16 міфів про жінок, які виявилися правдою з наукової точки зру

173054

Безліч стереотипів про гендерні відмінності намертво вкоренилися в масовій свідомості. ЗМІ весь час підкидає в топку свіжі факти, але ясності в багатьох питаннях так і немає. Хто може краще переносити біль, а хто стійкіший до алкоголю, чому жінки завжди плутають право і ліво, а чоловіки – ніколи? Почитайте наш огляд і розпрощайтеся з усталеними міфами про прекрасну половину людства.

16. Жіночий нюх тонший

2Ваша дружина набагато менш толерантна до ароматів різних застояних останків в вашому холодильнику, ніж ви. А чому? Вченим з Федерального університету Ріо-де-Жанейро вдалося науково довести розхожу на побутовому рівні теорію, про те, що жінки володіють більш тонким нюхом в порівнянні з чоловіками. Виявляється, причина в мозку. Для досліджень взяли ізотропний фрагціонатор – прилад, що дозволяє визначити кількість клітин в різних областях мозку.

Головним об’єктом досліджень бразильських вчених стала нюхова цибулина, це перша область головного мозку, куди надходить інформація про запахи з ніздрів. Підрахунок клітин в нюхових цибулинах показав, що у жінок їх в середньому на 43% більше, ніж у чоловіків. При підрахунку нейронів різниця досягала майже 50%. Саме з цієї причини жінки розрізняють запахи набагато краще за чоловіків.

15. Жінки більше співпереживають

3Як часто ви ловите себе на тому, що не слухали свою дівчину, коли вона знову і знову говорить про проблеми, які її так турбують? Не брешіть нам! Дійсно, дослідники з Університету Гріффіта виявили, що жінки більше співпереживають проблем свого партнера, а також висловлюють більше співчуття, ніж чоловіки. Цікаво, що чоловіки переживають набагато сильніше, коли неприємність відноситься безпосередньо до них самих. Здається, саме тому жінки частіше виливають душу подругам, ніж своїм хлопцям. Заради справедливості варто зазначити, що ці результати змінюються, якщо у пари є діти – тоді від чоловіків можна дочекатися більше співчуття.

14. Жінки розрізняють більше відтінків кольору

4Ніколи не сперечайтеся з жінками, вибираючи колір чого б то не було, тому що доведено, що жінки сприймають більше відтінків кольору, ніж чоловіки.

Результати досліджень, проведених в Університеті штату Меріленд, показали, що здатність бачити червоний колір зустрічається переважно у власниць Х-хромосоми (гени червоних і зелених пігментів лежать на Х-хромосомі). Саме тому жінки практично не страждають на дальтонізм. Жінка розрізняє малиновий, пурпуровий, бордовий і червоний, а для чоловіка це один колір – червоний. При дальтонізмі чоловік перестає розпізнавати червоний колір. Якщо подібне порушення відбувається у жінки, вона не перестає розрізняти червоний, вона просто бачить, як чоловік, тобто не розрізняє відтінки червоного.

Подібна різниця з’явилася в процесі еволюції: коли чоловіки-мисливці займалися пошуками їжі або билися з ворожими племенами, жінки дбали про дітей і домівку. Особливість їх колірного зору допомагала їм швидше знаходити їстівні плоди і рослини.

13. Здатність займатися багатьма справами одночасно

5Доведено, що жінка здатна робити кілька справ одночасно. Наприклад, чоловік нарізає хліб, і якщо з ним заговорити в цей час, то він зупиняється і тільки тоді починає спілкується. А ось його дружина здатна одночасно і різати, і розмовляти, і ще дивитися при цьому за дитиною, а заодно поглядати в телевізор… Можливо, тут справа в еволюції: протягом всієї історії людства чоловікам доводиться лише працювати, а жінці – одночасно справлятися з багатьма справами по господарству і доглядати за дітьми. У новітню епоху до цього додалася ще й кар’єра …

Але є і строго наукове пояснення. Всі наявні дані досліджень стверджують: мозок чоловіка розділений на відділи. Його конфігурація сприяє концентрації на одному окремому завданні в окремий проміжок часу, і більшість чоловіків стверджують, що можуть робити тільки одну справу.

