Україна туристична: що варто відвідати на Херсонщині

923

Залишився останній місяць літа, але не поспішайте панікувати. Налаштовуйтесь на позитив і готуйтесь до мандрів. Якщо так сталося, що повноцінна відпустка вам не світить – залишайтеся з нами. У нашій рубриці ви ознайомитесь з місцями, які можна відвідати за один вікенд.

Ну що ж, збирайте валізи та читайте далі.

Цього разу ми наполегливо рекомендуємо вирушити в край кавунів – Херсонщину.

Озеро Сиваш

Це єдине озеро в Україні, яке відоме своїми цілющими властивостями не лише в межах країни, а й далеко за її межами. З “турецької” його назва перекладається як “бруд”.

Сиваш є природним кордоном між материком і Кримським півостровом. Сама ж вода надходить у водойму з Азовського моря та через мілководдя випаровується, залишаючи численні мінерали, своєрідний концентрат корисних речовин, наприклад, калій, магній, бром і натрій.

Озеро Сиваш - фото 185974
Озеро Сиваш
А корисною є унікальна сіль Сиваша. Колись її везли в Єгипет і Японію. Сьогодні використовують для лікування шкірних і опорно-рухових захворювань, а також у косметології.

Острів Джарилгач

Його називають українськими Мальдівами. Древні греки, свого часу, називали його Ахіллесовим бігом, вважаючи, що він виник внаслідок погоні закоханого Ахілла за Іфігенією – жрицею богині Артеміди.

Острів Джарилгач - фото 185976
Острів Джарилгач
Острів Джарилгач - фото 185977
Острів Джарилгач

Джарилгач – це коса, що з одного боку глибоко врізається в Чорне море, а з іншого – в Джарилгацьку затоку. Острів багатий на лиманні та солоні озера, вода в яких має ще й високий вміст йоду та брому. А природа в глибині озера нагадує савану, адже там можна побачити навіть оленів і ланей.

Олешківські піски

Олешківські піски - фото 185979
Олешківські піски

Це найбільший піщаний масив у Європі. Складаються вони з барханів, висотою близько 5 метрів, і негустою рослинністю. Сама ж пустеля сягає 15 км в діаметрі. Цікаво, що влітку пісок нагрівається до 70 градусів.

Асканія-Нова

Було б дивно завітати на Херсонщину та не побувати в цьому розкішному заповіднику. Саме задля того, щоб побачити тварин у середовищі дикої природи туристи долають сотні кілометрів.

Асканія-Нова - фото 185980
Асканія-Нова

Херсон

Було б несправедливо, якби ми не написали про місто сонця та моря, а також дуже красивих дівчат. Найвідомішими та водночас одними з перших архітектурних пам’яток у сучасній історії Херсона є Очаківська та Московська брами, Катеринський собор, арсенал – залишки Херсонської фортеці. Ну і, звичайно ж, набережна.

Херсон - фото 185984
Херсон


• новини партнерів