Найшвидшою рибою в світі є риба-парусник. Існує два види цих риб: Istiophorus platypterus, який мешкає в водах Індійського океану, і Istiophorus albicans, який водиться в центральній і західній частинах Тихого океану. Саме тихоокеанська риба-вітрильник може пересуватися у воді зі швидкість близько 100 км / год.
Але що робить вітрильників найшвидшими істотами у воді?
По-перше – це їх плавець. Якщо риба плаває на великій швидкості, то спинний плавець ховається у виїмку на спині, а при різкому повороті він «висмикується», завдяки чому вітрильник може дуже круто повернути, ганяючись за здобиччю.
По-друге, парусників допомагає їх обтічне і дуже аеродинамічний (або доречніше тут – аквадінаміческое) тіло, покрите борознами з маленьких зубчікообразних виростів. У цих борознах затримується вода, івихода, що вже не саме тіло парусника, а «водна плівка», обліпили його, контактує з водою, що значно знижує коефіцієнт тертя.
Також, далеко видатні загострені щелепи рибини дозволяють добитися ефекту турбулентності, а хвостовий плавець, що має форму вузького півмісяця хоч і робить коливання з невеликою амплітудою, зате робить це з дуже великою швидкістю.