Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї

1575

Сьогодні я розповім Вам про дуже цікаве місце, оригінальний напрямок для подорожі, і ідеальне місце для пізнання себе. Уявіть, що Ви плануєте поїздку в Азію – вже оформлена віза в Китай, зібрані речі, але існує якась невизначеність з місцями, які хочеться відвідати. Я розповім Вам про одне дивовижне місце, яке не тільки варто побачити, а й можливо затриматися тут. У підніжжя однієї з п’яти священних гір Китаю – Суншань, розташованої на північний захід від Пекіна, вам зустрінеться буддійський монастир Шаолінь. Відомий він як батьківщина бойового мистецтва ушу (пізніше з ушу розвинулося кунфу)

Багато років шаолиньские ченці досягали досконалості у бойовому мистецтві. Свідченням цьому є 48 пар заглиблень у кам’яній підлозі залу «Тисячі будд», де проходили заняття. Всі ченці, що живуть у монастирі, підкорялися суворим правилам. Вставати треба було рано вранці, коли сонце ще не почало висвітлювати землю. Заняття медитацією займало близько двох годин, потім слідували дихальні вправи, які мають різні рівні складності, після – водні процедури і масаж. Після сніданку монахи приступали до вивчення канонів. Разом зі священними писаннями вивчалася філософія красномовство, право, медицина, і багато іншого …

У наш час монастир Шаолінь чудово відреставрований і знову переживає розквіт. Сьогодні тут можна зустріти майстрів бойових мистецтв зі всього світу, які із задоволенням діляться своїм досвідом. Щорічно Шаолінь зустрічає безліч туристів, чому сприяє політика китайської влади, всіляко сприяють розвитку туризму – віза в Китай в наш час зовсім не є проблемою. Як і в багатьох інших туристичних та культових куточках Китаю, тут можна придбати сувеніри на будь-який смак – працює безліч магазинів і крамниць

На стінах зображена історія порятунку принца Лі Шимін, (надалі відомим як імператор Тайцзун). На знак подяки Тайцзун подарував ченцям землі. Шаолінь став одним з найбільших буддійських монастирів в Китаї

На жаль, в 1928 році, в період громадянської війни в Китаї, монастир був спалений військами уряду. Безліч цінних реліквій так і не дійшли до нашого часу.

Не обійшла стороною Шаолінь і Культурна революція, в період якої культові споруди закривалися (звичайно, розорялися)

Через те, що монастир пролежав у руїнах близько півстоліття, під загрозою було саме повернення традицій монастиря. (Після II Світової на руїнах монастиря жили 7 монахів, 3 з яких були знайомі з шаолиньским бойовим мистецтвом.) Влада Китаю закликала до відродження монастиря багатьох майстрів ушу. Відновлення традицій проходило досить складно, але сьогодні видно плоди цієї праці. Будучи в Шаолінь не забудьте відвідати ліс пагод, де поховані видатні майстри кунфу.

Популярність Шаоліня привела до сильного розростання монастиря. Великі кошти вкладалися в пристрій регіону та розвиток туризму. Сьогодні в монастирі і його околицях існує безліч комерційних шкіл бойових мистецтв.

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (1)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (2)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (3)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (4)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (5)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (6)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (7)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (8)

Шаолінь. Буддистський монастир в Китаї (9)