50 ідей, чим зайнятися під час перерви на роботі

2013

Наступного разу, коли зберетеся зайти у соцмережі, відкладіть телефон і займіться однією із цих справ.

Щоб підбадьоритися

1. Зробіть кілька вправ на розтяжку прямо за робочим столом, щоб м’язи відпочили від одноманітної пози.

2. Вийдіть на вулицю і двічі пройдіться навколо будівлі. Якщо занадто холодно, кілька разів зійдіть і підніміться по сходах.

3. Запропонуйте сходити за кавою для всіх. Ви отримаєте необхідну дозу кофеїну і заодно подяку колег.

4. Якщо вам потрібно зателефонувати, вийдіть на вулицю або в переговорну і поговоріть на ходу. Рух разом з розмовою зарядять вас енергією.

5. Здрімніть 15 хвилин. Наприклад, в машині або ще десь, де вас ніхто не побачить. Після цього ви відчуєте себе набагато бадьоріше.

6. Прочитайте що-небудь надихаюче. Або подивіться мотивуючі виступи TED .

Щоб зарядити мозок

7. Спробуйте мозковий тренажер Lumosity. Нейробіологи розробили вправи, які тренують основні когнітивні здібності: пам’ять, увагу, рішення проблем.

8. Прочитайте корисні статті, які додали в закладки. Можливо, ви навчитеся чомусь новому.

9. Подивіться початок вчорашнього випуску якогось вечірнього шоу. Так ви швидко дізнаєтесь новини і посмієтеся.

10. Перекусіть чимось корисним. Чорниця, чорна смородина, листова зелень або горіхи допоможуть мозку краще працювати.

11. Принесіть в офіс цікаву книгу, не пов’язану з роботою, і читайте її в перервах. Хороша книга зарядить вас натхненням.

12. Напишіть що-небудь! Наприклад, пост в блозі або коротке оповідання про те, що відбувається в офісі. Або почніть працювати над книгою, яку завжди мріяли написати.

13. Вивчайте іноземну мову з якимось додатком. Щоб поповнити словниковий запас, достатньо всього кількох хвилин на день.

Щоб поспілкуватися

14. Запропонуйте колезі випити кави або провести нараду на ходу. Заодно можна обговорити накопичені ідеї або попросити поради.

15. Розвеселіть колег смішною картинкою.

16. Вийдіть з кабінету і зателефонуйте комусь із близьких. Просто запитайте, як проходить їх день.

17. Попросіть колег, з якими найближче спілкуєтеся, поділитися найсмішнішим жартом. Потім купите переможцю кави.

18. Подякуйте комусь, хто вам нещодавно допоміг. Не обов’язково писати довгий лист, вистачить і пари рядків.

19. Похваліть когось зі своїх колег. Згадайте, чому вам подобається з ними працювати або що вони роблять краще за інших.

20. У вас є час на перерву, але чи є він у колег? Якщо іншому відділу терміново потрібна допомога, допоможіть. Колеги оцінять і в наступного разу виручать вас.

Щоб провести час продуктивно

21. Приберіть в телефоні. Видаліть зайві програми, розкладіть додатки по папках. Перенесіть додатки, які використовуєте щодня, на головний екран. Заодно і шпалери змініть.

22. Виберіть один із проектів, над якими ви зараз працюєте, і влаштуйте десятихвилинний мозковий штурм. Запасіться листочками і маркером і записуйте все, що приходить в голову.

23. Оновлення паролів. Найкраще, щоб фраза включала малі та великі літери, числа і хоча б один спеціальний символ. Не використовуйте один пароль для пошти і соціальних мереж. Щоб не забути нові паролі, користуйтеся менеджером паролів, наприклад 1Password або PassPack.

24. Приберіть в ящиках столу або тумбочці. Викиньте стару жуйку, ручки, які не пишуть, зламані скріпки та інше сміття.

25. Вдосконалбте свою поштову скриньку. Напишіть шаблони відповідей і налаштуйте автовідповідач.

26. відпишіться від непотрібних розсилок. Все, що ви не читали протягом місяця, тільки засмічує папку вхідних.

27. Перейменуйте документи і розкладіть їх по місцях. Тоді не доведеться п’ять хвилин шукати потрібний файл.

28. Делегуйте якесь завдання. Постарайтеся звільнити час на те, що ви любите.

Щоб просунутися в кар’єрі

29. Зайдіть на Pinterest. Але замість дощок з рецептами або DIY подивіться щось, пов’язане з кар’єрою. Наприклад, добірки вражаючих резюме, робочих костюмів або крутих компаній, в яких ви би хотіли працювати.

30. Подивіться в соцмережах, чого останнім часом домоглися інші. Хтось написав книгу? Змінив дизайн сайту? Виступив на конференції? Близьким знайомим можете написати лист з поздоровленнями.

31. Прокрутіть стрічку, подивіться, про що пишуть знайомі. Привітайте тих, хто отримав підвищення або влаштувався на нову роботу. Невідомо, коли вам можуть стати в нагоді ці зв’язки.

32. Сядьте зручніше і помрійте. Не про відпустку на пляжі, а про те, чого хочете досягти в кар’єрі через п’ять або десять років. Хочете більш творчу посаду? Роботу, яка дозволяє багато подорожувати? Власний бізнес? Поки не замислюйтесь про те, що для цього потрібно зробити. Просто дайте собі помріяти.

33. Підпишіться на талановитих людей, які чогось досягли. Слідкуйте за їхніми оновленнями і порадами.

34. Приведіть у порядок свій професійний профіль.

35. Знайдіть курси, на які хотіли б записатися, або конференцію, яку хотіли б відвідати. Подумайте, як накопичити на це гроші, або вмовте начальника оплатити витрати.

Щоб розслабитися

36. Протягом двох хвилин нічого не робіть. Серйозно. Вам потрібно просто розслабитися, слухати шум хвиль і не рухати мишку.

37. Якщо ви через щось переживаєте, запишіть ці думки на листочок, а потім викинете його.

38. Знайдіть нові шпалери для робочого столу: красивий пейзаж, надихаючу цитату або фотографію з відпустки. А ще краще вибрати кілька і міняти їх щомісяця.

39. Сходіть в улюблену кав’ярню і купіть собі який-небудь теплий і смачний напій. Сядьте і насолоджуйтеся кожним ковтком.

40. Подивіться фотографії з різних куточків Землі на сайті National Geographic.

41. Візьміть блокнот і ручку і запишіть свої думки. Нічого страшного, якщо в голову не приходить нічого геніального. Запишіть, що ви відчуваєте і за що ви вдячні. Цього достатньо, щоб розслабитися.

Щоб повністю відволіктися

42. Увімкніть уяву і додайте цікаві пункти до списку того, що ви хочете зробити в житті. Ведіть такий список в Evernote або «Google Документах».

43. Зайдіть на Buzzfeed або інший розважальний сайт.

44. Увімкніть улюблений робочий плейлист. У ньому повинні бути пісні, які вас надихають, але не відволікають від роботи. Якщо вам потрібно писати, краще підійде інструментальна музика.

45. Поміняйте офісне приладдя, щоб робоче місце виглядало більш професійно.

46. Почитайте смішні комікси.

48. Сходіть до підсобки за новими канцелярським приладдям. Або пошукайте що-небудь гарне онлайн.

49. Зробіть красиву скульптуру з офісного приладдя.

50. Запропонуйте колезі позмагатися у гонках на офісних стільцях.

• магазин

• новини партнерів