8 найкращих міст для відпочинку на морі в Україні

10951

Покинути все і поїхати на море — чи не найбільша мрія влітку. Скільки б не було роботи, влаштуйте собі хоча б невелику відпустку, адже постійна завантаженість та стреси забирають всі ресурси. Морський курорт в Україні — найпростіша можливість полежати біля моря та подихати свіжим повітрям. До Чорного чи Азовського моря можна легко дістатися потягом з будь-якої області. А щоб довго не обирати серед курортів, зберігайте нашу підбірку!

1. Скадовськ, Херсонська область

Depositphotos, Автор crossdee
Depositphotos, Автор IamHummy

Тут є багато пляжів з невеликою глибиною. Тому в місті є дитячі табори та й відпочивають часто з маленькими дітьми. З міста можна відправитися на екскурсію на о. Джарилгач та потрапити до маяків, дослідити острів та його мешканців, навіть відвідати кафе просто на березі.

2. Лазурне, Херсонська область

Depositphotos, Автор OlyaSolodenko
Depositphotos, Автор OlyaSolodenko

Місто — “сусід” Скадовська. На Джарилгач звідси можна потрапити навіть пішки! Для цього доведеться пройти кілька кілометрів через довгу косу. Звісно, можна відпочивати і просто на обладнаних пляжах з пісочком. На самій косі — мало людей та прекрасний краєвид, можна побачити морських мешканців(скатів, медуз і навіть дельфінів), порибалити, половити крабів та креветок. Для такого відпочинку треба запастися прісною водою та захистом від сонця.

3. Генічеськ, Херсонська область

Depositphotos, Автор Kathrine_Andi
Depositphotos, Автор sergemi

В це місто зручно дістатися туристу, адже є залізнична станція. Поблизу міста — курорти з грязями, ропою, термальні джерела. Найцікавіше місце — коса Арабатська стрілка, яка відділяє Азовське море та озеро Сиваш. Щоб побачити ті самі рожеві солоні озера — відвідайте це місце. Можна і просто відпочити на пляжах Генічеська та відновитися.

4. Очаків, Миколаївська область

Depositphotos, Автор Oleksminyaylo1
Depositphotos, Автор scena1515

В цьому містечку тихо й спокійно, вночі життя завмирає. Вода змішується з прісною, тому тут немає медуз. На катері можна проїхатися до острова Березань, де збереглися древні фортифікаційні споруди та маяк. Кажуть, навіть Геродот відвідував. Також поруч знаходиться заповідник “Ольвія”, де проводять розкопки давньогрецької держави.

5. Кирилівка, Запорізька область

Depositphotos, Автор wmalahit53
Depositphotos, Автор mike_kiev

Море, дві коси, зручні безкоштовні пляжі — чудове місце для відпочинку цього року. В цьому місті знаходиться найбільший в країні аквапарк, а також дельфінарій, луна-парк та мотузковий парк. Такі розваги точно сподобаються дітлахам. Якщо ви любите тварин, обов’язково відвідайте екскурсію на Бирючий острів.

6. Бердянськ, Запорізька область

Depositphotos, Автор AKSONOV_DENYS
Depositphotos, Автор zarevv
Depositphotos, Автор Cavan

Тут можна подивитися на кораблі в морському порту, прогулятися узбережжям, сфотографуватися біля ротонди. Якщо саме місто вас не дуже приваблює, можна знайти житло на косі, там менше людей і чистіше море. Також саме на косі є зоопарк, аквапарк. На дальній косі немає інфраструктури чи ресторанів, але там точно ніхто не потурбує, і можна буде милуватися морем та стареньким маяком.

7. Одеса

Depositphotos, Автор simbiothy
Depositphotos, Автор fotoall

Найпопулярніше місто для відпочинку на морі в Україні. Через це в сезон може бути важко знайти квитки та житло, варто планувати відпочинок заздалегідь. В Одесі багато пляжів для відпочинку, розвинена інфраструктура для туристів, довго шукати кафе не доведеться. Плавання й просто лежання на пляжі можна розбавити прогулянками містом. Величезний морський порт, театр з дивовижними колонами в центрі міста, Потьомкінські сходи, Воронцовський палац — далеко не всі пам’ятки міста. Щоб відчути колорит, зайдіть на Привоз за покупками, відвідайте місцевий ресторанчик з рибою, погуляйте приморським бульваром. Одесу можна досліджувати знову й знову!

Неподалік від Одеси (90 км) знаходиться місто Білгород-Дністровський. Туди також щороку приїздять туристи подивитися на фортецю Аккерман, зведену у XV ст. в тодішньому місті Тіра. Зараз це найбільший старовинний замок України з цитаделлю, мечеттю, руїнами хамама, підземною церквою. В Тірі збереглися сарматська гробниця, скіфська могила. Круто зійти на одну з веж, дивитися на Дністровський лиман й думати про всіх людей, що побували тут за останні століття.

8. Затока, Одеська область

Depositphotos, Автор vvvita

Незвичайне містечко розташоване на двох косах: Будацькій та Кароліно-Бугазькій. Море тут з усіх боків, на пляжах досить мілко, можна знайти для себе зручний готель чи санаторій. Цікаво, що через таке розташування, можна купатися в Чорному морі або прісному Будацькому лимані. Прославилася Затока й через розвідний міст. У деякий час можна подивитися, як під мостом проходять лайнери та кораблі.

Ми зібрали найкращі міста для відпочинку на морі в Україні, але на узбережжі є й інші можливості: кемпінги, дикий туризм, оренда будиночків на колесах. Такі мандри потребують більше зусиль, але для активних людей це не перешкода. Обирайте зручний для вас вид відпочинку та готуйтеся до перезавантаження.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

• магазин

• новини партнерів