Топ – 10. Унікальні стародавні релігійні пам’ятки (20 фото)

1613

Не залежно від того релігійна ви людина чи ні, варто визнати, що релігія була з нами протягом дуже довгого часу.

Багато які з найбільш монументальних споруд створених людиною мали релігійні функції. Деякі з них можна побачити і сьогодні. Найчастіше це руїни, але іноді досить добре збережені будівлі, не дивлячись на те, що цивілізації, їх що створили, давно зникли.

Нижче ми представляємо десятку найважливіших стародавніх релігійних об’єктів. Залишайте свої коментарі, якщо вам є що додати до цього списку.

Топ 10 стародавніх релігійних пам’яток.

1. Карнакський храмовий комплекс, Єгипет. 

Карнакський храмовий комплекс, часто званий просто Карнак, включає в себе величезну поєднання зруйнованих храмів, каплиць, пілонів та інших будівель і споруд. Зокрема Великий Храм Амона і масивні статуї фараона Рамзеса II. Комплекс датується 14 століттям до н. е.. Він розташований в провінції Луксор, приблизно в 500 км на південь від Каїра .

top10-karnakskiy-hramovyy-kompleks-1

top10-karnakskiy-hramovyy-kompleks-2

2. Калланіш (Callanish Stones), Шотландія. 

Це святилище, древнє культове місце в Шотландії . Місце менш відоме, ніж Стоунхендж і Ейвбері, але не менш цікаве. Калланіш являє собою 13 вертикально стоячих груп каменів, перші з яких встановлені приблизно 3000 років до н. е.. Розташований на острові Льюїс в архіпелазі Зовнішні Гебріди.

top10-callanish-1

top10-callanish-2

3. Зіккурат в Урі (Ziggurat of Ur), Ірак. 

Величезна ступінчаста триповерхова піраміда, зведена в 21 столітті до н.е. Храмовий комплекс розташований в місті Урі, він побудований царями Ур-Намму і Шульги на честь місячного божества Нанна. Зіккурат в Урі – найбільш збережений храмовий комплекс Давнього Межиріччя, на жаль його верхня частина була зруйнована.

top10-zikkurat-v-ure-1

top10-zikkurat-v-ure-2

4. Піраміди Теотіуакана, Мексика. 

Покинуте місто Теотіуакан розташоване в 50 км на північний схід від Мехіко . Вік міста понад 2000 років. Його головними будівлями є піраміда Місяця і піраміда Сонця. Прогулюючись по Дорозі Мертвих, що проходить через все місто, легко уявити великі релігійні свята, ритуальні церемонії і криваві жертвопринесення, що проходили тут.

top10-piramidy-teotiuakana-1

top10-piramidy-teotiuakana-2

5. Дельфи (Delphi), Греція. 
Давньогрецьке місто, розташоване на південно-західному схилі гори Парнас в долині Фокиде. Є археологічним заповідником, включеним в список ЮНЕСКО . Зовні руїни не настільки величні, як піраміди Теотіуакана, але в свій час місто було найбільшим загальногрецьким релігійним центром з храмом і оракулом Аполлона.

top10-delphi-1

top10-delphi-2

6. Ступа Боробудур і комплекс храмів Прамбанан, Індонезія. 

Побудований в 750-850 роках і кинутий, через виверження вулкана Мерапі , буддійський храмовий комплекс декілька століть перебував під вулканічним попелом в заростях джунглів, поки знову не був відкритий та відреставрований в 19 столітті. Поруч зі ступою Боробудур розташований храмовий комплекс Прамбанан. Ці два релігійних об’єкта є місцем масового туризму і паломництва в Індонезії .

top10-stupa-borobudur

top10-kompleks-hramov-prambanan

7. Храмово-монастирський комплекс Аджанта (Ajanta Caves), Індія. 

Храмовий печерний комплекс Аджанта розташований в центральній частині Індії в штаті Махараштра. Будувався протягом кількох століть, починаючи з 2 століття. Храм являє собою 29 печер висічених в скелі, в яких збереглися настінні твори живопису, скульптури і фрески, які вважаються шедеврами буддійського і релігійного мистецтва давньої Індії.

top10-adganta-1

top10-adganta-2

8. Пантеон, Рим, Італія. 

Один із найбільших пам’яток архітектури Стародавнього Риму. Храм побудований у другому столітті під час правління імператора Адріана на місці попереднього Пантеону зробленого за замовленням Маркуса Агріппи. Являє собою споруду, присвячену всім богам. Пантеон – найбільш добре збережена будівля з усіх давньоримських споруд. Він використовувався на протязі всієї своєї історії, зокрема з 7 століття використовується в якості Римсько-католицької церкви.

top10-panteon-1

top10-panteon-2

9. Гіпогей Хал-Сафліені (Hal Saflieni Hypogeum), Мальта. 

Найдавніший підземний храм у світі був випадково виявлений будівельниками в 1902 році. Спочатку був святилищем і місцем оракула, що вабили на Мальту паломників зі всього Середземномор’я. Потім поступово перетворився на некрополь. Являє собою 34 підземних приміщення, початок будівництва яких відноситься до 4000 року до н. е..

top10-gipogej-hal-saflieni-1

top10-gipogej-hal-saflieni-2

10. Храмовий комплекс Гебеклі-Тепе (Göbekli Tepe), Туреччина. 

Відкриті приблизно 50 років тому, храми Гебеклі-Тепе являють собою найдавніші культові споруди. Це одна з найдавніших мегалітичних споруд у світі, його вік датується 9 тисячоліттям до нашої ери. Довгий час комплекс був прихований під однойменною пагорбом. Колони і камені храмів прикрашені різьбленням у вигляді диких тварин, птахів і комах.

top10-hramovyi-kompleks-gyobekli-tepe-1

top10-hramovyi-kompleks-gyobekli-tepe-2

• магазин

• новини партнерів