Топ 7 найкрасивіших храмів послідовників джайнізму (фото)

634

Джайнізм є релігією, яка просвітлює добро і шлях ненасильства до всіх живих істот. Мета життя, згідно джайнізм – скасування негативного наслідки карми через психічне і фізичне очищення. Цей процес призводить до очищення внутрішнього світу в цілому. В Індії налічується 4,2млн послідовників джайнізму, а по всьому світу їх налічується близько 12 мільйонів.

1. Лал Мандір.

Лал Мандір є найстарішим і найбільш відомим храмом джайнізму в Делі. Спочатку храм був побудований в 1526 році, проте, за свою довгу історію зазнав безліч руйнувань і був реконструйований в XIX столітті.

2. Сонагірі.

Невелике містечко Сонагірі розташоване на пагорбі в центральній Індії. Бездоганні білі храми прихильників джайнізму «розкидані» по всій території цього міста. Для того, щоб насолодитися видом незліченних білих храмів, туристи повинні піднятися на висоту 300 кроків босоніж.

3. Кхаджурахо.

Село Кхаджурахо є одним з найпопулярніших туристичних напрямків у Індії. Тут зосереджені численні джайністські храми, побудовані в плині 200 років, з 950 по 1150 роки. Стан двох найбільших храмів досі залишається відмінним.

4. Гоматешвара.

Монолітні статуї Гоматешвара знаходяться на пагорбі, у місті Шраванабелагола. Гоматешвара був другим сином лорда Адінатха, першого з 24 тіртханкар (просвітлена людина). Висота монолітної конструкції становить 17,38 метра, створена вона в 983 році. Вона вважається однією з найбільших монолітних статуй у світі.

5. Ділвара.

Розташовані недалеко від Маунт Абу, Ділвара храми відомі у всьому світі завдяки використанню мармуру при їх створенні. Храми просто усипані декоративними елементами: різьблені стелі, двері, колони, панелі – просто дивовижні. Всі храми були побудовані династією Кхалукуа між XI і XIII століттями.

6. Палітана.

Місто Палітана є великим центром паломництва джайністів. Храми Палітана вважаються найсвященнішим місцем у послідовників джайнізму На священній горі Шатрунджайа розташовані сотні храмів, вирізаних з мармуру. Храми були побудовані поколіннями джайністів протягом 900 років, з XI-го століття.

7. Ранакпур.

Присвячений Адінатху, джайністський храм в Ранакпур, велично підноситься над схилами пагорба. Храм підтримують більш 1444 мармурових колон, висічених в найдрібніших деталях. Храм був побудований в період між XIV і XV століттями.

Поділись
• магазин

• новини партнерів