10 найстійкіших міфів про застуду, які пора забути

102066

Найпопулярніший обман звучать так: кондиціонери, протяги і мінусова температура за вікном з холодними вітрами – головні винуватці застуд. Також багато людей впевнені, що перехворіти на ГРВІ можна всього один раз за сезон, а щоб застуда не перейшла у грип, потрібно приймати антибіотики. Після прочитання статті ви будете знати про застуду все і перестанете вірити помилковим твердженням.

Ми зібрали 10 найпоширеніших міфів про застуду, які передаються з покоління у покоління і про які давно пора забути.

Міф 1. Застуда іноді переходить у грип

© depositphotos

ГРВІ та грип викликаються різними вірусами, тому одне захворювання переходити в інше не може. Але на ранньому етапі багато людей не бачать відмінностей у симптомах цих двох недуг. Ось як можна зрозуміти, якщо ви застудилися, а не захворіли на грип:

  • Застуда починається поступово, і для неї характерно наростання симптомів: біль в горлі, рясний нежить, озноб. Приблизно близько 5 днів людина відчуває, що захворює. Грип же виникає блискавично і супроводжується головним болем, ломотою в тілі і сильною слабкістю.
  • При застуді температури або немає взагалі, або вона не піднімається занадто високо (до 38 °). При грипі спостерігається різкий підйом температури (39 ° і вище).
  • Чхання – ознака застуди, при грипі такого симптому не буває.

Міф 2. Застуду можна вилікувати антибіотиками

© depositphotos

Антибіотики не можуть знищити вірус, адже за своєю структурою відрізняються від бактерій. І прийом таких препаратів не тільки не принесе користі, а ще й зашкодить: симптоми застуди не зникнуть, а вірус продовжить розмножуватися у вашому організмі.

І тим більше не варто приймати антибіотики «про всяк випадок». Результат буде прямо протилежним: ви послабити власний імунітет у період застуд і створите всі умови для вірусу. А в подальшому збільшується ризик того, що в потрібний час антибіотики не допоможуть, оскільки ті бактерії, що вижили після профілактики такими препаратами стають несприйнятливі до них.

Міф 3. Застуду можна не лікувати

© depositphotos

Зазвичай симптоми застуди тривають 3 дні, але якщо просто чекати, коли «саме минться», то можна збільшити цей термін до місяця або дочекатися ускладнень. Зверніть особливу увагу: негайно викликайте швидку допомогу, якщо з’явилася задишка або стало важко дихати.

Міф 4. Застуда не привід виходити на лікарняний

© depositphotos

Багато хто звик героїчно переживати самий пік застуди на своєму робочому місці. І навіть побутує думка, що якщо не давати собі розслаблятися, то хвороба мине швидше. Насправді ж процес одужання тільки затягується. Найоптимальніший варіант: побути вдома перші 1-2 дня, а потім вже повернутися на роботу. У тому випадку, якщо ви раптом переплутали застуду з грипом, вам вдасться уникнути серйозних ускладнень. Ще одна причина залишитися вдома: в перші дні захворювання людина є носієм вірусу і може інфікувати інших людей.

Міф 5. При застуді потрібно лише лежати

© depositphotos

Цей міф прямо протилежний попередньому: тривале перебування в ліжку може стати причиною бронхіту і пневмонії, а також призводить до застою крові в ногах. Звичайно, не потрібно бігти в спортзал, як тільки ви відчуєте себе трохи краще, але помірна активність піде лише на користь.

Міф 6. Холодне повітря може стати причиною застуди

© depositphotos

Єдина можливість застудитися – це «зловити» вірус, і йому не важливо при цьому, в шапці ви чи ні, а також абсолютно марно люди звинувачують вітер, протяги і кондиціонери. І якщо вам здається, що ви постійно застуджуються після перельоту або через мінусову температуру, то це не так. Справа в тому, що сухе повітря сприяє пересиханню слизових оболонок і організму стає складніше стримувати вірус.

Міф 7. Якщо вийти на вулицю з мокрою головою, то неодмінно застудишся

© depositphotos

Так само як і протяг, дощ або ваше мокре волосся, яке ви не встигли висушити, не є причиною застуди. Є 3 способи «зловити» вірус: повітряно-крапельний, повітряно-пиловий і побутовий. А крім того, не забувайте, що віруси досить життєздатні:

  • У приміщенні вони найдовше живуть на водостійких поверхнях – більше 7 днів.
  • На одязі, оббивці меблів або папері – близько 12 годин.
  • На руках – від декількох хвилин до 1 години.
  • На дверних ручках – 6 годин.

Але надмірне охолодження може послабити ваш імунітет і зробити його більш сприйнятливим до вірусів, тому все ж ходити з мокрою головою не рекомендується.

Міф 8. Застудитися можна тільки один раз за сезон

© depositphotos

Є 2 новини: хороша і погана. Гарна новина полягає в тому, що організм виробляє імунітет до того типу вірусу, яким дана людина вже перехворіла, а значить, ймовірності повторного зараження ним немає. Погана новина: існує більше 200 типів вірусів, які можуть викликати застуду, тому за один сезон можна перехворіти не один раз.

Міф 9. Застуду можна вилікувати за один день

© depositphotos

Є люди, які вважають, що якщо прийняти ударну дозу ліків, то можна поставити себе на ноги всього за один день. І це дуже небезпечний міф. Будь-якому організму, в якому оселився вірус застуди, необхідний час для відновлення, а якщо зловживати препаратами, які знімають симптоматику, то створюється велике навантаження на серце і наслідки можуть бути дуже серйозними. Також зверніть увагу на препарати з парацетамолом: при перевищенні дози вони можуть викликати печінкову недостатність.

Міф 10. Необхідно долікуватися до кінця

© depositphotos

Залишковий кашель і нежить можуть зберігатися до 4 тижнів, тому немає сенсу чекати, поки зникнуть абсолютно всі ознаки хвороби. Якщо в цілому ви почуваєтесь добре, то можете повернутися до звичного способу життя.

А в який міф вірили ви?
• не пропусти• магазин

• новини партнерів