16 речей з Японії, які повинні бути у всьому світі

3544

Японія – унікальна країна з красивою природою і особливою культурою. А ще її населяють дуже винахідливі люди, які створюють незвичайні речі, які не можна побачити ніде – тільки там.

Ми  зібрали для вас 16 крутих речей з Японії, які, на нашу думку, повинні бути у всіх країнах.

Автозаправки

В Японії шланги, через які подається паливо, висять зверху. Це дозволяє уникнути ситуації, коли шланг не дотягується.

Вендингові автомати

Японці цінують свій час. Мабуть, тому вони створили вендингові автомати не тільки з чіпсами і шоколадками, але навіть зі смаженою картоплею, вареними яйцями, кормами для домашніх тварин і макаронами.

Компактні парковки

В Японії проживає 127 млн ​​чоловік, тому економія місця – пріоритетне завдання. Наприклад, поряд з супермаркетами можна зустріти ось такі компактні двоярусні парковки. Зручно і практично.

Банки з напоями для сліпих

Людям, позбавленим зору, теж потрібно якось визначати, що знаходиться в жерстяній банці. Про це японці вже подбали: в цій країні ви не знайдете жодної алюмінієвої банки без напису для сліпих.

Стільці, з яких ваша сумка не падає

Сумка, яка постійно падає, коли ви її вішаєте на спинку стільця, страшенно дратує. В Японії вирішили цю проблему: просто зробили стільці з впадинкою. Тепер сумка не буде постійно звалюватися на підлогу. Це ж просто геніально!

Поїзд з ванною для ніг

Такого ви точно ніде більше не зустрінете! На жаль. В Японії можна купити квитки на електропоїзд, де є гаряча ванна для ніг, щоб зняти напругу і гарненько відпочити.

На вулиці роздають паперові хусточки

Захворіли? Будьте здорові і тримайте носовичок. Так вам скажуть в Японії. Ці хустки роздають на вулицях. І, так, вони абсолютно безкоштовні.

Багатофункціональні вбиральні

Вбиральні кімнати в Японії більш ніж функціональні. Ці туалети вміють буквально все: допомагають інвалідам, самі очищаються, у них навіть є функція підігріву. Хіба тільки тости ще не готують, але, знаючи японців, вони і цю функцію скоро додадуть.

«Лопалки» для зняття стресу

Японці багато працюють. Багато роботи – це майже завжди стрес. А який кращий засіб позбавлення від стресу? Правильно, бульбашкова плівка. В Японії придумали «нескінченну» плівку-брелок, з якою ви миттєво знімете напругу.

Автоматичні двері в таксі

Ще один доказ того, що японці люблять все автоматичне. Більшість японських таксі мають автоматичні двері, завдяки яким вам ніколи не скажуть: «Не грюкайте, будь ласка, так сильно».

Готель для тих, хто хоче виспатися

Якщо ви мрієте про затишну кімнатку, в якій ви будете солодко спати, то саме для вас в Японії існують спеціальні готелі-капсули. Люди приходять туди, щоб просто гарненько виспатися. Цього задоволення багатьом не вистачає, чи не так?

Музичні дороги

В Японії є кілька доріг, проїжджаючи по яким ви будете чути приємну мелодію. Дрібниця, а під час довгої поїздки саме те, щоб трохи розважитися.

Кафе з котиками

Котики – це затишок і милота, і японці це знають. Тому вони відкрили десятки кафе, головна фішка яких – присутність великої кількості котиків. Заходячи туди, ви немов потрапляєте в пухнастий рай, звідки не хочеться йти.

Котацу – стіл з підігрівом

Не знаємо, як ви, але ми б з-під цієї штуки не вилазили. Котацу – це стіл з ковдрою і підігрівом знизу. Придумали його ще в XIV столітті, проте в Європі він зустрічається вкрай рідко.

Система сповіщення

По всій країні встановлено спеціальні гучномовці, які служать засобом оповіщення про небезпечні ситуації, таких як землетрус або цунамі. Коли все спокійно, грає приємна музика, а в другій половині дня звучить повідомлення для дітей, що пора йти додому.

І, нарешті, в Японії можна спати на роботі!

Що ви робите, коли вас долає післяобідній сон на робочому місці? Японці вирішили не боротися з цим бажанням і ввели право спати на роботі. Такий сон в японській мові позначається спеціальним терміном – «інемурі», що буквально означає «бути присутнім і спати». Ви навіть можете сидіти і спати на нараді перед начальником, це нормально.