Книжки для гарного настрою: Детективний квест і сім історій про Різдво

2

Ці книжки створюють затишну атмосферу зимових свят, нагадуючи про найважливіше. Їхні зворушливі тексти і натхненний сюжет ідеально підійдуть для читання в колі родини, що підсилить святковий настрій і стане ідеальним подарунком у наш непростий час.

Юрг Обріст. Детективний квест. Хто розплутає справу? – К.: Видавничий дім «Школа», 2024

Герої цієї книжки воюють із загадками і таємницями, які ховаються у найменших дрібничках, яких повно навколо – в газеті, у вітрині, навіть в кутку кімнати. Адже мова про справжніх детективів, які розплутують складні справи. Так само складно вигадати захопливішу книжку, ніж ту, в якій повно детективних сюжетів, переслідувань злочинців та кримінальних загадок. Але «Детективний квест» Юрга Обріста може запропонувати дещо цікавіше. На сторінках цього видання читачі знайдуть 6 захопливих історій, які вони зможуть не лише прочитати, а й взяти участь у детективному розслідуванні. А це справжня мрія кожного! Тож перед вами не звичайний детектив, а поєднання художньої оповіді з елементами книжки-гри. Детективи з цієї книжки шукають злочинців і з’ясовують, хто викрав діаманти, хто зіпсував цирк тощо. А читачам потрібна відчути себе в ролі Шерлока Голмса і допомогти детективам розплутати складні справи! Наприклад, про викрадення з виставки блакитного королівського діаманта, і розплутати цю справу допомогла справжня дрібничка на фото в газеті. «Ставши свідками цього, сищики одночасно вигукнули: – Треба їх схопити! Шукаючи якийсь таємний вхід на фабрику, детективи наштовхнулися на стару вентиляційну шахту, якою давно ніхто не користувався. Нишком вони пробралися всередину і застали Каро й Ірму на складі, коли ті при тьмяному світлі старої лампи посеред купи мотлоху поквапом запихали до валізи кілька плюшевих ведмедиків. – Але як ми потім дізнаємося, у якому саме ведмедикові схований діамант? – занепокоївся Калле. – Спочатку, взагалі-то, треба дістати валізу, – відповіла Гітта. І саме цієї миті Каро з Ірмою блискавично зникли за таємними дверима. – От дідько, вони дременули!.. – прошепотіла Гітта. – Мабуть, ці двоє якимось чином помітили, що ми за ними стежимо. Як саме?»

Шарлотта Ґростест. Сім історій про Різдво. – Х.: Ранок, 2024

Ця незвичайна збiрка рiздвяних оповiдань – для тих, хто завжди мрiє i вiрить у дива. Загалом «Сім історій про Різдво» Шарлотта Ґростест – це захопливi й дотепнi оповідки про улюблених героïв: знаменитого оленя Рудольфа, легендарного Пер Ноеля i його невтомних ельфів, які подарують святковий настрiй усiй родинi. А простi й зворушливi оповiдання про звичайних дiтлахiв, якi нетерпляче чекають на своï подарунки, наповнять серця читачiв теплом, радiстю i рiздвяним свiтлом. Наприклад, оце, де понад усе герої прагнуть бачити щасливими своїх рідних. «Щоночі те саме: Люка не може заснути. Батьки розповідають йому казки, співають колискові, тримають за руку в ліжечку, тихо розмовляють із ним і ніжно цілують. Але все марно: щойно вони хочуть вийти з кімнати, Люка починає плакати: – Я ніколи не зможу заснути! Одного разу знесилені мама з татом дістали гарний папір і заходилися писати листа: «Любий Пер Ноелю! Люка дуже погано засинає. Будь ласка, чи не поклали б Ви в його черевик якийсь засіб для засинання? Це був би найкращий подарунок, який тільки можна уявити. Люка дуже втомився, і ми, щиро кажучи, теж. Дуже Вам дякуємо. Армель і Ніколя, батьки Люки». Вони склали листа, поклали в конверт і відправили до Лап- ландії, де він потрапив до Пера Ноеля. Повідомлення спантеличило Пера Ноеля. Він звернувся до пані Ноелевої: – Легко сказати «покладіть, будь ласка»! Мені спершу треба щось вигадати! Я не маю чарівного засобу, від якого діти засинають. Я вмію тільки дарувати іграшки. Він замислено насупив брови, погладив кучері густої та м’якої білої бороди. Пані Ноелева мовчки спостерігала за ним і раптом вигукнула: – Іграшка… Я знаю! Знаю, зачекай!» Про що наразі мова – можна дізнатися з цієї незвичайної книжки оповідок про Різдво!

