Зізнатися в коханні між небом і землею – на горі Говерла (фото)

1529

Коли на повні груди вдихаєш найвищу велич гір, що довкола розливається зелено-синіми туманами, і здається, от-от можна торкнути хмар, тобі перехоплює дух відчуття неймовірної краси. Це – Говерла. Здолати її – справжній подвиг, а нагорода за це – відчуття, якого справді не забути.

Мабуть ніде не можна зробити красивішого освідчення в коханні, ніж тут, на Говерлі. Тут часто роблять пропозиції руки і серця. І не дарма для найважливіших у житті слів обирають саме це місце.

На хребті Чорногори

Найвища точка нашої країни знаходиться на гірському масиві Чорногора. Оброслого густими буково-смерековими лісами та пронизаного бистроводними річками. А там, внузу, живуть у дерев’яних хатинках гуцули, і, випасаючи своїх овець, стережуть незайманість природи полонин. Ще з невеликої висоти можна почути дзенькіт дзвіночків карпатських корів, що дезтурботно бродять собі поміж галявинами, наче звичні лісові жителі, не боячись високих схилів та стрімких обривів.

До Говерли ледь не дотягуються її велетні-побратими гори Бребенескул, Ребра, Гутин-Томнати, Піп Іван, які піднімаються над рівнем моря вище, ніж на 2000 метрів. Всі вони входять до Карпатського національного природнього парку.

Дорогою під хмари

Сходження на гору Говерлу можна здійснити різними маршрутами. Це можуть бути шляхи з боку гір Пожижевська та Брецкул, або зі сторони туристичної бази «Заросляк». Можна – з боку урочища Козьмещик, або гори Петрос.
Найчастіше туристи обирають той, що починається із «Заросляка». Він – найкоротший, а до самої відправної точки можна навіть доїхати автомобілем. Найдовший зі всіх – це коли відправлятись від залізничної станції з боку села Лазещина. І хоч затратите на таке сходження найбільше часу зі всіх варіантів, все ж це найбільш легка подорож на Говерлу.

Багато краси можна побачити по дорозі на гору. Чи йтимете вздовж річки, чи гірськими хребтами, минаючи полонини, в будь-якому разі вас чекає захоплююча незабутня подорож. І хоч цей шлях доволі довгий і нелегкий, та чарівна довколишня природа знімає будь-яку втому, напуваючи силою.

2061 метр над рівнем моря

Кілька останніх метрів на шляху до вершини завжиди виявляються найважчими, а для когось і справжнім випробуванням. Та той, хто все ж дістався туди, не шкодуватиме потрачених зусиль, адже відчуття невимовної краси, захоплення та радості перепонюватимуть. Ви здолали найвищу гору Карпат. Це – справжнє досягнення, не тільки для тих, хто побуває тут вперше, а й для тих, хто здійсює сходження, аби вкотре насолодитись красою Карпат там, де вона відкривається найкраще. З вершини “Снігової гори” (як перекладається назва Говерли на угорську) можна любуватися пейзажими в радіусі 360°. Шпичаті хребти лісів, порослі чагарниками схили та гірські озера. Тумани неба своїми крилами щораз пронизують беркути, пролітаючи так близько до тебе, що здається, можуть торкнутись витягнутої руки. Краса неймовірна. Говерла дарує відчуття величі.

Для тих, хто зібрався в дорогу:

Місце знаходження:
Говерла розташована в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області.

GPS:
48°9’38”N 24°30’11”E

Поради бувалого мандрівника:
Підйомника на гору немає, тому дістатися можна лише пішохідним маршрутом.

Коли краще вирушати:
Підніматись на гору та сходити вниз дуже небезпечно, якщо каміння під ногами намокає. Тому у час, коли велика ймовірність випадання дощу чи снігу, краще не планувати подорожі. А найкращим часом для цього є початок червня, коли все довкола починає цвісти. Тоді Говерла виглядає найкраще.

karpaty_15

meditation

100555_original

05_hoverla_7ways.com.ua_

DSC_3835 Panorama

04-zakat-goverla-zima

1640

329696_0

DSC_0185

588571_original

goverla_002

Sum_pan_663

viv19

панорама з говер

автор Надія Понятишин спеціально для vsviti.com.ua
• не пропусти• магазин

• новини партнерів