Пиво один з найпопулярніших напоїв у всьому світі і наша країна – не виняток. Бурштиновий напій у нас люблять і поважають. І здавалося б, ми знаємо про нього все. Однак залишилися ще маленькі секрети і цікаві факти, якими ми хочемо з вами поділитися.
Для всіх цінителів пива; для тих, хто починає робочий тиждень після вихідних, присмачених піною і солодом; а також для тих, хто взагалі не вживає хмільних напоїв, але володіє достатньою часткою допитливості – ми зібрали найцікавіші з маловідомих і найцікавіші з найбільш древніх фактів про пиво.
Існує ціла наука, що займається вивченням пива, у тому числі технологій його виробництва, ролі, яку різні інгредієнти відіграють в процесі пивоваріння та сполучуваності цього напою з іншими продуктами. Ця наука носить назву «зітологія».
Найдавніші з відомих рецептів – це рецепти пива. Вони були записані на кам’яних плитах в поетичній формі, а їх вік оцінюється в 5 тисяч років.
Найдавніша з відомих реклам була виявлена на глиняній табличці з таким текстом: «Пийте пиво Ельба – пиво з серцем лева!»
Першими професійними пивоварами були жінки.
Найдавніший (з тих, що дійшли до нас) інцидент, пов’язаний з непомірним споживанням пива, стався близько 2000 року до н.е. в давньому Єгипті, коли один перебрав хмільного напою візник викрав юну жрицю храму Вести. Закінчилася справа тим, що візника розіп’яли на дверях таверни, яка продавала йому пиво, і не дозволили знімати тіло, поки птахи не склювали з нього всю плоть.
Перша спроба британських пивоварів продавати свій світлий ель в Індію провалилася, оскільки за час тривалої подорожі напій встигав зіпсуватися. Щоб вирішити цю проблему, виробники збільшили вміст алкоголю і хмелю. Так з’явився новий популярний сорт – «India Pale Ale» (індійський світлий ель).
На даний момент існує близько 400 видів пива.
Соноселікафобія – боязнь порожнього пивного кухля.
Найдорожче пиво називається «Vielle Bon Secours». Пляшка коштує 1000 доларів, а спробувати цей напій можна тільки в одному місці – в лондонському барі «Bierdrome».
Інки готували пиво, до складу якого входила людська слина. Дівчатка пережовували кукурудзяні зерна до утворення кашки, яку потім спльовували у великі баки з теплою водою й залишали на декілька тижнів. Після цього рідину, що перебродила проціджували. Схожа технологія використовується в Латинській Америці і в наші дні для приготування браги під назвою «Чіча».
Найстаріша з діючих пивоварних компаній в світі – «Вайнштефан». Вона була заснована в 1040 році і розташовується в монастирі святого Штефана поблизу Мюнхена, Німеччина.
У пиві містяться майже всі необхідні для життя мінерали. У Середньовіччя, коли нормальна їжа була не завжди доступна, європейські доктора рекомендували його як продукт, який дозволяв вижити. Пиво давали навіть дітям.
Дослідження, проведене «Медичним журналом Нової Англії» (США), показало, що пиво в помірних (!) Кількостях здатне поліпшити когнітивні здібності у жінок.
Пиво перешкоджає утворенню каміння в нирках. Згідно з дослідженням, результати якого були опубліковані в «Американському журналі епідеміології», споживання однієї пляшки в день знижує цей ризик на 40 відсотків.
Пиво сприяє зміцненню кісткових тканин. За даними «Американського журналу клінічного харчування», здатність пива підвищувати щільність кісткових тканин пояснюється тим, що цей напій багатий мінеральним кремнієм.
У стародавньому Перу приготування пива довірялося тільки найкрасивішим жінкам зі знатних родин.
Найбільша кількість випитого пива на одну людину налічується в Чехії.
Смакуйте цей пінний напій та пам’ятайте: Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я