5 кращих ідей для відпочинку в Україні цього літа

2059

природа Україи

В Україні безліч місць, де можна підібрати варіанти відпочинку на будь-який смак.

Відпочинок біля моря

Важко уявити собі літній відпочинок без моря. І в Україні з цим повний порядок: Чорне і Азовське до ваших послуг!
Азовське море мілководне і швидко прогрівається, тому підійде не тільки тим, хто відпочиває один, але і сім’ям з дітьми (наприклад, піщані пляжі Кирилівки і Арабатської коси – відмінний варіант). А ось в Генічеську можна заодно і поправити здоров’я, і цікаво провести час – тут знаходяться цілющі джерела, а в останній тиждень серпня в місті проходить етнографічний фестиваль «Таврійська родина».

Для любителів активного відпочинку і розваг можемо порекомендувати Одесу. Пляжі на будь-який смак (для молоді – «Аркадія» з шикарними нічними клубами, для більш спокійного відпочинку – «Отрада» і «Ланжерон») і красиве місто з величезним портом, знаменитою Дерибасівськоюї, Приморським бульваром, Потьомкінськими сходами і колоритним ринком «Привоз» припаде до душі кожному. У пошуках гострих відчуттів можна спуститися під землю – в Одеські катакомби (правда, краще робити це з екскурсоводом). Якщо ви віддаєте перевагу відпочинку з усіма зручностями, вирушайте в Бердянськ, де багато пансіонатів і санаторіїв. Є і аквапарк з зоопарком – на той випадок, якщо їдете з родиною. А ось дорослим напевно припаде до душі віндсерфінг – тут кращі на Азовському морі умови для екстриму.

Поніжитися біля моря можна і в селищі Коблево (Миколаївська область) – тут є безліч міні-готелів і приватних пансіонатів, де ви зможете підшукати собі житло, виходячи з бюджету. Їхати сюди можна як соло-туристам і молоді (в Молдавську зону), так і відпочиваючим з дітьми (Миколаївська зона). А заодно можна поєднати корисне з приємним і влаштувати собі дегустаційний тур на місцевий винний завод.

Відпочинок на природі

Не морем одним багата Україна. Наприклад, Буцький каньйон, що в селі Буки (Черкаська область), на річці Гірський Тікич, – відмінний варіант відпочинку на природі. Стрімкі скелі, мальовнича природа і справжній водоспад надають цьому місцю особливий «дикий» колорит.

За незабутніми враженнями і красотами рідної природи варто вирушити на Волинь. Тутешні Шацькі озера входять до складу Шацького національного природного парку, а найбільше з 30 озер – Світязь – славиться не лише своєю кришталево чистою водою, але і казкової краси заходами. На Шацьких озерах є чотири зони відпочинку: «Гряда» (для молоді) і «Світязь», урочище »гушова» і «Пісочне» (для любителів спокійного відпочинку).

Ще один безпрограшний варіант – озеро Синевир на Закарпатті. Дуже глибоке і чисте, з крутими схилами, порослими ялівцем та буком, оточене джерелами, в серпні озеро стане відмінним варіантом для відпочинку, тим більше, що в цьому місяці в тутешніх місцях повно грибів і ягід.

Відпочинок з дітьми

На той випадок, якщо ви плануєте їхати у відпустку не одні, а з сім’єю, відмінно підійде узбережжя Азовського моря: берегова лінія тут має пологий вхід у воду, море дрібне, швидко прогрівається і довго залишається теплим, а широкі піщані пляжі і близькість степів і лиманів з лікувальними грязями роблять узбережжі відмінним варіантом для сімейного відпочинку.

Варто придивитися до Кирилівки і Федотової Косі, де багато розваг і не доведеться нудьгувати вам і вашим малюкам. Для дорослих -клуби і дискотеки, для дітвори – аквапарк і дельфінарій, кінний театр, атракціони і дитячі парки. Непоганий варіант і Бердянськ, Генічеськ, коса Арабатська Стрілка, Приморськ та Приморський Посад – через безпечне море, а також прийні ціни.

Екстрім

Ну, а якщо ліниве лежання на пляжі не входить у ваші плани, то можна додати трохи адреналіну, наприклад, сплав по Південному Бугу.

У районі села Мигія (Миколаївська область) є регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя» – справжній гірський край серед степів, з бурхливими порогами для рафтингу. Підійде він і екстремалам – початківцям: на відміну від гірських карпатських річок, вода тут тепла, є маршрути різної складності (на деякі навіть беруть дітей від 6 років в супроводі дорослих).

Не забудьте про Карпати і найвищу точку України – гору Говерлу. Найбільш легкий підйом – з боку селища Лазевщіна, довжина маршруту – 16 км, підйом – 1350 м. Нудно не буде, це вже точно!

Пізнавальний відпочинок

Якщо ж вас не приваблюють ні пляжі, ні бурхливі гірські річки, радимо влаштувати собі пізнавальний відпустку і відвідати найцікавіші історичні місця України.

На Чорному морі варто відвідати Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія». Тут в VII столітті була антична грецька колонія, від якої залишилися лише живописні руїни оборонних споруд, міських кварталів і храмів. У будівлі старого маяка знаходиться музей, де можна побачити найцінніші археологічні знахідки.

Містечко Білгород-Дністровський, що недалеко від Одеси, теж повинен виявитися в вашому списку, адже саме тут знаходиться відома Аккерманська фортеця XII-XV століть.

У Миколаївській області, в Очаківському районі, є ще одне примітне місце, про яке мало хто знає, – Кінбурнська коса і Національний природний парк «Білобережжя Святослава». Білосніжні піщані пляжі, хвойні ліси і степи роблять ці місця ідеальними для відпочинку, а багата фауна (рожеві фламінго, білі чаплі, пелікани) подарують незабутні хвилини від спілкування з живою природою.

Хочеться національного колориту? Не питання! Поїдьте в село Великі Сорочинці, що на Полтавщині, де з 16 по 21 серпня проходитиме знаменитий Сорочинський ярмарок. Тут ви зможете не тільки купити різноманітні товари та сувеніри, а й освоїти народні ремесла на майстер-класах і вдосталь повеселитися (наприклад, відкриття ярмарку супроводжує прекрасне уявлення, де можна побачити і Гоголя, і Солоху, і інших улюблених героїв).

У свято Яблучного Спаса (19 серпня) неодмінно вирушайте на Сумщину. Тут, на горі Чудний, в 2 км від села Нова Слобода, знаходиться чоловічий Софронієвський монастир XI-XIII століття. Обитель відома не тільки своєю багатою історією, про яку вам розкажуть її мешканці, а й смачним медом та яблуками!

Джерело: tripmydream.com



• не пропусти