У 2010 році було проведено дослідження Університетом Хартфордшира, в ході якого встановили, що жінки краще впоралися з одночасним вирішенням трьох різних завдань (1 математична задача, 2 -знайти розташування ресторану на мапі і 3 – накреслити скетч). Якщо ви заговорите з чоловіком під час гоління, ймовірність того, що він поріжеться зросте. Більшості жінок знайомі звинувачення в тому, що чоловік пропустив поворот на дорозі через її балаканини. Оскільки жінки використовують обидві сторони мозку, більшість з них плутають праву і ліву сторони, чого практично ніколи не трапляється з чоловіками.

12. Жінки охайні

6Якщо мова про гігієну – то жінки більш охайні. І начебто наука говорить нам, що це правда. Державний університет Сан-Дієго і Університету штату Арізона виявили, що в офісах у чоловіків було значно більше мікробів, ніж у жінок, особливо брудними були чоловічі офісні крісла та телефони.

Але є і абсолютно інші дослідження, які довели зворотне. Мікробіолог з Університету штату Аризона Чарльз Герб теж обстежував робочі столи, телефони, комп’ютери, клавіатури, ящики і сумочки. Виявилося, що жінки розвели різноманітних бактерій в цих місцях в 4 рази більше, ніж чоловіки. Вчені пояснюють це тим, що жінки користуються різною косметикою, особливо кремами для рук, які створюють сприятливе середовище для мікроорганізмів. Ну, а у нас є підозра, що акуратність – не гендерна ознака.

11. Жінки менш чутливі до болю

7Жінки в змозі виносити і народити людину, але вони до цих пір відомі як «слабка» стать, яка потребує чоловічого захисту. Жінки не можуть терпіти той самий рівень болю, що і чоловіки, тому що у них більше больових рецепторів на шкірі, що робить їх набагато більш чутливими до болю, ніж чоловіків. Вважається, що це може бути пов’язано з відсутністю білка під назвою GIRK2, який регулює больовий поріг у людей.

Вчені впевнено стверджують, що популярне судження про те, що жінки менш чутливі до болю, ніж чоловіки, є помилковим. Згідно з даними клініки при Стенфордському університеті медицини, жінки, які звертаються за медичною допомогою, повідомляють про більш інтенсивний біль, ніж чоловіки з тими ж діагнозами. Чим відрізняється чоловіча антибольова система від жіночої? У стресовій ситуації виділяється природне знеболювальне – адреналін, але це відбувається однаково і у чоловіків, і у жінок. Також не можна забувати про тестостерон (чоловічий статевий гормон), чим його більше, тим реакція на біль менше і больовий поріг вище.

10. Жінки не так смішно жартують

8Уміння жартувати – позагендерне свідоцтво інтелекту, а значить і наявності більш якісних генів. Якщо розглядати почуття гумору в цьому аспекті, то експерти приходять до висновку, що для людей це важливий фактор при виборі партнера. Чоловікові важливо, щоб жінка адекватно сприймала і розуміла його жарти, а жінці важливо, щоб чоловік смішно жартував. Подивіться на жіночі оголошення на сайтах знайомств: дами хочуть, щоб з чоловіком було весело набагато частіше, ніж обіцяють веселощі самі.

Вчені впевнені, що жінки жартують нітрохи не гірше за чоловіків, але роблять це рідше. У 2009 році провели такий експеримент: групі з 600 чоловік запропонували придумати смішний підпис до карикатурі з журналу New Yorker. Отримані результати були об’єктивно оцінені, і «чоловічих» по-справжньому смішних підписів набралося приблизно стільки ж, скільки і «жіночих». Цікаво, що чоловіки вище оцінили підписи, написані іншими чоловіками, і визнали їх більш смішними, ніж жіночі підписи. Отже тут можна припустити наявність якогось власний бренду в гуморі.

