Ми зібрали 13 домашніх рослин, які приносять максимум користі, але вимагають мінімум турбот

12843

Останнім часом розведення кімнатних рослин стало популярним не тільки у представників старшого покоління, а й у молоді. Про це говорить звіт Garden Media Group за 2017 рік. В тренді озеленення житлових квартир і офісних приміщень. Сучасний ритм життя не дає більшості людей можливості приділяти багато часу своїм зеленим друзям. А комусь і зовсім не хочеться з ними возитися. На щастя, є серед кімнатних представників флори досить живучі екземпляри.

Ми пропонуємо вашій увазі добірку домашніх рослин, які прекрасно будуть себе почувати, навіть якщо ви про них на деякий час забудете.

1. Ехеверія (або ечеверія)

© yum.29 / Instagram

Рослина родом із Мексики, в народі зветься також кам’яною квіткою. Виживати у посушливій кам’янистій місцевості ехеверіі вдається завдяки здатності завчасно запасатися водою. Поливати квітку слід раз на тиждень влітку і всього раз на місяць взимку.

Крім декоративної користі є і практична. Стародавні ацтеки виявили, що рослина має освіжаючий і тонізуючий вплив на організм людини.

2. Ховея Форстера

 

Представниця сімейства пальмових. Ця рослина прекрасно переносить тінь, посуху, спеку і навіть незначний холод. Чим вища вологість в кімнаті, тим рідше можна поливати рослину. Серед цінних якостей – її здатність дезінфікувати повітря.

3. Сингоніум

© semaranghijau / Instagram © Friends / NBC

Ця швидкозростаюча ліана полюбляє легке затінення, тому прекрасно виживає навіть у найпохмуріших квартирах. Для нормального росту і хорошого самопочуття рослині потрібна тільки помірна вологість – як у повітрі, так і в грунті. До речі, повітря сингоніум очищує. Крім того, прихильники практики феншуй впевнені, що рослина здатна покращувати настрій і самопочуття людини.

4. Фікус каучуконосний

https://www.instagram.com/p/Bi6I1l8hXd4/

Один із найпопулярніших фікусів в озелененні житлових квартир. Влітку в залежності від погоди поливати його доведеться до 3 разів на тиждень, зате взимку досить 1 разу на 2-3 тижні. Крім декоративної функції рослина має і цілющі властивості: листя, кору, сік фікуса каучуконосного застосовують в народній медицині.

5. Пеперомія туполиста

© soiledplanties / Instagram © Depositphotos

Представник сімейства перцевих популярний серед початківців квітникарів. В обмін на невибагливий догляд рослина збагатить повітря у вашій квартирі киснем і видалить з нього токсини.

6. Епіпремнум золотистий

https://www.instagram.com/p/BhRUJueFC0u/

Витка кімнатна рослина стане прекрасним елементом вашого інтер’єру. Це природний зволожувач і очисник повітря. Незамінна річ у квартирах великих міст. Єдина незручність, яку може принести своїм господарям квітка, – її треба тримати в недоступному для домашніх тварин місці, оскільки для них вона токсична.

7. Хавортія смугаста

© snailvvv / Instagram © Depositphotos

Рослина відноситься до того ж сімейства, що й алоє, чиї цілющі властивості широко відомі. Сік з листка хавортії можна використовувати як бактерицидний і антисептичний засіб при порізах.

Рослина любить тінь і помірний полив. Спокійно витримує тривалу посуху. Можна тримати її на кухні або на робочому столі, щоб рятівна квітка завжди була під рукою.

8. Араукарія різнолиста

© vanalinda.nl / Instagram © charlene666mrsjam / Instagram

Рослина, також відома під назвою «Норфолкська сосна», принесе у ваш будинок приємний хвойний аромат і буде очищувати повітря. При правильному догляді в кімнатних умовах араукарія досягає висоти 1,5 метра, доросле дерево можна використовувати в якості новорічної ялинки.

9. Плющ звичайний

https://www.instagram.com/p/BCROnWtmQEa/

Вічнозелений в’юнкий чагарник – прекрасний варіант для тих, хто хоче рясного озеленення будинку, але не бажає перевантажувати його горщиками. Плющ здатний тягнутися на 20-30 метрів, тому йому потрібно надати опору, по якій він зможе стелитися. Тримати таку рослину в міській квартирі не тільки стильно, але і корисно, адже вона позбавляє повітря від багатьох шкідливих домішок.

10. Герань

© sadlipki / Instagram

Хоча популярність квітучих кімнатних рослин сьогодні не така велика, як раніше, у цього екземпляра є свій козир. Герань відлякує комарів і інших неприємних комах. Крім того, багато сортів квітки прекрасно витримує відсутність світла і засуху.

11. Традесканція

https://www.instagram.com/p/BjBtgyVjj9B/

Одна з найвідоміших кімнатних декоративно-листяних рослин. Традесканція максимально невибаглива: вона любить світло, але запросто переносить тінь, любить вологу, але здатна трохи почекати, якщо ви раптом забудете її полити. Рослина очищує повітря від пилу і токсинів, покращує настрій і допомагає боротися зі стресом.

12. Циперус

© furet68 / Instagram © Depositphotos

З усіх невибагливих рослин, які наведені в цьому списку, циперус єдиний вимагає рясного поливу. І тільки з однієї метою: випустити більшу частину «випитого» в повітря. Складе чудову компанію квітам, які потребують високої вологості.

13. Кливія

https://www.instagram.com/p/BaW0LGwHST1/

Навіть у приміщеннях, де рідко провітрюють, ця квітка наводить порядок: регулює рівень кисню в повітрі, очищує його від шкідливих домішок. Єдине обмеження – тримати тварин подалі від рослини.• новини партнерів