12 класних фільмів для тих, кому зараз самотньо

31947

Приборкати самотність і не дати їй заволодіти собою буває складно. Однак, не варто сприймати самоту як щось негативне. Час тільки з собою та думками так само важливий, як і з рідними або друзями. Життя чудове і так, і так. Якщо ви відчуваєте, що самотність треба розвіяти, подивіться хороший фільм, який вас надихне. Наприклад, один із нашої підбірки:

1. Таємне життя бджіл (The Secret Life of Bees, 2008)

Головна героїня Лілі переживає смерть матері та має залишитися з батьком, якого ненавидить. Недовго думаючи, дівчина втікає разом з найкращою подругою, зупиняється у трьох сестер та починає вивчати життя бджілок. Разом з тим вчиться цінувати власне життя, пізнавати його цінності.

2. Мої думки тихі, 2019

Вадим — звукорежисер і трошки невдаха по житті. Він намагається знайти хорошу роботу, і для цього вирушає на Закарпаття. З хлопцем їде його мама, яка підтримує сина й турбується про його життя. Вадим має записати голоси рідкісних птахів та звірів України та отримати роботу в Канаді. Однак, замість знайти крижня метушливого і стати успішним, хлопець усвідомлює справжні життєві цінності.

3. Життя прекрасне (La vita è bella, 1997)

Італійська стрічка, яка показує зміни в житті звичайної щасливої родини після приходу війни. В 1939 році Гвідо, його сина й старого дядька забирають до концентраційного табору. Дружина Гвідо Дора добровільно сідає на потяг в пекло тільки, щоб бути з сім’єю.

Серед жорстокості, газових камер та крові Гвідо переконує синочка, що все це просто гра. Нібито не треба плакати, просити їсти, тільки ховатися від охоронців. Тоді переможець отримає головний приз — справжній танк. Віра в прекрасне життя можлива навіть в нелюдських умовах.

4. 1+1 (Intouchables, 2011)

Французька комедійна драма про багатого аристократа Філіпа та його помічника Дріса. Філіп зовсім втратив жагу до життя через те, що кожну мить знаходить в інвалідному візку й не може рухатись. Але Дріс, колишній злочинець, своєю природністю, грубістю й легкістю в житті приваблює багатія та вносить в його життя пригоди. Справжня дружба в результаті змінює життя обох на краще.

5. Друге життя Уве (En man som heter Ove, 2015)

Уве був вічно незадоволеним і претензії мав просто до усіх. Сам він живе як перфекціоніст: ідеально паркується, не смітить, все тримає в порядку, вміє лагодити. Врешті, розчаровується в житті й доводить себе до самогубства. Кохана дружина давно померла, з роботи старого звільнили, а нового сенсу жити він так і не знайшов. Мотузка вже висіла й мала виконати свою місію, але в ту мить розчарування Уве випадково отримав шанс почати нове щасливе життя.

6. Відпочинок за обміном (The Holiday, 2006)

Айріс та Аманда — звичайні жінки, які чомусь досі самотні й не надто щасливі. Вони дуже схожі й одразу ж подружилися. Щоб хоч якось урізноманітнити життя, жінки вирішують обмінятися будинками на зимові канікули. Одна тепер летить до Англії, а інша проведе свята в США. Цей авантюрний і незвичайний крок стане тим, що змінить їх життя на краще та принесе романтику.

7. Завжди кажи “так” (Yes Man, 2008)

Карл — сором’язливий, замкнутий інтроверт, який нікуди не ходить та майже не спілкується з людьми. Одного разу його друг намагається допомогти хлопцю та витягує на тренінг. Цей вечір змінює життя Карла і він починає на усі питання відповідати ствердно й робити божевільні речі! Наприклад, він пішов на йогу о 6 ранку після безсонної ночі з випивкою, змінив статус на роботі та погодився жити з дівчиною, яку ледь знає. Після такого життя Карл врешті розуміє, що важливо говорити “так”, коли дійсно чогось хочеш усім серцем.

8. Їж, молися, кохай (Eat Pray Love, 2010)

Елізабет Гілберт одного дня зрозуміла, що не щаслива. І, здається, живе зовсім не так, як хотілося. Після розлучення з чоловіком жінка вирушає у велику подорож світом та вчиться пізнавати себе та жити моментом. Однойменна книга стала бестселером. Може, завдяки тому, що твір — це мемуари реальної письменниці.

9. Щоденник Бріджит Джонс (Bridget Jones’s Diary, 2001)

Бріджит вже за тридцять, вона так і не вийшла заміж, не скинула зайву вагу і не почала жити щасливо. Усі свої проблеми вона вирішує солодощами й випивкою. Але одного разу дівчина вирішує таки все змінити. На шляху до щастя єдиний, з ким можна поділитися, — щоденник. Бріджит на сімейному святі зустрічає Марка Дарсі, і той, як і в популярному фільмі “Гордість та упередження” стане захисником та коханим дівчини.

10. Ніхто мене не любить (Keiner liebt mich, 1994)

Фанні постійно гризе себе за недосконалість, має постійні претензії та вимоги до партнера. Депресія поглинає 29-річну дівчину все більше. Вона ходить на курси по праву вибору смерті, спить у труні замість ліжка, відвідує ясновидців. Загалом, не має нічого позитивного та все більше топить себе. Фанні так зациклилася на тому, що її ніхто не любить, що й не намагається зробити крок назустріч. Іноді ж, щоб відчути любов, треба просто поспілкуватися з тими, хто поруч.

11. Труднощі перекладу (Lost in Translation, 2003)

В незнайомому місці та без знання мови самотність підкрадається ще дужче, ніж зазвичай. У барі дорогого готелю в Токіо зустрічаються Боб і Шарлотта. Боб приїхав знятися в рекламі, а весь інший час нудьгує, а дівчина не може знайти, чим зайнятися, поки чоловік зайнятий. Після знайомства вони разом щодня досліджують Токіо, дізнаються більше про людей та звичаї. Усі, навіть дрібні, події стають приводом обдумати життя.

12. Ігри розуму (A Beautiful Mind, 2001)

Джон Неш — відомий математик, який отримав Нобелівську премію і все життя присвятив математиці й науці. Все б нічого, та чоловік увесь той час був хворим на шизофренію й не відрізняв реального від уявного. Бувши студентом Принстона та постійно проводячи дні за навчанням, Джон вигадав собі найкращого друга. Розуміння, що багатьох любих його серцю людей не існує, прийшло тільки через десятки років завдяки дружині та дитині. І тільки тоді він почав більше цінувати справжніх людей поруч.

Самотність можна використати для саморозвитку, написання мемуарів чи хобі. А щоб підтримувати соціальні зв’язки та добре почуватися, знайдіть спільноту за інтересами чи проведіть спільний кіноперегляд онлайн. Ділитися враженнями приємно навіть коли друзі не в одній кімнаті з вами. Завдяки соцмережам та інтернету ті, хто далеко, опиняються поруч. Просто цінуйте тих, кого любите.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• не пропусти