9. Жінки менш стійкі до впливу алкоголю

9Часто кажуть, що чоловіки більш стійкі до впливу алкоголю, ніж жінки, тому що у жінок більш високий вміст рідини в організмі. В результаті, при рівному обсязі випитого спиртного, жінки, як правило, будуть п’яніший. Однак, це не так.

По-перше, жіночі тіла складаються з меншої кількості води, ніж чоловічі (52% проти 61%). Крім того, у жінок виробляється менше ферментів печінки, які розщеплюють алкоголь. Так що алкоголь засвоюється менше. Отже подумайте ще раз перш ніж викликати жінок на поєдинок «хто кого переп’є».

Недавні нові дослідження Колумбійського університету і Австралійського університету з Нового Південного Уельсу показали, що в новому тисячолітті жінки офіційно покрили гендерний розрив в кількості споживаного спиртного, і тепер п’ють нарівні з чоловіками.

8. Жінки балакучі

10Це правда. Жінки говорять в три рази більше, ніж чоловіки, або в середньому по 20 000 слів в день, в той час як чоловіки говорять лише 13 000. Крім цього, жінки говорять швидше і люблять чути сам звук свого голосу. Психолог Луан Брізендин в своїй книзі «Мозок жінки» пояснює, що це відбувається чисто з фізіологічних причин: у жінок при розмовах задіяно більше клітин мозку, ніж у чоловіків. Коли жінка говорить, в її мозку відбуваються такі хімічні реакції, які можна порівняти з ейфорією від прийому наркотиків.

Думку Луана Брізендина поділяють не всі вчені. Так, професор Оксфордського університету Дебора Кемерон каже, що стать не грає особливої ​​ролі при визначенні рівня балакучості людини, і чоловіки і жінки, впевнена професор Кемерон, вимовляють приблизно однакову кількість слів.

7. Жінки гірше орієнтуються, коли ведуть машину

11У 2008 році дослідження, проведене в Лондонському університеті встановило, що жінки (і чоловіки-геї) дійсно є гіршими водіями. І їх навігаційні навички, і просторове розуміння не були настільки ж гарні, як у гетеросексуальних чоловіків. Наприклад, зазвичай чоловіки можуть легко зорієнтуватися, щоб з’ясувати, прямуть вони на північ або на південь, в той час як жінки (і чоловіки-геї) відчувають нестачу цієї навички. Так як жінки (і чоловіки-геї) не вміють знаходити дорогу, це означає, що незнайомий маршрут займає у них більше часу. Ми знаємо, ви не здивовані.

Отримані результати означають, що жінки і чоловіки-геї матимуть більше труднощів при водінні в новій для них місцевості, ніж гетеросексуальні чоловіки. А все тому, що жінки (і чоловіки-геї), як правило, покладаються на пам’ятки, щоб доїхати з точки А в точку Б, і погано читають карту на відміну від гетеросексуальних чоловіків.

6. Жінки емоційніші

1450805570_3Якщо говорити про стереотипи про чоловіків і жінок, то постулат «жінки більш емоційні» спливе в бесіді одним з перших. Але чи так це? У певному сенсі, вчені підтримують цю ідею. В ході дослідження, опублікованому дослідниками Інституту Universitaire Santé Mentale Монреаля і Університету Монреаля, був проведений тест. Він допоміг встановити, що жінки дійсно реагують сильніше, ніж чоловіки. Вчені вивчили мозок чоловіків і жінок: у той час були активовані одні і ті ж ділянки мозку у чоловіків і жінок, внутрішні зв’язки залишалися міцнішими у чоловіків, і саме тому вони реагували стриманіше. Жінки мають більш розвинену лімбічну систему, яка відповідає за поведінку, емоції і пам’ять. Не плачте, дівчатка.

5. Жінки рідше думають про секс

031450e7d91115877df19aceaa5e6534Чоловіча заклопотаність дещо перебільшена. Згідно з опитуванням, проведеним серед 4000 британців інтернет-гігантом lastminute.com, чоловіки в середньому думають про секс 150 хвилин на добу, а жінки – 180 хвилин. Тобто, звичайно, чоловіки думають про секс частіше, але розрив не такий вже й великий, і різниця не настільки величезна. В цілому, найбільше часу британці розмірковують про роботу: чоловіки – 10 годин, жінки – 8,5.

