Очі розбігаються на базарі, бо не можете обрати, що приготувати? Розуміємо, адже восени овочі зібрані, і хочеться готувати їх всі водночас. Скупити запашні сезонні фрукти, кольорові ягоди і їсти просто на тому ж базарі. Організм ніби сам підказує, що скоро зима, й треба встигнути насолодитися смаками.
Щоб ви швидше обирали продукти й страви, збережіть собі рецепти з сезонних продуктів листопада:
1. М’ясний рулет з хурмою
Несподіване поєднання хурми з м’ясом має цікавий солодкий смак.
Що потрібно: 0,5 кг курки, 2 хурми, 50 мл соєвого соусу, 30 г панірувальних сухарів, сушений чебрець, 1 яйце.
Як готуємо:
- Куряче філе зачистити, нарізати пластинами, замотати в харчову плівку та відбити.
- М’ясо замаринувати: солимо, перчимо, додаємо 0,5 ч.л чебрецю та соєвий соус. Тримати не менш як пів години.
- Хурму почистити, перетерти в пюре через сито чи просто вилкою.
- З м’яса формуємо рулетики, використавши як начинку пюре хурми.
- Рулетики обваляти в збите яйце, потім в сухарях, обсмажити до золотої скоринки на сковороді та відправити в духовку на 30 хв при 180°C.
Як гарнір можна використати запечений гарбуз, тоді кольори страви будуть максимально теплими, а смак осіннім.
2. Салат з обліпихи та солодкого перцю
Обліпиху ми часто використовуємо в десертах, чаях, вареннях. Салат з цієї ягоди також прикрасить осіннє меню.
Що потрібно: 200 г обліпихи, 2 болгарських перці, 2 зубчики часнику, 1 ст.л сметани, 2-3 волоські горіхи.
Як готуємо:
- Болгарський перець змастити олією та запекти в духовці приблизно 30 хвилин. Він має стати трішки обвугленим та м’яким. Після запікання зніміть шкірку, дістаньте кісточки з середини та наріжте кубиками.
- Обліпиху бланшуйте та перетріть через сито.
- Волоські горіхи почистьте та розтовчіть у ступці(або просто ножем).
- З’єднайте перець та обліпиху.
- Готуємо соус: змішайте сметану, товчені горіхи, часник пропустіть через прес, гарно змішайте, посоліть. Соусом заливаємо перець, прикрашаємо салат зеленню.
3. Крем-суп з брюссельської капусти
Міні капустинки не тільки красиві на вигляд, а й корисні. Брюссельську капусту можна просто відварити чи підсмажити, додати в рагу. Суп теж легко готувати, а на смак він буде більш незвичайним.
Що потрібно: 250 г брюссельської капусти, 2 картоплини, 1 морквина, 1 цибуля-порей, 1 цибулина, 1 корінь петрушки, лавровий лист.
Як готуємо:
- Цибулину запекти в духовці або підсмажити.
- Картоплю, корінь петрушки, порей, моркву чистимо, миємо, нарізаємо кубиками та ставимо варитися. В каструлю додайте лавровий лист ат запашний перець та посоліть бульйон.
- Коли овочі готові, дістаньте лавровий лист та перець, адже в крем-супі вони будуть несмачними. Додайте брюссельську капусту та варіть ще 10 хвилин.
- Знімаємо суп з вогню та перебиваємо його блендером. Відрегулюйте смак з допомогою солі та перцю. Перед подачею прикрасьте зеленню.
4. Пиріг з айвою
Смачний фрукт, який легко сплутати з грушею. Саме восени її смак найкращий.
Що потрібно: 300 г айви, 400 г борошна, 200 г масла, 100 г цукру, 3 яйця, 1 ч.л ванільного цукру.
Як готуємо:
- Відділити жовтки від білків. Масло розтерти з половиною цукру і жовтками, додати борошно, ванілін і замісити тісто.
- Змастити форму для запікання маслом, викласти тісто, обов’язково зробіть акуратний бортик та проколіть його виделкою Це стане основою, куди потім накладемо начинку. Запікайте тісто 20 хв при 200°C.
- Айву почистьте та натріть на велику терку. Білки збийте з рештою цукру, змішайте з айвою. Суміш викладіть на тісто та запікайте ще 20-30 хвилин.
5. Запіканка з капусти
Ліниві голубці, капусняк, рагу, салати — такі звичні та смачні страви. Капуста насправді заслуговує й на більше. Наприклад, з цього овочу можна готувати ризотто, лазанью, гратен. Або ж просту й смачну запіканку.
Що потрібно: 300 г білокачанної капусти, 2 яйця, 1 ст.л борошна, 1 ст.л манної крупи, 0,5 ч.л розпушувача, 2 ст.л сметани.
Як готуємо:
- Капусту нашаткувати або просто дрібно порубати ножем.
- Помістити капусту в миску, додати збиті яйця, сіль, сметану та перемішати.
- Змішати окремо манку, борошно та розпушувач і додати до капусти, добре вимішати.
- Змастити форму для запікання олією чи маслом, викласти рівномірним шаром капусту. Запікати пів години при 180°C. Охолодити та їсти. Чудово поєднається з ковбасками, м’ясом та копченостями.
В листопаді час поповнити запаси на зиму, порахувати всі банки з консерваціями й напитися чаїв та морсів зі свіжих ягід. Серед цих турбот не забудьте про локальні продукти, які завжди під рукою. Цікаві смаки й поєднання можна придумати навіть зі звичайної капусти чи журавлини. Впевнені, у вас все вийде! Як мінімум, допоможуть знайти ідеї рецепти з нашої добірки.