Краще з кращого. Українська література для школярів

2047

Для майбутніх видатних вчених, письменників і філософів – добірка української літератури.

Збірка казок «Коли ще звірі говорили» Івана Франка

«Коли ще звірі говорили» Івана Франка
Казки Франко побачили світ у 1899 році, а друге видання з’явилося в 1903 році. Передмова письменника найкраще відображає смислове та ідейне наповнення збірника.

Байки, зібрані в цій книзі, більше відповідають смаку дітей від 6 до 12 років, змушують їх сміятися і думати, пробуджують їх інтерес і увагу до явищ природи.

У збірнику вдало використані методи, які використовуються в народних казках. Характерні риси казкових героїв Франко ще більше виділив з допомогою вчинків і розмов дійових осіб.

Віршовані розповіді, легенди і казки Бориса Грінченка

Борис Грінченко
Все життя Грінченка писав вірші, оповідання та повісті, як для дорослих, так і для дітей. Народні оповіді друкував збірками. Так і склалися вони в скарбницю дум, казок і фантастичних оповідань, а часом ще й пісень. Борис Грінченко дуже любив дітей і навіть працював учителем. Для своїх вихованців він також писав багато байок, казок і оповідань. Все це Грінченка збирав і публікував у журналі «Дзвіночок». Перше видання творів письменника отримало назву «Книга казок у віршах». В основному свої казки письменник римував, тому їх легко запам’ятовувати і читати.

Збірник «Все навколо зеленіє» Олександра Олеся

"Все навколо зеленіє", О. Олесь
Книга підходить для різних вікових категорій і є найповнішим виданням творів Олеся. У збірнику багато віршів, поем і казок, які друкуються вперше. «Все навколо зеленіє» увібрало і зарубіжні друковані твори, а також запилені на полицях рукописні вірші. Збірник розкриває внутрішній світ автора, допомагає побачити його патріотизм і художнє сприйняття навколишнього світу.

«Заклятий козак» Андрія Чайковського

«Заклятий козак» Андрія Чайковського
Збірка повістей та оповідань про українських козаків. Ідея творів полягає в прагненні творення державності нашої країни. Вона була заснована козаками, а завдяки сучасному визвольному рухові стала реальністю.

«Діамантовий перстень» Людмили Старицької-Черняхівської

«Діамантовий перстень» Людмили Старицької-Черняхівської
Повість про романтичне кохання написана в пригодницькому жанрі. «Діамантовий перстень» – це історія листопадового повстання 1830 року у Варшаві, участь в якому брали шляхетні й незламні люди. Саме вони наділені чистим духом і готові до самопожертви. В опис військових подій червоною ниткою проникає високе і вічне почуття – любов.

«Діамантовий берег» Івана Сенченко

«Діамантовий берег» Івана Сенченко
Повість надрукована в 1962 році і розповідає про Фому і Філіпа – двох археологів, які одного разу задумали знайти діамант. Вирішивши перетворити мрії у реальність, вирушили на пошуки дорогоцінного каменю. Коштовність вони не знайшли, але світ побачили. Де були?.. Читайте.

«Мисливські усмішки» Остапа Вишні

«Мисливські усмішки» Остапа Вишні
“Усмішки” написані в жанрі ліричної поезії в прозі. Саме ця книга і стала вершиною розвитку жанру Остапа Вишні. Збірник насичений гумором і пригодами. Головний герой, що являється оповідачем, дивакуватий, самоіронічний і наївний. Для нього головне – не трофей на полюванні чи риболовлі, а зв’язок з природою.

«З голосу нашої Кліо» Михайла Слабошпицького

«З голосу нашої Кліо» Михайла Слабошпицького
Це опис складних і драматичних періодів української історії. Автор представляє біографічні ескізи, де описує відданих українських діячів. У книзі представлені всі періоди становлення української державності. Вона охоплює історію про Іларіона, описує Пересопницьке Євангеліє. Слідом йде розповідь про Юрія Кульчицького та Дрогобицького. Книга насичена історичними фактами і сенсаційними відкриттями. Стане справжнім скарбом для підростаючого поціновувача української культури.

«Чернігівка» Миколи Костомарова

«Чернігівка» Миколи Костомарова
Книга опублікована в 1881 році. Вона стала останнім твором Костомарова. Це один із найромантичніших текстів з усієї плеяди історичних творів письменника. «Чернігівка» нагадує «Чорну Раду» Куліша. Вражає і сюжетна багатолінійність. Йдеться про національно-визвольну боротьбу, про життя і побут українських козаків.

Джерело: weloveua