Майже безсмертні. Найбільші довгожителі серед тварин (9 фото)

9872

З розвитком науки тривалість життя людей зростає з кожним роком. Все більша кількість людей доживає до 100 років і продовжує жити далі. Але навіть наукові і медичні відкриття не можуть обігнати матір-природу, яка наділила деякі види тварин якщо не безсмертям, то насправді вражаючим довголіттям.

Морський окунь (Rougheye Rockfish)

Незважаючи на те, що морський окунь (Sebastes aleutianus) вважається довгожителем серед морських істот, у цьому списку він займає лише де’яте місце. Зазвичай вони мешкають на глибині в 170 – 670 метрів під водою в Тихому океані. Уздовж нижнього краю ока у них може бути до десяти шипів. Ця риба росте дуже повільно, стає статевозрілою дуже пізно і може дожити до 200 років, причому найстаршому знайденому зразку було 205 років.

Червоний морський їжак (Red Sea Urchin)

Червоний морський їжак (Strongylocentrotus franciscanus) існує на нашій планеті вже 450 мільйонів років, і є найбільшим зі всіх морських їжаків. Він може досягати 25 сантиметрів в діаметрі. Зазвичай вони залишаються на одному і тому ж місці, тому вони покриті захисними шипами. Однак іноді вони групуються і нишпорять (точніше неймовірно повільно повзуть) в пошуках їжі. Вони не часто доживають до 30 років, але якщо їм це таки вдається, то вони можуть дожити більш ніж до 200 років.

Гренландський кит (Bowhead Whale)

Деякі вчені вважають, що гренландські кити можуть бути найстаршими ссавцями на Землі. Вважається, що один кит по імені Бада (Bada) дожив до 211 років, але можливо йому насправді було не менше 245 років. Хоча більшість гренландських китів помирає у віці від 20 до 60 років, ще 4 виявлених гренландських китів були близькі за віком до Бада – за даними вчених їм було 91 рік, 135 років, 159 років і 172 роки. У цих китах в сукупності виявили 7 наконечників гарпунів, вік яких складав не менше століття.

Також читайте про 10 найбільших та найстрашніших доісторичних морських чудовиськ

Карпи кой (Koi Fish)

Середній вік коропа кой не перевищує 50 років, що само по собі непогано. Але цього навіть поруч недостатньо, щоб потрапити в цей список. Однак короп кой по імені Ханако, який помер в 1977 році, був більш поважного віку 226 років, тобто він народився ще в 1751 році. Це означає, що цей короп кой народився, перш ніж Бенджамін Франклін відкрив електрику, або перш ніж хто-небудь дізнався, що мамонти ніколи не існували. Це означає, що він жив під час підписання декларації про незалежність, під час французької революції, пережив обидві світові війни, і так далі. Його вік був визначений шляхом підрахунку кілець на його лусці, так само, як при визначенні віку дерева.

Європейська перлинниця (Freshwater Pearl Mussel)

За підрахунками, приблизно 90 відсотків популяції європейської перлинниці (Margaritifera Margaritifera) мешкає навколо Скандинавії. Вони вважаються дуже витривалими істотами, які можуть адаптуватися до змін в своєму середовищі досить легко. Їм не страшна зміна клімату, а також геологічні, фізичні, біологічні чи навіть хімічні зміни. Однак, незважаючи на це їх популяція постійно знижується. Ті особини, які виживають, вважаються найсильнішими і найімовірніше, пережили не одну зміну екосистем, так як вік подібних особин складає більше 250 років, що робить їх, можливо, найстарішими істотами в Європі.

Сухопутні черепахи (Tortoise)

Сухопутні черепахи (Testudinidae) знамениті тим, що вони можуть жити дуже довго. У середньому, здорова черепаха може дожити до 150 років, але все залежить від виду черепахи. Найстаріша черепаха, відома науці прожила більш ніж 150 років. Адвайта (Адвайта) була домашньою твариною британського генерала Роберта Клайва (Robert Clive) до того, як вона потрапила в зоопарк в Калькутті, де вона і провела решту (130 років) свого життя. Вражає вже тільки те, що на момент її смерті, в зоопарку не працював ніхто з тих, хто працював у ньому, коли її тільки привезли. Черепаха померла через тріщини, що утворилася в її панцирі. Після її смерті вчені провели радіовуглецевий аналіз панцира і виявили, що її вік становив приблизно 250 років, хоча одні джерела вказують 255 років, а інші 257 років.

Перегляньте і статтю про 10 реальних морських істот з ваших кошмарів

Океанічний венус (Ocean Quahog)

Океанічний венус є одним з видів молюсків, що мешкають в основному навколо узбережжя Шотландії. Як можна було припустити, вони мало рухаються, зариваються в пісок або мул, і використовують свої зябра, щоб фільтрувати їжу і кисень з води. Для того щоб їх не з’їли вони закопуються глибоко в морське дно, і живуть там протягом тривалих періодів часу, не потребуючи їжі або кисню. За останні кілька десятиліть океанські траулери призвели до того, що їх популяція знизилася приблизно на 50 відсотків, так як вони гинуть ще й від того, що пошкоджуються їх раковини, роблячи їх уразливими для хижаків. В результаті цього, все менша кількість океанічних Венус доживає до похилого віку. Ці молюски можуть дожити до 400 років, а вік найстаршого, виявленого екземпляра становив 500 років.

Антарктична губка (Antarctic Sponge)

Багато людей навіть не розуміють, що губки насправді є тваринами ( якщо б їх не було, не було б Спанч Боба, чи не так?). Природно, губки не дуже рухливі істоти, а деякі з них рухаються менше, ніж на 1 міліметр в день, тому не дивно, що вони ростуть дуже і дуже повільно, як і багато інших тварин з цього списку. Саме повільне зростання забезпечує їм довголіття. У світі існує від п’яти до десяти тисяч видів губок, і більшість з них живуть від 3 місяців до 20 років. Однак антарктична губка живе набагато довше, і один із знайдених вченими зразків прожив довге життя, а саме 1550 років.

Медуза (Jellyfish)

Швидше за все, цей пункт не здивує багатьох людей, так як за останні кілька років про незвичайні можливості медуз стало багато відомо. Вид медузи під назвою Turritopsis nutricula не володіє особливою зовнішністю. Довжина новонароджених становить 1 міліметр, і народжуються вони з вісьмома щупальцями, в той час як у дорослих особин налічується 90 щупалець і довжина їхнього тіла складає 4,5 міліметра. Ці маленькі медузи були спочатку родом з Карибського басейну, але тепер їх можна знайти по всьому світу. Проте все не так добре, як може здатися на перший погляд, адже вони можуть розмножуватися і розмножуватися. Їх робить унікальними не тільки серед медуз, але і серед усіх живих істот те, що вони можуть повертатися в підлітковий вік. Ці медузи народжуються і ростуть як будь-яка інше тварина, але коли вони досягають певного віку, вони можуть повернутися назад до стадії поліпа і почати дорослішати заново. У людському еквіваленті це було б, приблизно, якщо б 50-річний чоловік повернувся до стану немовляти. Це означає, що ці медузи потенційно безсмертні.

Також читайте Найбільш незвичайні та страхітливі комахи в світі• новини партнерів