Бакота – затоплена українська атлантида. Саме так називають територію вздовж берегів дністра поблизу залишків одного із найстаріших монастирів України
Бакота – напівлегендарна столиця Дністровського Поділля у ХІІІ ст. (зараз місцевість розташована в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області). Місто являло собою укріплений замок, та печерний монастир, збудований нібито самим Антонієм Печерським, який згодом на київських горах заснував Києво-Печерську лавру. В монастирських келіях ховалися місцеві жителі під час набігів кочовиків.
Місто, яке пережило численні ворожі навали, перестало існувати не так давно – у 1981 році. Тоді його було затоплено водами Новодністровської ГЕС. Мешканців розселено в сусідні міста, а Бакота стала підводною «Атлантидою».
Нині Бакота – це територія на березі Дністра, входить до національного природного парку «Подільські Товтри». Скельний монастир відновлений археологами, на його території три цілющі джерела.
Теплий клімат, подібний до кримського, святі місця, мальовничі краєвиди ніби запрошують відвідати цю українську «Атлантиду».
До Бакоти доїхати можна власним транспортом – до села Грушка Староушицького району, потім до Каштанівки і до берега Дністра. Автобусом можна їхати із Хмельницького до Старої Ушиці, або з Кам’янця-Подільського.
Координати – 48°35′35″ с. ш. 26°58′44″ з. д.