9 елементів українського одягу, які стильно виглядатимуть в наш час

2828

Якщо подивитися на старовинні фото українського строю, точно захочеться придбати якусь з речей. Старовинне намисто пасуватиме до сукні, вінки надихнуть на незвичайний весільний “лук”, а брилі та капелюшки навіть і змінювати за 100 років не треба, бо й так все в них ідеально. Зібрали 9 речей, які підійдуть сучасній людині. Яку оберете для себе?

1. Силянка

фото skrynya.ua, pinterest, bigl.ua/s3284335-businka

Чокери носили модниці ще в давнину. Це прикраса на шию, вузька стрічка з намистинками бісеру з геометричними чи рослинними орнаментами. Орнамент підбирали відповідно до візерунків вишивки тої місцевості. До стрічки іноді кріпили медальйони, що прикрашали груди.

2. Бриль

фото vocnt.org.ua

Солом’яні капелюшки, здається, в моді будуть ще багато століть. Бо сонячні дні влітку ніхто не скасовує, а це справді красивий та легкий головний убір. Широкі поля захищають від сонця. А ще це екологічний головний убір, адже солома швидко розкладається.

3. Вовняна гуня

фото krovets.com.ua

Теплий верхній одяг, який не промокає. Гуню носили в будні, а на свята вибирали білі, прикрашені гуні. Пухнаста гуня замінить шубу, а зараз їх можна створити й зі штучних матеріалів, не тільки з овечої вовни.

4. Тобівка

фото ukrainart.com.ua

Шкіряна сумочка з тисненням, яку зручно носити з собою. Довгими зимовими вечорами українці майстрували зі шкіри, робили вигадливі орнаменти тисненням. Сучасній дівчині теж пасуватиме така сумочка, в яку можна скласти смартфон, ключі, гаманець.

5. Намисто

З перлів, бурштину, скла, металу — намисто має безліч видів. Вибір з великих чи дрібних намистин підійде і для свята, і просто як прикраса у звичайний день в офісі.

6. Пацьорки

Один з видів намиста, яке виготовляли зі скляних матеріалів. Воно вважалося дорогим, а візерунки були вигадливими, яскравими, розмальованими. Зараз пацьорки на одній мотузці стануть знахідкою для яскравого образу.

7. Вінок


Майстерня Треті Півні @TretiPivni

Дівчина у вінку асоціювалася зі сходом сонця. Вінки плели величезні, розкішні, прикрашали стрічками. Особливе значення мав весільний вінок, трави та квіти символізували щасливе життя для подружжя. Зараз заквітчати волосся можна вінком зі штучних квітів. Не обов’язково обирати величезний та важкий, матиме гарний вигляд й віночок з невеликих квіток.

8. Керсетка

фото krovets.com.ua

Схожий на сучасний жилет одяг носили поверх сорочки. Зараз в етномагазинах можна купити сучасні відповідники керсетки з оксамиту чи вовни. Орнамент можна підібрати самостійно, й носити керсетку до сорочки чи сукні.

9. Хустина

фото oliz.com.ua, kinderlike.com

Раніше хустини розповідали про достаток в родині, її дівчина дарувала сватам, була оберегом. Також хустка означала, що дівчина вже заміжня, а дівчата ходили просто зі стрічками в косах. Тепер хустина — прикраса та зручний одяг. Теплою хустиною з візерунками можна захиститися від холоду, водночас підібравши під образ колір та малюнок.

Рукодільні речі в Україні справді дуже красиві, й багато з них пасуватимуть сучасній українці. Добре, що не треба сідати за верстат і ткати чи видувати намисто старим способом, а просто знайти речі в інтернет-магазинах чи відвідати ярмарок майстрів.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• не пропусти