40 вражаючих фактів про очі, яких ви не знали

109104

preview-650x390-650-1425025470

Ми звикли надто сильно навантажувати очі, сидячи перед моніторами. І мало кому відомо, що насправді це унікальний орган, про який навіть науці відомо ще далеко не все.

Погодьтеся. що нам, особливо офісним працівникам, варто частіше замислюватися про стан зору і хоча б інколи робити зарядку для очей.

1. Зіниці очей розширюються на 45%, коли ми дивимося на того, кого любимо.

2. Ви не можете чхнути з відкритими очима.

3. Рогівка очей людини так схожа на рогівку акули, що останню використовують як замінник при операціях на очах.

4. Карі очі насправді блакитні під коричневим пігментом. Існує навіть лазерна процедура, яка дозволяє перетворити карі очі в блакитні назавжди.

5. Наші очі можуть розрізнити близько 500 відтінків сірого.

6. Кожне око має 107 мільйонів клітин, і всі вони чутливі до світла.

pupils-dilating-animation

7. Кожен 12-й представник чоловічої статі – дальтонік.

8. Око людини здатне сприймати тільки три ділянки спектру: червоний, синій і зелений. Інші кольори є поєднанням цих кольорів.

9. Діаметр наших очей становить близько 2,5 см, і вони важать близько 8 грамів.

10. З усіх м’язів нашого тіла, м’язи, що контролюють очі – найактивніші.

11. Ваші очі завжди залишаться такого ж розміру, що і при народженні, а вуха і ніс не перестають рости.

12. Тільки 1/6 частина очного яблука видима.

13. У середньому за все життя ми бачимо близько 24 мільйонів різних зображень.

14. Ваші відбитки пальців мають 40 унікальних характеристик, в той час як райдужна оболонка ока – 256. Саме тому сканування сітківки використовується з метою безпеки.

15. Не дарма люди кажуть «не встигнеш оком моргнути», адже це найшвидший м’яз у тілі. Моргання триває близько 100 – 150 мілісекунд, і ви можете моргнути 5 разів на секунду.

16. Очі передають в мозок величезну кількість інформації щогодини. Пропускну здатність цього каналу можна порівняти з каналами інтернет-провайдерів великого міста.

17. Наші очі фокусуються приблизно на 50 речах в секунду.

18. Зображення, які відправляються в наш мозок, насправді перевернуті.

19. Очі завантажують мозок роботою більше, ніж усі інші частин тіла.

20. Кожна вія живе близько 5 місяців.

21. Майя вважали косоокість привабливою і намагалися зробити так, щоб їхні діти були косоокими.

22. Близько 10 000 років тому у всіх людей були карі очі, поки у людини, що жила в області Чорного моря, чи не з’явилася генетична мутація, яка призвела до появи блакитних очей.

23. Якщо на фотографії зі спалахом у вас тільки одне око червоне, є ймовірність, що у вас пухлина очей (у разі якщо обидва ока дивляться в одному напрямку в камеру).

24. Шизофренію можна визначити з точністю до 98,3% за допомогою звичайного тесту на рух очей.

25. Люди і собаки – єдині, хто шукає зорові підказки в очах інших, а собаки роблять це тільки спілкуючись з людьми.

26. Приблизно у 2% жінок є рідкісна генетична мутація, завдяки якій у них спостерігається додаткова колбочка сітківки. Це дозволяє їм бачити 100 мільйонів кольорів.

27. Джонні Депп сліпий на ліве око і короткозорий на праве.

28. Зафіксований випадок сіамських близнюків з Канади, у яких загальний таламус. Завдяки цьому вони могли чути думки один одного і бачити очима один одного.

29. Око людини може робити плавні (не переривчасті) рухи тільки якщо стежить за рухомим об’єктом.

1392335856_1392281363_605.beautiful_photorealistic_human_eye_in_3d

30. Історія циклопів з’явилася завдяки народам середземноморських островів, які виявили останки вимерлих карликових слонів. Череп слонів був в два рази більшим за череп людини, а центральна носова порожнина часто помилково приймалася за очну ямку.

31. Космонавти не можуть плакати в космосі через гравітацію. Сльози збираються в маленькі кульки і починають пощипувати очі.

32. Пірати використовували пов’язку на очі, щоб швидко адаптувати зір до середовища над палубою і під нею. Таким чином одне око у них звикало і до яскравого світла, а інше – до тьмяного.

33. Існують занадто «складні» для людського ока кольори, їх називають «неможливі кольори».

34. Ми бачимо певні кольори, оскільки це єдиний спектр світла, який проходить крізь воду – область, де з’явилися наші очі. Не існувало ніяких еволюційних причин на землі, щоб бачити більш широкий спектр.

35. Очі почали розвиватися близько 550 мільйонів років тому. Найпростішим оком були частинки білків фоторецепторів в одноклітинних тварин.

36. Іноді люди, які страждають афакією – відсутністю кришталика, повідомляють про те, що бачать ультрафіолетовий спектр світла.

37. У бджіл в очах є волоски. Вони допомагають визначати напрямок вітру і швидкість польоту.

38. Астронавти місії Аполлона розповідали про те, що бачили спалахи і смуги світла, коли закривали очі. Пізніше з’ясувалося, що це було викликано космічною радіацією, яка опромінювала їх сітківку за межами магнітосфери Землі.

39. Ми «бачимо» мозком, а не очима. Розмитість і неякісне зображення – це хвороба очей, як датчика приймаючого зображення зі спотворенням. Потім свої спотворення і «мертві зони» накладе мозок.

40. Близько 65-85% білих кішок з блакитними очима – глухі.