Весняне рівнодення 2020: час, традиції святкування, значення

2466

Щорічне свято рівнодення — це справжній початок весни. На відміну від календарного — він відчувається в повітрі та в перших теплих сонячних променях.

Коли настає рівнодення? Його дата змінна, хоч офіційно вважається, що це 21 березня, проте воно може припадати на 19, 20 чи 21 березня. У 2020 році це 20 березня, а 05:49 ранку.

Не плутайте рівнодення з сонцестоянням! Рівнодення буває осіннє та весняне — двічі на рік день і ніч зрівнюються й тривають однакову кількість часу. А сонцестояння може бути тільки  літнім чи зимовим. Літнє сонцестояння — це найдовший світловий день року. А зимове сонцестояння, відповідно, найкоротший світловий день та найдовша ніч року.

Тож, 20 березня 2020 року — день і ніч зрівняються між собою, а з 21 березня день стане, нарешті, довшим за ніч. Поступово, кожен день буде ставати довшим та теплішим.

Коли у наших предків не було ні календарів, ні годинників, ні наук про природу — вони визначали настання весни за сонцем. Саме воно вказувало на те, що скоро почнуть розпускатися квіти та дерева, сонце почне припікати, а на зміну снігу прийдуть весняні зливи.

Прихід весни, в часи, коли люди не мали сучасних благ цивілізації — вважався справжнім святом переродження та життя. Саме на його честь влаштовували знамените свято Масниця або Колодій (у Росії — Масляна, в Білорусі — Комоїдниця). Лише із впровадженням християнства свято змістилося, щоби всі встигли почастуватися молочними продуктами та відгуляти до початку Великоднього посту.

Традиції весняного рівнодення

Одна з відомих традицій — не спати в ніч перед настанням рівнодення. Треба провести ніч в тиші, та прислухатися. Якщо почуєш якийсь гучний удар, тріск чи щось подібне, то ти дуже щасливий, адже став свідком того, як “ламається рік”.

Наші предки вірили, що всі бажання, загадані на рівнодення — можуть здійснитися. Тож треба бути обережним з думками в цей час і концентрувати увагу тільки на чомусь дуже хорошому. Всі дії на рівнодення також відгукнуться в майбутньому, а хороші справи повернуться. А погані дії чи думки привернуть увагу злих сил, які в такі магічні дні блукають вулицями. Згідно з цією прикметою — зараза до зарази чіпляється, тому варто бути обережним.

Висновок: про що думаєш для себе, як поводишся та чого бажаєш іншим — те і сам отримаєш.

Прислухалися до власних снів в ніч перед рівноденням, бо вірили, що вони віщі.

Ще, це свято та його прикмети, дуже схоже на народне свято Сороки. Про Сороки детальніше читайте в окремій статті на нашому сайті.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua



• не пропусти