Чорнобильську зону перетворили на заповідник

174

Президент України підписав закон, який по-новому врегульовує правовий статус території Чорнобильської зони. Окремим указом на ній створено заповідник.

чорнобиль

Український президент Петро Порошенко у понеділок, 1 серпня, підписав ухвалений Верховною Радою 14 липня закон, який змінює правовий режим території, яка зазнала радіоактивного ураження після катастрофи на ЧАЕС 30 років тому. Мета документу – “перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему та реінтеграція постраждалої території”, йдеться у повідомленні на сайті глави держави.

Закон зокрема дозволить зводити на цій території вітряні та сонячні електростанції. Про зацікавленість інвесторів в останніх нещодавно повідомляло агентство Bloomberg. Україна зокрема планує обладнати там геліоелектростанції потужністю в один гігаватт, що потребує близько мільярда євро капіталовкладень. За даними видання, проектом зацікавилися дві компанії з США та чотири з Канади, а також Європейський банк реконструкції та розвитку.

Паралельно набув чинності указ президента від 26 квітня, який створює Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Адміністрація президента пояснює, що його ухвалено для “збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар’єрної функції Чорнобильської зони відчуження”. Крім того, документ має сприяти організації міжнародних наукових досліджень.

Джерело: Deutsche Welle