Космос, Сонце, Земля. Подорож навколо сонячного світла з NASA

2660

Іноді доводиться чути: навіщо мільярдні витрати на космос , коли не всі проблеми вирішені на Землі? Ця думка теж має право на існування, але, проникаючи в космос, людина осягає сам Всесвіт, велич і красу ансамблю світів, планет і зірок. Електронні посланці людства в міжпланетній порожнечі, відправлені NASA (Національним управлінням аеронавтики і космічних досліджень США), день і ніч фотографують сонячну систему . Отримані супутниками фото сонця, космосу і Землі – це наче маленька подорож по Сонячній системі , яке починається прямо зараз.

Спостереження подій в небесних сферах – це ціла наука. Звичайно, багато що про космос можна дізнатися, нікуди не відлітаючи від Землі – досить побудувати простенький орбітальний телескоп (наприклад, ” Хаббл “, який коштував 2,5 мільярда доларів, не враховуючи витрат на обслуговування). Але все-таки спостереження апаратів, які пролітають у самого носа Венери, Меркурія, Сатурна і інших богів-планет, незамінні.

Звичайно ж, один з головних об’єктів інтересу цих маленьких апаратів у космосі – Сонце . Термоядерний реактор, на якому працює Земля, вивчають вельми ретельно, і жоден протуберанець, спалах, пляма на його поверхні не залишаються без уваги.

Масштаби того, що відбувається на Сонці вражають: наприклад, зображений на верхньому фото ділянку зірки має ширину близько 20 000 кілометрів! “Клітини” з темними краями в сонячному вогні утворюються через те, що магнітні поля впливають на рух плазми, нагрітої до десятків тисяч градусів. А зображений на ще одному фото корональний викид маси, довжиною в сотні тисяч кілометрів, виріс усього за 90 хвилин 24 лютого 2011 року.

У фантастичному оповіданні Рея Бредбері “Золоті яблука Сонця” астронавти летять до найпівденнішої точки Сонячної системи: до самого світила, щоб зачерпнути трохи плазми і проникнути в таємниці зірок. Дивлячись на отримані NASA фото Сонця і космосу , розумієш: фантастики в цій розповіді насправді дуже мало. Тільки видобуток сучасних мисливців за “золотими яблуками” – це не чаша з плазмою, а нові знання і тисячі прекрасних знімків, заради яких варто витратити не один “місячний гріш” .

Фото Сонця, космосу і Землі, отримані NASA. Корональна спалах 24 лютого

Фото Сонця, космосу і Землі, отримані NASA. Магнітна буря 29 листопада 2010

Космос, Сонце, Земля. Фото Місяця на тлі сонця, отримане супутником NASA 3 травня 2011

Фотоподорож навколо Сонця і Землі в космосі. Знімок Південної Америки, зроблений 12 квітня 2011

Сонце, космос і Земля на фото. Європа в ілюмінаторі, 28 жовтня 2010

Фото Сонця, космосу і Землі. 2002 рік, фото зі стаціонарного земного телескопа в Ла-Пальмі



• не пропусти