7 рекомендацій для тих, хто хоче накопичити гроші

2127

shutterstock_69917686_729x547

Якщо вам ніяк не вдається почати економити, а звичні способи накопичення не працюють, можна спробувати скористатися популярними в інтернеті челенджами.

Останніми роками інтернет буквально заполонили різного роду челенджі. Втім, деякі з них дійсно можуть виявитися корисними. У цій статті представлені поради, засновані на кращих челенджах, виконуючи які ви можете навчитися збирати гроші і не витрачати їх даремно.

1. Відстежуйте всі свої витрати

Так ви зможете зрозуміти, куди йдуть ваші гроші. Протягом 30 днів вам потрібно відстежувати, скільки і на що ви витрачаєте гроші. Важливий буквально кожна гривня. В кінці місяця проаналізуйте отримані дані. Зробіть висновок, на що у вас йде дуже багато грошей, і скоротіть ці витрати.

Якщо вам вдасться контролювати витрати, то ви зможете не тільки навчитися накопичувати гроші, але і взяти під контроль фінанси в цілому. Чим довше ви будете виконувати челендж, тим більш усвідомлено будете підходити до витрат. Це позитивно позначиться на вашому фінансовому стані і в довгостроковій перспективі.

2. Відкладайте гроші щотижня протягом року

На Заході популярно кожного Нового року складати список обіцянок самому собі, які необхідно виконати в наступному році (New Year’s resolution). В рамках такої «новорічної резолюції» можна кинути собі виклик і щотижня відкладати певну кількість грошей.

Спочатку даний челендж припускав, що в перший з 52 тижнів року його учасник повинен відкласти один долар, в другий – два, в третій – три і так далі. Можна також почати виконувати випробування з кінця, відклавши в перший тиждень 52 долари, а потім послідовно знижувати кількість відкладених грошей. Таким чином учасники челенджу змогли накопичити 1 378 доларів.

Ви можете змінювати умови будь-яким зручним для вас чином. Все залежить від того, скільки грошей ви хочете накопичити і які суми ви можете собі дозволити відкладати.

Багатьом з нас зарплатню виплачують не щотижня, а кожні два тижні або раз на місяць. Ви можете скорегувати челендж так, щоб відкладати гроші з кожної зарплатні.

3. Відкладайте гроші кожен день протягом року

Принцип цього челенджу такий самий, як і принцип попереднього. Різниця в тому, що необхідно відкладати певну невелику суму грошей кожен день. Це не має вас обтяжувати, тому відкладайте потроху. Результат в будь-якому випадку буде приємним.

4. Поставте перед собою конкретну мету і відкладайте зростаючі суми протягом 12 тижнів

Це більш агресивний спосіб накопичити гроші. Він добре працює, якщо вам необхідно накопичити певну суму. Спочатку пропонувалося відкласти 60 доларів в перший тиждень і щотижня додавати до відкладається сумі по 5 доларів (65 – на другому тижні, 70 – в третій і так далі). За 12 тижнів можна було накопичити 1 000 доларів. Для того, щоб накопичити великі суми грошей, можна просто виконувати це завдання кілька разів поспіль.

5. Скоротіть витрати до мінімуму

Цей пункт нагадує перший, при якому ви відстежуєте всі свої витрати. Його принцип дуже простий. Скорочуючи витрати, ви намагаєтеся витрачати гроші тільки на найнеобхідніше: на комунальні послуги, харчі і так далі. Необхідно відмовитися від походів в кіно, кафе і ресторани та від зайвих витрат на шопінг. Якщо ви зможете слідувати цій пораді протягом тривалого часу, то це дозволить вам заощадити значну суму грошей.

6. Відкладайте решту

Якщо ви користуєтеся готівкою, то вам неважко буде дотриматись свого слова. Просто не витрачайте решту, а в кінці дня збирайте всі відкладені гроші в скарбничку. Ви будете здивовані, як швидко зможете накопичити гроші. Його можна ускладнити і заборонити собі витрачати решту протягом цілого року. Перевірте себе і дізнайтеся, скільки грошей можна заощадити таким чином.

7. Автоматизуйте накопичення

Це досить просто. Вам не доведеться нічого робити самому. Багато банків пропонують послугу автоматичного перерахування певної суми грошей або певного відсотка на спеціальний рахунок (наприклад, послуга «Скарбничка» від Приватбанку). Ви можете самі встановити цю суму і періодичність відрахувань, наприклад, відраховувати гроші при кожному надходженні грошей на картку.

Деякі банки також пропонують відкладати суму, що обчислюється у відсотках від витрат. Так, якщо ви звикли користуватися картою, то можете скористатися такою послугою.• не пропусти