Рената Пйонтковська. Оповідання для реготання. – Х.: 4mamas, 2024

У героя цих оповідань Томека, про якого мова в «Оповіданнях для реготання» Ренати Пйонтковської все не вдається тільки на початку. Далі вже іде легше. Наче процес взування нашого героя в дитячому садку, коли червона від натуги вихователька, якій вже трусяться руки, нарешті впоравшись із завданням, раптом дізнається, що черевики не взувалися, бо лівий переплутали з правим. А потім з’ясовується, що це взагалі чуже взуття. І все б нічого, якби не мороз надворі, а рукавички, сховані Томеком, залишилися в черевиках. «Здається, вихователька ледве не знепритомніла, – повідомляє малий. – Вона заплющила очі й схопилася за вішалку. Хтозна – чому Черевики – це ж найкраща схованка. Що тут незрозумілого? Дорослим, схоже, це невтямки”. Тож саме у цій чарівній книжці відома дитяча польська письменниця з гумором розповідає історії цього самого Томека, який, уточнимо, ходить до старшої групи садочка. І навіть у таких буденних дитячих справах як згадане взування, а далі гра у футбол чи малювання з героєм оповідань трапляються надзвичайно кумедні випадки. У будь-якому разі ці оповідання – може, для реготання, а може, й для замислення – сповнені відчуття любові та взаєморозуміння. Вони допоможуть не лише дитині, але й деяким батькам (і вихователькам!) познайомитись з різними людськими чеснотами, а всій родині (і навіть цілому садку) отримати добрячу порцію здорового сміху!

Лукаш Вежбицький. Африка Казика. – Х.: Час майстрів, 2024

На самому початку книжки Лукаша Вежбицького «Африка Казика» ми дізнаємося, як все сталося у цій історії. «Оскільки я вирішив подорожувати на велосипеді, – розповідає її герой, – тож не міг не взяти із собою мого вірного двоколісного друзяку, який супроводжував мене в усіх попередніх мандрівках. До того ж ніхто такого ще досі не робив. Моя дружина Марися страшенно хвилювалася. – Ой, Казику.. – говорила вона, коли разом із дітьми проводжала мене на вокзалі, – як ти даси собі раду серед чужих людей? – Усе буде добре, Марисю, – заспокоював я її. – Знаю кілька іноземних мов, тож зможу порозумітися. – А що ти робитимеш, якщо зустрінеш людожерів чи лева? – Не хвилюйся, адже і з людожерами, і з левом можна потоваришувати, – пожартував я. – Тату, привезеш мені фото лева? Будь лака. – син торсав мене за штанину. – Татусю, а мені привези мавпочку, – просила донечка. Я міцно обійняв дітей на прощання. – А тобі що привезти з Африки? – усміхаючись, запитав я дружину. – Мені нічого не треба. Пиши частіше, аби ми знали, що з тобою все гаразд. І якнайшвидше повертайся, – із тривогою в голосі відповіла Марися». Тож уявіть собі – близько 40 тис. км по Африці – на велосипеді. Казімєж Новак – перша людина у світі, яка самостійно двічі перетнула Африку з півночі на південь і у зворотному напрямку. І все це на початку 20-го століття. І хоч наш герой і був поляком, але народився він 1897 року у Стрию на Львівщині, у краю сміливих і відчайдушних людей. Хіба міг Казик сумніватись у своїх силах, коли ріс в оточенні людей, які доводили щодня, що неможливого не існує? Ще хлопчиком мріяв про мандрівки у далекі краї. Так, зі Стрия, з батьківського дому, здійснив він свою першу самостійну велику подорож. У 14 років, маючи в кишені лише кілька монет, він помандрував до Риму! І відтоді вже не було для Казімежа Новака ні закритих кордонів, ні нездійсненних мрій! Про що й читаймо у цій захопливій книжці.

Андрій Каспшишак. Легенда про Вільних. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2024

Ця книжка переносить читачів у світ української міфології, магії та героїв. Так само це фентезі дає прості та цікаві відповіді для дітей та дорослих на складні запитання про війну, про смерть, про боротьбу, про силу, про народ та про мету. За сюжетом, на Крилату Землю напала Імперія Рабів. «- Як не силою та мудрістю, то кількістю війська нашого здобудемо перемогу, – гадали вороги». Що було далі, ми вже знаємо: «Не злякалися мужні воїни навали чужинців, стали дружно рядами державу свою боронити, жоден не зрушив з місця. Мов стіна – одностайні, як ураган – руйнівні; загартовані й сильні, мов леза мечів залізних». Утім, не все так просто у цій історії. Виявляється, давним-давно Крилату Землю було проклято чорнокнижником, який посіяв зілля розбрату. Це чарівне зілля не дає вільним людям об’єднатися задля перемоги над зовнішнім ворогом. Вони не довіряють одне одному, постійно сваряться, як краще тримати оборону, звинувачують одне одного у невдачах. А повернути єдність у ряди вільних людей можна, лише відшукавши давнє слово князя, сховане в чарівному краї Вирії, наповненому цілим різноманіттям чарівних істот – таких, як Полудниця, Блуд, Нічниця, Лихо, Бабай и сама Мара з її посіпаками чортами. Чи до снаги буде героям книжки протистояти нечисті? Чи зможуть вони відшукати забуте слово? Чи витримають до того часу оборонці? Прочитаймо, то й дізнаємося.