Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі

862

Містичний храм Боробудур – буддистський пам’ятник колосальних розмірів, подібних якому в світі більше не зустріти. Цей масивний буддистський храм розташований в області Центральної Яви, Індонезія, недалеко від міста Джакарти (приблизно 42 км або на відстані в 25 миль).

Вчені не можуть прийти до спільної думки, коли цей храм був побудований, проте більшість вважає, що він з’явився між VII і VIII століттями. Так само вчені вважають, що спорудження такого храму зайняла не менше 100 років.

Протягом останніх ста років, храм був покинутий через масове прийняття ісламу. Протягом довгого часу храм був покритий попелом від діючих вулканів, і врешті-решт заріс джунглями.

Храм був виявлений в 1814 році сером Томасом Реффльзом, який проспонсорував очищення території храму від заростей. З тих пір храм піддався різним реконструкціям, але найбільш значуща для життя храму реконструкція була проведена індонезійським урядом в 1980-х роках, за підтримки ЮНЕСКО. Серед схожих храмових комплексів можна виділити Пагоду Шведагон в М’янмі, одне з найвідоміших споруд подібного плану

Боробудур повертав свою чудову красу, і був зарахований до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Структура храму являє міфологічну модель, складається з різних терас. Кожна тераса і стіна цього древнього храму покриті найдивовижнішими заплутаними видами барельєфа, на якому зображено вчення Будди. Увігнутості, що зображують статуї Будди, всюди, і кожен прохід або тераса показують багато життів і багато форм принятий Сідхартха, перш, ніж досягти освіти Будди.

Звичайно, проходячи всі ці барельєфи, Ви помітите, що багато з вогнутостей тепер порожні, або містять, обезголовлені статуї Будди. Чому? Через безмежний грабіж, який був актуальний кілька десятиліть тому. Багато з вкрадених голів Будди зараз знаходяться в будинках багатих людей і в музеях усього світу. Грабіж продовжується і зараз, але значно менше. Ще одним подібним комплексом є древнє місто Баган на території Бірми

У головній частині храму туристу зустрінеться центральна ступа (символ освіти Будди) – символ вічності. Туристи не можуть входити через центральну ступу. Тільки буддистським ченцям дозволено входити через центральну ступу.

Окрім головної ступи є 72 дзвоновидні ступи меншого розміру. Деякі ступи містять сидячого Будду, а інші порожні. Є одна особлива ступа, яка представляє житло Будди з його пересіченими ногами. Легенда свідчить, що якщо підійти і доторкнутися до пересіченій нозі Будди, то ваше бажання обов’язково здійсниться.

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (1)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (2)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (3)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (4)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (5)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (6)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (7)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (8)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (9)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (10)

Містичний храм Боробудур. Найстаріший буддистський Храм у світі (11)• новини партнерів