Мачу-Пікчу – місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць

23115

Мачу-Пікчу – місто дивовижної історії і нерозгаданих таємниць, що входить в список 7 нових чудес світу . Пропонуємо Вам дізнатися, за що ж він потрапив у цей список

До цих пір точно невідомо, коли саме загинули останні жителі цього загубленого міста, зате ми майже точно знаємо, що про існування високо в перуанських горах таємничого поселення ніхто навіть не підозрював більше трьох століть!

Назва міста Мачу-Пікчу дослівно перекладається як “стара гора”. Поселення розташувалося на практично рівному майданчику однієї з численних гір Перу, в оточенні інших, не менш красивих вершин.

Ні іспанські конкістадори, що захопили Перу в XVI столітті, ні ті, хто прийшов сюди після них, ні самі інки, які проживали в Мачу-Пікчу – не залишили жодних письмових свідчень того, що місто існує. Швидше за все, іспанці навіть подумати не могли, що на одній з гір знаходиться поселення інків. Покинуте древнє місто було виявлене лише на початку XX століття …

Серед археологів усього світу довго блукала легенда про таємниче місто інків в Перу, але американцеві Хайрем Бінгему мало було однієї лише легенди – він витратив на пошуки Мачу-Пікчу кілька років, поки 24 липня 1911 йому нарешті не пощастило. Згідно з легендою, піднявшись на одну з гір, Бінгем з носильником-перуанцем наткнулися на дві індіанських сім’ї, які охороняли “загублене місто”. В одній з цих родин був маленький хлопчик, який, отримавши в подарунок від професора монетку в один сіль (еквівалент 30 центів), показав йому зарослу і майже невиразну стежку до прихованих за густою зеленню руїн стародавнього міста на вершині гори. Таким чином, всього за третину долара археолог дізнався дорогу до міфічної цитаделі, яка пережила розквіт і занепад цивілізації інків!

Дивно, що навіть після відкриття професора, ніхто не відвідував Мачу-Пікчу ще більше трьох десятиліть – до тих пір, поки працювала неподалік археологічна експедиція не наткнулася на давню Дорогу Інків, проведену через долину прямо до міста.

До речі кажучи, Мачу-Пікчу – не справжня назва інкского поселення. Таке ім’я місту було дано місцевими, справжнього ж найменування ми швидше за все ніколи не дізнаємося, як не дізнаємося і того, скільки інків проживало в цій фортеці і навіщо взагалі їм знадобилося будувати місто так далеко від центру їх держави, та ще й на вершині гори , на висоті 2057 метрів …

Висновки про чисельність населення ми можемо робити лише спираючись на сучасні дослідження руїн Мачу-Пікчу, згідно з якими місто складалося приблизно з двох сотень будівель з добре оброблених і щільно підігнаних один до одного кам’яних плит

За внутрішнім плануванням і іншими, більш дрібними деталями, археологи дійшли висновку, що більша частина цих споруд виконувала роль складів, резиденцій, храмів та ін. За приблизними підрахунками, в місті і навколо нього проживало більше тисячі інків.

Інки поклонялися богу Сонця Інті і обробляли с/г культури на спеціальних терасах

Палацові споруди легко відрізнити від звичайних будинків – їх видають ідеально оброблені кам’яні плити, з яких вони складені.

Згідно крихітним обсягами інформації, які вдалося знайти на сьогоднішній день про загублене місто, в Мачу-Пікчу могли входити лише обрані – вища знать, жерці і їх свита, а також кращі ремісники, адже не кожен зможе зібрати гарний урожай на висоті більше 2х кілометрів. Крім цих людей, сюди допускалися мамакунас – вибрані діви, що присвятили все своє життя служінню Богу Інті.

