8 оригінальних українських страв, які варто приготувати до кінця осені

11464

Останній місяць осені — досить складний для людського організму час. Вже немає такої великої кількості свіжих овочів та фруктів за доступними цінами. Ми намагаємось призвичаїтись до нового ритму у харчуванні, кількості сну. Організму потрібно більше часу на відновлення і більше калорій для нормальної роботи. Деякі сезонні продукти у цьому можуть значно допомогти. Українці завжди це розуміли, тож і готували з них осінні страви. Які саме? Читайте у нашій добірці:

Страви з волоського горіха

Волоський горіх — незамінний продукт в раціоні пізньої осені. І йому можна знайти застосування у безлічі страв — від десертів до салатів та супів. Розглянемо декілька цікавих рецептів.

1. Горіховий паштет

Для нього нам треба: 400 мл води, 200г волоських горіхів, 3 маленьких зубчиків часнику, 2ст.л вершкового масла або рослинної олії, декілька крапель лимонного соку.

Приготування: Насамперед, слід перетерти горіхи в порошок. Ввести в них гарячу воду. Часник перетерти в пюре і разом з маслом додати в горіхову суміш. Можна також додати трохи соку лимону і солі, або спеції, які ви вважаєте доречними.

Варіть суміш на повільному вогні, поки вона не загустіє і перебийте в однорідну масу. А вживати паштет слід холодним, із салатами, як закуску на хліб чи у якості соусу до м’яса.

2. Горіхове печиво

Все що треба: 150 г горіхів, 50г цукру, 40г крохмалю, 4 яйця, цедра 1 лимону, пакетик цукру ванільного.

Приготування просте: Жовтки розтерти з цукром. Горіхи порубати ножем та додати в жовтки, разом з цедрою та ванільним цукром. Білки окремо збити в густу піну, ложкою змішати з крохмалем та жовтком.

Деко змастити маслом і ложкою викласти на нього печиво. Випікати при 180 градусах до золотистого забарвлення.

3. Горіхи з чорносливом у сметані

Для приготування найпопулярнішого десерту за рецептом наших матусь знадобиться: 200 г чорносливу, 100 г горіхів, 600 мл сметани низької жирності, 5ст.л пудри цукрової, 1 пакетик ванільного цукру, пів плитки чорного шоколаду.

Готуємо: Чорнослив слід промити та замочити на 10 хв в гарячій воді. Горіхи — підсушити на сковорідці. Чорнослив просушити й в середину кожного шматочка помістити по половинці волоського горіха.

Окремо збити сметану з пудрою та ванільним цукром протягом, як мінімум, 5 хвилин.

Половину сметани розлити по порціонних посудинах. В середину покласти шматочки чорносливу з горіхами. Залити другою частиною сметани на потрусити зверху тертим шоколадом. Десерт буде готовим після того, як 2-3 години постоїть у холодильнику.

Страви з гарбуза

Також триває сезон страв із гарбуза, інтерпретацій яких в Україні безліч. Ось декілька найпопулярніших:

4. Гарбузові галушки

Пісне тісто та каша гарбуза — скромна страва, але одночасно смачна і поживна. Галушки українські господині робили як солоними, так і солодкими. Заправляли їх грибами, цибулею, олією. Або ж сиром, медом чи маком. Ми пропонуємо приготувати варіант із сиром.

Для нього треба: 500 г сиру домашнього, 200г борошна, 400г серцевини гарбуза, сіль і перець.

Приготування: Сир розтираємо з яйцем та спеціями. Гарбуз запікаємо в духовці. Поєднуємо ці компоненти та додаємо борошно. Замішуємо тісто, формуємо з нього “ковбаски” та ріжемо на шматочки близько 2 см у товщину.

Галушки слід варити в окропі 5-7 хвилин, змастити вершковим маслом і подавати зі сметаною. Або ж змастити рослинною олією та смакувати зі смаженими грибами й кропом.

5. Гарбузові оладки

Готуються швидко і просто, а компоненти найпростіші: 200 г запеченого чи відвареного гарбуза, 1 склянка борошна, 3ст.л цукру, 1 склянка кефіру, 1 яйце. А також спеції: сіль, пів чайної ложки кориці 1 пакетик розпушувача тіста.

Приготування: Гарбуз перетерти в пюре. До борошна додати спеції та розпушувач, вбити яйце, влити кефір і викласти пюре гарбуза. Ретельно все змішати.

Обсмажувати оладки на сковорідці з рослинною олією, до золотистого кольору, з обох боків. Подавати можна з джемами, медом, фруктами чи сухофруктами, сметаною.

6. Гарбузове пюре до м’яса

Ніжне доповнення готується за декілька простих кроків, головне правильно виконати деталі!

Що треба: 300 г гарбуза чищеного, 1ст.л рослинної олії, дрібка солі та перцю чорного, по пів чайної ложки паприки солодкої сушеної, куркуми та прованських трав. А також один зубчик часнику.

Як зробити пюре: Наріжте товстими скибочками гарбуз, зробіть на ньому надрізи. Олію перетріть з часником та спеціями в однорідну заправку та влийте її до гарбуза. Дайте йому настоятись 5 хвилин, а потім разом із заправкою заверніть у фольгу. Запікайте до повного розм’якшення. Коли гарбуз трішки охолоне, відділіть його від фольги та перетріть через мілке сито.

Страви з гороху

Горох — це джерело білка та основа чудова для гарячих страв. Особливо варто включити його у свій раціон тим, хто вже готує організм до початку посту або ж просто людям, які не їдять страв тваринного походження. Поживні горохові страви здатні підтримати енергію в організмі навіть під час листопадових холодів.

7. Котлети з гороху

На невелику порцію нам треба: 200 г гороху, 1 цибулина, 1 ложка борошна, 50г масла, сіль та перець.

Для початку приготування — залийте горох водою на ніч. Далі варіть його близько двох годин зі спеціями. Злийте всю воду та перетріть горох у пюре. Це можна зробити за допомогою м’ясорубки, сита чи звичайного сучасного блендера.

Цибулю посмажте на олії до золотистої скоринки та додайте в пюре. Можете залишити її шматочками чи ще раз перебити суміш до однорідності. Додайте ложку борошна та перемішайте. Якщо суміш надто рідка — можете доповнити її ще однією ложкою борошна додатково.

Сформуйте котлети та смажте їх до золотистої скоринки на сковорідці з олією. Викладіть на рушник чи серветки — щоб вони забрали завий жир зі страви. Смакуватиме вона із багатьма додатками: грибами, сметаною, зеленню, помідорами, томатним соусом тощо.

8. Ідеальне пюре горохове

Як і у випадку з гарбузом — немає кращого варіанту, ніж взяти простий класичний рецепт і довести його до ідеалу.

Для пюре нам треба: 2 склянки гороху, 2 зубчики часнику, 1 морквина, сіль та перець, 1 ч. л паприки солодкої сушеної та скільки ж куркуми, 50г вершкового масла.

Перед приготуванням замочіть горох у посоленій воді на ніч. Промийте та ще раз залийте водою. Варіть півтори години, а потім додайте чищену морквину, розрізану навпіл. Через 15 хвилин додайте 2 цілих зубчики часнику та варіть ще 15 хвилин.

Злийте воду, додайте до гороху тепле вершкове масло, змішане з усіма спеціями. Перетріть горох через мілке сито. Зверху можна доповнити його кропом чи петрушкою.

А який із цих рецептів найчастіше використовують у вас в родині?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua



• не пропусти