Порошенко склав перелік книг, які його найбільше вразили у 2016 році

656

Президент України Петро Порошенко вирішив підбити свої літературні підсумки 2016 року. І склав перелік книг, які його вразили.

Слід зазначити, що в списку присутні книги, які виходили в різний період та різні за стилістикою. А до кожної з книг Петро Порошенко зробив невелику примітку у блозі Meduim.

“Спогади”, Павло Скоропадський

Великороси кажуть: “Ніякої України не буде”, а я кажу: “Щоб не сталось, Україна в тій чи іншій формі буде. Неможливо змусити річку йти проти течії, так само і з народом, його не змусиш відмовитись від своїх ідеалів”.

“25 перемог України”, Олександр Палій

В історії України були цілі епохи, коли масштабні напади ворогів відбивались по кілька за рік. Щоб зберегтися на такій привабливій і жаданній для ворогів землі, наші предки не могли не перемагати.

“Тамплієри”, Сергій Жадан

Коли стоїш під небесами зими, І небеса розвертаються й відпливають геть, Розумієш, що жити потрібно там, де тебе не лякає смерть.

“Secondhand time”, Svetlana Alexievich

Ніхто нас не вчив, як бути вільними. Нас тільки вчили, як вмирати за свободу.

Антологія української поезії ХХ століття від “А-ба-ба-га-ла-ма-га”

Цікава та унікальна збірка української поезії, десятки відомих та малознаних імен — Павло Тичина, Богдан-Ігор Антонич, Освальд Буркхард (Юрій Клен), Михайль Семенко, Олена Теліга, Олег Ольжич.

“Казимир Малевич. Київський період 1928–1930”, Тетяна Філевська

Це книга про київський період життя “найвідомішого киянина світу”  –  ґрунтовна збірка спадщини Малевича у Києві.