Замок Локет — неприступний замок Богемії, Чехія (фото)

4694

Замок Локет (чеш. Hrad Loket) — кам’яний замок в Чехії, приблизно за 120 км на захід від Праги, біля міста Карлові Вари. Свою назву отримав від слова «лікоть». Саме форму зігнутої руки нагадує вигин річки Огрже, на березі якої стоїть Локет. За однією з версій, замок зведений як прикордонна фортеця.

Багато хто говорить про цю пам’ятку Карлових Вар як про найромантичніше місце Чехії та один з казкових замків світу. А за легендами, що передаються від покоління до покоління, в Локеті водяться привиди, гноми і навіть вогнедихаючі дракони.

Досі не відомо, коли і ким із чеських правителів була заснована фортеця. Вперше в письмових джерелах замок Локет згадується в 1234 році. Це означає, що в список можливих засновників входять наступні правителі: Князь Владислав Другий, Король Пржемисл I Отакар і Король Вацлав I.

Ще в Середньовіччі замок Локет мав важливе стратегічне значення – виступав у ролі неприступної фортеці на кордоні із землями Німеччини. Однак таке положення замка зберігалося недовго – після обрання Карла Четвертого імператором Священної Римської імперії він перестав служити прикордонною заставою. Але значення замку не зменшилось, оскільки він як і раніше мав статус резиденції королів Чехії.

Потім, при сині імператора Карла Четвертого, Вацлаві Четвертому, замок Локет розширився і став більш важливою фортецею, ніж раніше.

Локет – це один з тих небагатьох замків країни, що дожили до наших днів у майже первозданному вигляді.

Сьогодні «серцем» замку вважається експозиція, присвячена тортурам і стратам. Дійсно, адже довгий час Локет служив в’язницею і був місцем страждань і мук в’язнів. Тому, ймовірно, і ходять чутки про численних примар, що розгулюють по вузьких коридорах фортеці. Ті безстрашні відвідувачі, що ризикнуть оглянути камеру тортур, можуть пройти в задушливі катівні, де їм представлять колекцію оригінальних тортур. Вона також доповнена інсценуючими процес фігурами виснажених в’язнів і холоднокровних катів.

Ну а найстійкіших духом можуть навіть прикувати наручниками до стіни, щоб виразніше відчути дух в’язниці Середньовіччя.

Цікавий факт: зняті з гелікоптера види замку використовувалися в знаменитій кінострічці «Казино Рояль» легендарного режисера Мартіна Кемпбелла.