Віртуальна відпустка: топ 15 небанальних фільмів про подорожі та відпочинок

3935

Завдяки сьогоднішній добірці ви зможете опинитись на спекотному сафарі, на березі моря та у диких джунглях, не виходячи з прохолодної домівки.

Кожен з цих фільмів допоможе вам відчути усю атмосферу відпустки й, можливо, вибрати локацію для майбутніх мандрівок. Ви зможете не лише оглянути чудові пейзажі, а й опинитися на місці головних героїв й пережити кожну з їхніх особливих історій.

Прогулянка Римом (Una gita a Roma, 2017)

У 9-річного хлопчика Франческо є мрія – побачити знамениту Сикстинську капелу. У день свого народження він разом з матір’ю та сестрою вирушає до Риму. За крок до здійснення заповітного бажання сім’я змушена повернутись додому. Отож, хлопчик вирішує самотужки дістатись до Вічного Міста, тому тікає на пошуки капели разом з молодшою сестрою. Що чекає на юних мандрівників наодинці з великим містом?

Романтики 303 (303, 2018)

Дівчина Юлія, студентка з Берліна, важко переживає розлуку з хлопцем, що переїхав у Португалію. На канікулах вона вирушає до коханого. По дорозі Юлія зустрічає компаньйона – студента-політолога Яна, що прямує до Іспанії на пошуки батька. У студентів виявилось багато спільного й чимало тем для розмови у дорозі. Подорож видалась незабутньою, але як бути з почуттями, що виникли між героями?

Скажені канікули (Premieres vacances, 2018)

Бен і Маріон познайомились в Tinder і закохались. Всупереч батькам та обставинам, вони вирушили разом у відпустку. Бен вже уявляв море та пляж, поцілунки на гарячому піску й обійми у готельному ліжку, але імпульсивна Маріон організувала поїздку зовсім по-іншому. Ось так закохані й опинились на відпочинку з болгарськими дикунами. Чи витримає Бен таке випробування і що ж станеться з їхніми почуттями в кінці шаленої мандрівки?

Голий мандрівник (The Naked Wanderer, 2019)

Життя Дрейка пішло не по плану: покинула кохана дівчина, а її батько звільнив його з роботи. Не довго думаючи, він вирішив піти у подорож уздовж узбережжя Австралії. 4 тисячі кілометрів лише в одній пов’язці на стегнах заради благодійної мети. Дрейк навіть сподівається повернути кохану своїм вчинком, проте зненацька на його шляху з’являється Валері й життя починається спочатку.

Прогулянка лісами (A Walk in the Woods, 2015)

Письменник Білл Брайсон вирішує змінити своє життя і відчути нові емоції у мандрівці Стежкою Аппалачів. Маршрут, прокладений серед мальовничих пейзажів – є одним з найнебезпечніших у США. Саме через це більшість його друзів не погодились на поїздку. Однак Білл зумів знайти компаньйона, з яким поринув у пошуках себе. Хоч старий знайомий Стівен не був у хороших стосунках з Біллом, вони знайшли спільну мову й разом насолоджувалися краєвидами Америки.

Дитя Джунглів (Jungle Child, 2011)

Німецький лінгвіст Клаус Кюглер з дружиною та трьома дітьми вирушає в джунглі Нової Гвінеї, щоб вивчати місцеву мову. Його дочка – Сабіна – дуже швидко звикає до нового місця й вивчає локальні звичаї та мову. У віці 17-и років, вона змушена покинути життя в тропіках, яке так полюбила. Чи зможе звикнути дитя джунглів до нової школи та оточення?

Париж почекає (Paris Can Wait, 2017)

Анна – американка, вона працює та насолоджується життям. Через хворобу вона не змогла поїхати з чоловіком у Будапешт. Проте знайшла вихід – поїхала у Париж разом з колегою її чоловіка. Чудова компанія, смачна їжа та французькі краєвиди затягнули мандрівку на декілька днів. Чи дістанеться головна героїня до Парижа?

