Подільські Товтри – пагорби, що виникли на дні прадавнього моря (фото)

4315

Національний парк, що знаходиться в Хмельницькій області, не має аналогів в Європі. Тут чисте повітря і мальовничі пейзажі. Це місце просто створене для походів і ночівель в наметі, пише vokrugsveta.ua.

Колись на місці Національного парку «Подільські Товтри» знаходилося древнє море. Воно було досить теплим і багатим поживними речовинами, тому органічне життя цвіло тут буйним цвітом.

Читайте Дністровський каньйон – одне з семи природних чудес України (фото)

Серед усього різноманіття живих організмів особливо цікавими були мікроскопічні поліпи. Ці істоти навчилися отримувати вапно з води і перетворювати його в свій твердий панцир. Згодом, коли вони вмирали, панцири осідали на місці колоній, створюючи вікові нашарування. Поступово з цих маленьких частинок вапняку утворилися справжні гори.

Так виникли Товтри, що представляють собою пагорби заввишки до 400 м, покриті буйною рослинністю і деревами. Виглядає це як сіро-зелені морські хвилі, що накочуються на розкинулася навколо рівнину.

Дивіться Бакота – затоплена «Українська Атлантида» з висоти пташиного польоту (відео)

Товтри розташовані в південній частині Хмельницької області, поряд з легендарним містом Кам’янець-Подільський. Колись тут проходила старовинна берегова лінія. Кам’янець-Подільський є історичним і адміністративним центром Подільських Товтр. Стародавнє місто-фортеця, побудований братами Коріатовичами для захисту цієї країни зелених пагорбів від степових орд. Зараз захищатися ні від кого, а степ перестала бути ворожим і містичним, однак бастіони Кам’янця досі стоять готові до оборони, як і сотні років тому.

Серед пагорбів розташований заповідник «Медобори». Його території населені величезною кількістю різних видів рослин і тварин. Близько 60 видів тутешньої флори і 85 тварин, які водяться в заповіднику, знаходяться під захистом Червоної Книги України.

Окремою і дуже цікавою стороною регіону є печери. Через особливості своєї будови, ця місцевість дуже багата різними підземними утвореннями. Найцікавіші печери «Довбушева», «Перлина», «Печера відлюдника» та інші.

У цих печерах проживають численні колонії кажанів. Ці дикі тварини давно облюбували тутешні куточки Поділля. Крім того, не так далеко від Товтрів знаходиться карстова печера – Оптимістична. Це найбільша печера в Європі, дослідження якої до сих пір не закінчені через її величезних розмірів.

Подільські Товтри просто створені для різних прогулянок. Пішки, або на велосипеді, на конях або автомобілі – в будь-якому випадку ці безкраї простори, через які несе свої води Дністер, залишать найяскравіші і незабутні враження. Особливо сподобаються ці місця любителям відпочинку з наметом.