У інків існувала традиція створювати кожне місто в формі якої-небудь істоти. Якщо вірити цьому, то Мачу-Пікчу з висоти пташиного польоту повинен бути схожим на кондора. По всій видимості, так інки хотіли щось показати або довести своїм богам

Археологи сподівалися знайти відповіді на багато питань, провівши розкопки в Мачу-Пікчу, але в підсумку наткнулися на ще більшу кількість запитань. У місті були знайдені 173 скелета, з яких півтори сотні – жіночі, при цьому жодного цінного предмета при них виявлено не було. Крім того, було ще одне поховання, яке відрізняється від інших – Бінгем назвав його гробницею верховного жерця – тут знайшли останки хворої сифілісом жінки, маленької собачки, кілька керамічних предметів і одяг з вовни.

Хлібороби Мачу-Пікчу обробляли понад п’ять гектарів земель на спеціальних вузьких терасах, влаштованих прямо на схилах гір, причому і тераси і кам’яні сходи, що ведуть до них, були зроблені на століття – вони дожили до нас практично без змін.

Саме місто ділився на сектори: район храмів, житловий сектор, темниці і цвинтар.

Також зберігся до нашого часу і Храм Трьох Вікон, ключова будівля у всіх ритуалах інків. Сонячні промені, падаючі на площу через вікна храму символізують трьох засновників імперії інків, що увійшли в цей світ, згідно з легендою, через ці самі вікна.

Над Храмом Трьох Вікон височить невелика древня обсерваторія з цікавим каменем Інтіватана, що по всій видимості служив своєрідним сонячним годинником для інкських жерців. У Інтіватани є й інша назва – “контрольна точка Сонця”

Деякі будівлі в Мачу-Пікчу були двоповерховими, із загостреними солом’яними дахами. Камені були підігнані один до одного з дивовижною точністю

Дивною особливістю Мачу-Пікчу є те, що інки збудували все місто, не використовуючи будь-яких скріплюють сумішей типу цементу – всі будівлі тримаються за рахунок власної ваги! На випадок землетрусів (які трапляються тут досить часто) інки залишали при будівництві спеціальні щілини в кладці, а самі стіни будувались під кутом – завдяки таким нехитрим діям їм вдалося побудувати гірську цитадель, котра простояла цілою і неушкодженою багато століть, навіть не ворухнувшись!

Хтось із археологів висунув колись теорію, згідно якої про добробут господаря будинку можна судити по тому, наскільки щільно підігнані камені в його кладці. Це також було одним з факторів дозволили дослідникам судити про те, що в Мачу-Пікчу допускався далеко не кожен.

Історики сьогодні знають про інків не так вже й багато, але деяка інформація все ж є, наприклад ми з певною часткою ймовірності знаємо, що в традиціях інків не було людських жертвоприношень – в жертву богам приносили лише тварини, хоча досить багато. У Мачу-Пікчу, наприклад, вранці і вдень жертвували білими ламами, а ввечері чорними.

З Мачу-Пікчу по крутій стежці можна потрапити на вершину сусідньої гори Уайна-Пікчу, звідки відкривається прекрасна панорама долини річки Урубамба. Біля підніжжя Уайна-Пікчу знаходиться палац Місяця

Останнім часом древнє місто інків відвідувало до 2 000 турічтов в день, що змусило ЮНЕСКО вимагати скоротити кількість відвідувань до 800. Для рекреаційної підтримки цього важкодоступного пам’ятника історії в сусіднє місто Агуас-Каліентес були прокладені залізничні колії, нині приймають по 10 поїздів на добу, а від з/д станції до Мачу-Пікчу ходить автобус. Спочатку планувалося побудувати тут канатну дорогу, але ЮНЕСКО виступило категорично проти цього, тому що і без неї потік туристів вже доводиться скорочувати.

До речі, до наших днів збереглася стежка інків до Мачу-Пікчу вздовж річки Урубамба через кілька перевалів, але якщо Ви хочете по ній пройтися – потрібно як мінімум кілька днів …

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (1)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (2)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (3)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (4)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (5)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (6)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (7)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (8)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (9)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (10)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (11)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (12)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (13)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (14)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (15)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (16)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (17)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (18)

Мачу-Пікчу - місто дивовижної історії інків і нерозгаданих таємниць (19)