Вулкан Фудзіяма, один з найкрасивіших вулканів в світі та священна гора в Японії (12 фото)

14390

Вулкан Фудзіяма – це не просто вулкан, який називають найкрасивішим в світі, це священна гора в Японії, боготворима місцевими жителями з давніх часів.

Він розташований на території Національного парку Фудзі-Хаконе-Ідзу на острові Хонсю, в 90 км від Токіо .

У ясну погоду Фудзіяма вражає гармонійністю і правильністю своїх форм. Їх досконалість не перестає надихати служителів мистецтва. Обриси кратера (більше 500 метрів в діаметрі) нагадують квітку лотоса з вісьмома пелюстками – гребенями, які отримали назва Яксудо-Фуйо. Однак, побачити Фудзіяму цілком велика рідкість. Зазвичай її вершина ховається в хмарах – висота гори складає 3776 метрів.

Фудзіяма – це потужний діючий вулкан, який у наш час вважається загасшим. Чи надовго? Поки тільки цівки диму нагадують про вируючу лаву. Найбільш руйнівні виверження Фудзіями були зафіксовані в 800, 864 і 1707 роках. Під час останнього з них товстим шаром попелу було вкрите все в радіусі, що перевищує 100 км.

Така природна сила не могла не відбитися в народних легендах і віруваннях. Фудзіямі поклоняються, її шанують, з ним пов’язують різні оповіді. На думку буддистів, наприклад, стежка, що веде на вершину гори, вказує вхід в інший світ. Для синтоїстів Фудзіяма – один з головних об’єктів поклоніння. Нагорі, біля кратера, стоїть храм, в якому синтоїстські ченці спілкуються з богами і продають туристам сувеніри.

Кожен японець вважає обов’язковим хоча б раз у житті піднятися на Фудзіяму. На звивистій стежці обладнано десять майданчиків для відпочинку. Деякі прочани здійснюють сходження за кілька спроб. Туристи, для яких Фудзіяма – всього лише чергова визначне місце, часто скорочують шлях і починають підйом відразу з п’ятої станції – туди підходить автомобільна дорога. Хоча вони ненабагато полегшують собі шлях. Схили гори з висотою набирають і крутизну. Але пейзажі, які постають поглядам мандрівників, варті того. Особливо вражають озера, розташовані біля підніжжя вулкана.

Офіційно сходження на Фудзіяму дозволено тільки в період з 1 липня по 31 серпня. Сезону передує червневий парад у Токіо , а завершує вогненна свято «Хімацурі». Ось дійсно видовища, гідні уваги!