В Єгипті знайшли нові піраміди (3 фото + текст)

281

В археології існують різні способи виявлення історичних пам’яток, в залежності від розміру шуканого об’єкта та умов навколишнього середовища. Один зі способів – дистанційне обстеження.

Якщо раніше цей метод покладався багато в чому на аерофотозйомку, то з розвитком прогресу на допомогу людству прийшла зйомка супутникова. Сьогодні практично кожен може відчути себе археологом. Все що для цього потрібно – комп’ютер з виходом в Інтернет, а також допитливість, увагу і терпіння. Завдяки цим якостям, а також знань в галузі історії, учасниця проекту Google Earth Anomalies Анжела Микол (Angela Micol) виявила цілих два передбачуваних комплексу пірамід на території Єгипту, використовуючи програму Google Earth.

Перший знаходиться неподалік від Файюмской оазису і складається з трьох невеликих курганів, а також усіченої піраміди шириною близько 42 метрів. Колір курганів схожий з кольором стін стародавнього міста Діма, розташованого менш ніж за три кілометри на південному сході, і може мати однаковий склад і походження , вважає автор відкриття. Діма оточує стіна з сирцевої цегли товщиною близько п’яти і висотою близько десяти метрів. Заснований в III столітті до нашої ери на місці стародавнього поселення царем Птолемеєм II Філадельфом, це місто відомий храмом староєгипетському богу води й розливу – Себеку.

Приблизно в 150 кілометрах на південь, на території історичної області Верхнього Єгипту, знаходиться другий передбачуваний комплекс стародавніх споруд. Він включає в себе два великих кургани шириною близько 80 метрів, а також два малих шириною 30 метрів. Крім того, в цьому місці розташована піднесеність незвичайної трикутної форми шириною в 200 метрів. З знімками вже ознайомився відомий єгиптолог Набив Селім (Nabil Selim). Спеціаліст оцінив знахідку, підтвердивши її археологічну цінність. Так, професор Селім звернув увагу, що невеликі 30-метрові кургани аналогічні тим, які будувалися за правління тринадцятого династії. Творці проекту Google Earth Anomalies пишуть про себе як про організацію, яка сприяє археологам, використовуючи зйомку поверхні планети зі супутників. “Ці знімки говорять самі за себе, – розповідає Микол. – У зазначених районах визначено зберігається багато таємниць, які можна вивчити лише в рамках археологічної експедиції “. Хоча, за словами Анжели, сучасні технології можуть значно полегшити та прискорити роботу по виявленню незвіданих куточків планети, в археології залишається незмінним головне – необхідність особистої участі в розкопках. “Моя мрія – працювати з археологами в тих місцях, які я виявила, вивчаючи знімки з супутника. Адже виявлення – це лише перший крок на шляху до розуміння загадок минулого”, – пояснює Микол. Додамо, що Анжела Мікол є випускницею університету Північної Кароліни в Шарлотт (University of North Carolina at Charlotte) і вже багато років займається археологією. Серед інших її знахідок останки стародавнього міста, розташованого неподалік від півострова Юкатан і затопленого морем.

В Єгипті знайшли нові піраміди (3 фото + текст) (1)

В Єгипті знайшли нові піраміди (3 фото + текст) (2)

В Єгипті знайшли нові піраміди (3 фото + текст) (3)