Взагалі, ця тема постійно хвилює соціологів і психологів. Соціологи з Університету Огайо хотіли перевірити справедливість жартівливого твердження, що чоловіки думають про секс кожні сім секунд. В експерименті американських соціологів брали участь 120 юнаків та 163 дівчат у віці від 18 до 25 років. Їм роздали блокноти, куди випробуваним потрібно було заносити дані про те, скільки разів в день вони думають про секс. Виявилося, що чоловіки все ж думають про секс частіше, ніж жінки, проте не так часто, як припускали вчені: у чоловіків такі думки були в середньому 19 разів на день, а у дівчат – 10.

4. Жінки хочуть сексу так само, як і чоловіки

sex-mission-6Секс – популярна тема, тому ми вирішили присвятити йому ще один пункт. Те що жінки думають про секс рідше, ніж чоловіки (принаймні у віці 18-25 років), як говорилося у вищезгаданому дослідженні, зовсім не означає, що вони не жадають його так само, як і чоловіки. Насправді, сексуальність жіночої особини зазвичай пригнічується різними соціо-культурними патріархальними і релігійними заборонами. Навпаки, опитування 500 жінок показало, що бажання жінок таке ж сильне, як і у чоловіків. 75% опитаних жінок зізналися, що хочуть сексу три рази в тиждень! Крім того, дослідження 2015 року показало, що жінки настільки ж зацікавлені у випадковому сексі, як чоловіки. А взагалі, звичайно, сексу більше хоче той, хто знає, що це таке, і у кого його давно вже не було.

Дослідження канадських учених з Університету Західного Онтаріо і Університету Торонто Міссіссога, опубліковане в «Віснику особистісної та соціальної психології», теж доводить, що чоловіки недооцінюють сексуальні потреби своїх постійних партнерок. Чоловіки частіше є ініціаторами сексуальної близькості, при тому, що жінки відчувають сексуальне бажання нітрохи не рідше. Чому ж вони самі не ініціюють секс? Автори дослідження вважають, що винні всі ті ж соціальні стереотипи, які малюють чоловіка хтивою твариною, а жінку – Сніговою королевою.

3. Груди неоднакові – права завжди більше

%d0%b3%d1%80%d1%83%d0%b4%d0%b8Тут нам не потрібно закликати на допомогу «британських вчених», це і так всі знають. Ми маємо на увазі, що груди ніколи не рівні за розміром – одна завжди трохи більше, ніж інша. Ви ж це знали? Мати дві симетричні однакові груді якось навіть трохи нудно, чи не так? Зрештою, вони можуть бути всіх форм і розмірів.

2. Їжа бажаніша за секс

385279363Чи знаєте ви, що одна і та ж частина мозку жінки активується під час сексу, і під час споживання смачної їжі? Правильно: піца так само хороша, як секс, по меншій мірі, для щасливих жінок. Хтось здивований? Тепер ви знаєте, чому вашій подрузі так важливий цей щотижневий шматочок, який виливається зазвичай в цілу коробку піци. Але хто на це зважає!

Ми пропонуємо Вам зберегти цю невелику пораду до тих часів, коли ваша подруга захоче гострих відчуттів, але ви будете трохи втомленим. Просто витягніть заморожену піцу і зробіть дівчину щасливою.

1. Гендерна упередженість існує

 Якщо говорити серйозно, гендерна упередженість, на жаль, дуже реальна річ з тривожними наслідками. В історичному дослідженні Єльського університету 2012 року, дослідники вивчали таке питання: чи є гендерний перекіс при наймі на роботу в галузі науки? Резюме кандидатів у випадковому порядку були присвоєні чоловічі або жіночі імена. Дослідження показало, що чоловіки-кандидати отримали лідерство, вони були оцінені вище і з точки зору компетентності і доцільності найму, і це при абсолютно однакових резюме! Жахливо. Більш того, чоловікам пропонували вищі зарплати, при їх очевидно менш високій компетентності. Тема цікава, і поле для досліджень ще неоране.