Як виглядає рельєф дна Світового океану: дослідники показали 5 карт

192932

Поверхня нашої планети постійно змінюється. І це стосується не лише суші, але й океанів. Занепокоєння вулканів і різної сили землетруси раз за разом вносять корективи у рельєф океанічного дна.

Його вивченням люди активно займалися ще з часів останньої війни світового масштабу. Тепер це роблять за допомогою топографів, ехолотів, сонарів і знімків, отриманих з космічних супутників, вченим вдалося скласти гіпсометричні карти дна всіх відомих океанів. Дослідники порівнюють дані з приладів і оновлюють карти, що дозволяє бачити найменші зміни. Лише погляньте, яке чудове видовище являють собою карти поверхні тверді, захованої від наших очей під товщею води.

1. Будова дна Індійського океану

У малюнку дна можна розгледіти обриси кита, птаха… Ви теж щось в цьому бачите?

2. Рельєф одного з найхолодніших світових водних об’єктів – Північного Льодовитого океану

Так, тут суворі температурні умови і відносно неглибока акваторія, проте океан регулярно притягує до себе цікавих дослідників.

3. Майже третина земної поверхні належить йому, Тихому океану

Це найбільший за площею і глибиною водний простір.

4. Найзрозуміліший – Атлантичний

Найдослідженішою з усіх вчені вважають акваторію Атлантики. Відомості про течії, глибини і рельєфи цього океану оновлюються постійно. Атлантичний океан розділяє своїми водами найбільші материки. Його рельєфна поверхня виглядає досить цікаво.

5. Загадкова Маріанська западина

Рельєф будь-якого океану представлений гірськими хребтами і ущелинами, рифтовими долинами і різними за довжиною пасмами. Немає нічого глибшого від Маріанської западини. Вона приховує в своїх глибинах безліч таємниць і загадок, які людство не може розгадати навіть за допомогою сучасного обладнання вже безліч років. Глибоководний жолоб також має свою унікальну поверхню.