Вчені: Наскельні малюнки в Чорній пустелі залишені невідомою цивілізацією

1142

2c6d84de20b72a5dfce1b838343c814c

Археологи з Лейденського університету виявили в Чорній пустелі на території Йорданії тисячі різних наскельних зображень. Серед них були і написи, які можуть стати свідченнями існування невідомої на сьогодні стародавньої цивілізації, повідомляється на сторінках American Journal of Archaeology.

Сьогодні зазначені землі непридатні для життя, проте раніше на зазначеній території була велика кількість рослинності і тварин. Археологи впевнені, що там існувала цивілізація людей, процвітання якої припало на період двотисячолітньої давнини. У той час мешканці поточної Йорданії стали наносити наскальні малюнки, а в основі написів лежав стародавній аравійський сафатичний алфавіт. Вченим вдалося виявити понад тисячі подібних зображень.

Велика частина геогліфів є зображеннями тварин. Написи археологи ідентифікували як імена людей. На сьогодні вдалося зібрати велику кількість зразків, однак їх поки недостатньо, оскільки особливості культури стародавньої цивілізації залишаються невідомими. До того ж, рельєф сильно змінився за підсумками минулих двох тисяч років, що також серйозно ускладнює проведення досліджень.• не пропусти