7 прикладів, як безлад руйнує наше життя

563

Все було б не так погано, якби не купа супутніх неприємних речей.

1. Знижує концентрацію

Безлад обмежує здатність мозку обробляти інформацію і змушує постійно відволікатися по дрібницях. У дослідженні, проведеному в Прінстонському університеті, виявили, що безлад обмежує можливості обробки візуальної інформації мозком. Ще б пак, адже навіть знайти якусь річ серед мотлоху — справжнє випробування.

2. Робить нас нервовими

Безлад провокує стрес. Дослідження Каліфорнійського університету, проведене серед сімей з Лос-Анджелеса, показало: рівень кортизолу підвищувався, коли матері спостерігали за горою речей та іграшок, розкиданих дітьми по всьому будинку, і, навпаки, знижувався, коли вони йшли на роботу або за покупками.

3. Примушує відкладати справи потім

Безлад, по суті, провокує прокрастинацію. Ви думаєте: «Ага, треба полагодити стілець», а потім намагаєтеся знайти потрібний інструмент, злитеся і відкладаєте ремонт, який би зайняв 3 хвилини, у довгий ящик. Якщо безлад ще й на робочому місці, то не чекайте від себе рекордної продуктивності.

Експерти зазначають, що ми часто самі не розуміємо, як безлад згубно впливає на нашу продуктивність. Безлад знижує швидкість прийняття рішень і робить нас менш організованими.

4. З’їдає гроші

Безлад з’їдає час, а значить, і гроші. Подумайте самі, скільки часу ви витрачаєте на роботі для пошуку потрібного файлу або документа — це лише частина непродуктивних витрат часу. За даними Національної асоціації професійних організаторів (фахівців із наведення порядку та організації домашнього побуту, роботи тощо. — Прим. ред.), американці разом витрачають 9 мільйонів годин на день на подібні непродуктивні процеси.

5. Погіршує здоров’я

Скупчення речей провокують появу пилових кліщів, які викликають алергію та напади астми. Так що, крім перерахованого вище, безлад ще й шкодить вашому здоров’ю і здоров’ю ваших близьких.

6. Примушує набирати зайві кілограми

Безлад провокує стрес, який, у свою чергу, стимулює набір ваги та появу шкідливих звичок. Пітер Уолш, автор книги Does This Clutter Make My Butt Look Fat, зазначає, що постійне бажання більше їсти теж своєрідний безлад, і з ним складно посперечатися. Нерозбірливість у харчуванні та шкідливі перекуси – наслідки хаосу в голові.

7. Не дає жити «тут і зараз»

Філософія фен-шуй говорить про те, що безлад — це негативна енергія, яка провокує негативні емоції. Порядок же, навпаки, вносить у життя гармонію та позитивний настрій. Марі Кондо, автор книги «Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення порядку вдома і в житті», говорить про те, що справжня мета прибирання – це повернення до свого природного, спокійного стану.

Прибирання – це спосіб оточити себе предметами, які вам справді потрібні. Марі радить відмовитись від усіх зайвих речей: на її думку, це допоможе почати нове життя. Ось ще одна причина стати мінімалістом.