25 км/год (25 km/h, 2018)

Рідні брати майже не підтримували стосунків протягом довгих років і зустрілись на похороні батька. Згадуючи дитинство, вони натрапили на два мопеди, що колись подарував їм тато. Так зародилась ідея залишити усе й вирушити до Балтійського моря, щоб здійснити свою дитячу мрію. Та чи вдасться обом братам дістатись до пункту призначення?

Арахісовий сокіл (The Peanut Butter Falcon, 2019)

Зак – хлопець із синдромом Дауна – тікає з притулку для літніх людей, аби здійснити свою мрію – стати реслером. Водночас злочинець із душевною травмою – Тайлер – також тікає від своїх переслідувачів й випадково зустрічається із Заком. Звідси й починається їхня подорож до великої мети. Дорогою до них приєднується й Елеонора – доглядальниця Зака. Чи вдасться Заку стати реслером та досягти значних висот у цій справі?

Розправ крила (Donne-moi des ailes, 2019)

Батько Томаса – вчений-біолог, що вивчає диких птахів. Досить давно він вирушив у гущавину, аби розводити особливий вид гусей. Він доглядає їх, годує та навіть вчить літати за допомогою дельтапланів. Томас – дитя міста – радше залишився б удома із телефоном, але приїхав відвідати батька. Невдовзі хлопець береться за справу тата й разом з ним мчить на дельтаплані серед захопливих пейзажів.

Дика (Wild, 2014)

Життя Шеріл Стрейд стало нестерпним після розлучення й смерті матері. Спочатку вона зловживала спиртним, але згодом вирушила на пошуки спокою у гори. Дівчина обрала найскладніший шлях гірськими масивами, незважаючи на злочинців та постійну небезпеку впасти в ущелину. Але ніхто й не казав, що шлях до зцілення повинен бути легким.

Їсти, молитися, кохати (Eat Pray Love, 2010)

Сюжет фільму із Джулією Робертс прихований у самій його назві. Головна героїня після депресії починає нове життя. Спершу Елізабет вирушає в Італію, де місцева кухня дарує їй нові смаки та враження від їжі. Після цього вона їде в Індію, де знаходить гармонію із природою. Там вчиться молитись та бути щасливою. Зрештою жінка відправляється в Індонезію, де вчиться кохати по-новому.

Шлях (The Way, 2010)

Том Ейвері – літній чоловік – їде до Франції за тілом свого єдиного сина, що помер під час бурі в Піренеях. Старий вирішує завершити паломництво сина, тому разом з його порохом вирушає у мандрівку. По дорозі він зустрічає ще трьох супутників, які опинились в одному місці зовсім випадково. Разом вони долають чималий шлях заради власних духовних цілей, та в кінці вони отримують набагато більше, ніж очікували.

Торкаючись порожнечі (Touching the Void, 2003)

У 1985 році Джо Сімпсон та Саймон Йейтс здійснили сходження на 7 тисяч кілометрів у Перуанських Андах. Двоє альпіністів вирішують підкорити собі вершину Сиула Гранде та прокласти до неї новий шлях. Зрештою команда досягає свого й опиняється в місцях, де ще не ступала нога людини. Та найбільші труднощі їх чекатимуть згодом – на спуску з небезпечної снігової вершини.

Мистецтво подорожувати (The Art of Travel, 2008)

Головний герой фільму – Коннор Лейн – різко змінює маршрут свого життя й вирушає у подорож Центральною Америкою, чим неабияк дивує рідних та друзів. Яскраві картини кінострічки захоплюють дух, навіть якщо ви лежите у себе в ліжку. Разом із Коннором та його компанією ви опинитесь серед непролазних джунглів у дельті Нікарагуа, відвідаєте Перу, Панаму, Колумбію, а також древні поселення Мачу-Пікчу.

Ці фільми перенесуть вас у будь-яку точку світу, де ви зможете відчути страх, захоплення, відчай та багато інших яскравих емоцій. Віртуальні мандрівки надихнуть вас до нових звершень та підштовхнуть до створення власної унікальної історії!

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua