Куди поїхати у вересні в Україні: 30 ідей

958

Перший місяць осені багатий подіями, особливо гастрономічними. Фестиваль пива, бринзи, сала, огірків, дерунів… Але це далеко не все, що ви маєте знати про відпочинок у вересні в Україні! Ми приготували для вас безліч різноманітних варіантів! Почнемо з подій вересня 2016.

До Кам’янця-Подільського на стріт-фестиваль

Здолала хандра? Замучила осіння депресія? Терміново до Кам’янця-Подільського! Місто-фортеця запрошує на барвистий фестиваль вуличного мистецтва. Талановиті художники на очах у публіки зруйнують буденність, одягнувши сірі будинки в яскраві образи. А на 5 сценах фестивалю «Respublica» пройдуть виступи відомих українських та зарубіжних колективів.

Джерело фото: ye.ua.
Джерело фото: ye.ua.

Коли: 1–4 вересня.
Ціна: абонемент на 4 дні – 350 грн.

До Одеси-мами на іменини

Плануєте відпочинок у вересні? Але немає настрою? А чи не зазирнути до Одеси-мами на іменини? Адже у вересні у неї таки День народження! Ну, а оскільки свято припадає на початок вересня, то вам випаде можливість не тільки зарядитися позитивом на концертах, але і привезти головний сувенір – морську засмагу.

Джерело фото: dumskaya.net.
Джерело фото: dumskaya.net.

Коли: 2 вересня.

До Рахова за бринзою та гуцульським колоритом

На початку вересня на «широку ногу» буде гуляти затишне закарпатське містечко. Саме Рахів стане епіцентром свята – Міжнародного гуцульського фестивалю. Цей яскравий захід пройде вже у 23-й раз! Барвисті гуцульські костюми, майстерна вишивка, вироби з дерева, захоплюючі майстер-класи, виступи веселих колективів – це тільки мала дещиця того, що чекає гостей свята. І, звичайно ж, національні страви і закарпатське вино! Родзинкою заходу стане ярмарок-фестиваль «Гуцульська бринза». Можна буде скуштувати чудове частування, виготовлене з овечого молока!

Джерело фото: vsitury.com.ua.
Джерело фото: vsitury.com.ua.

Коли: 2–4 вересня.

До Петриківки на фестиваль сала

Вересень принесе гурманам багато приємних сюрпризів. І один з них – можливість вирушити на дегустацію «українського наркотику» до Петриківки, на фестиваль сала. Організатори обіцяють багато видів національного продукту, а також знайомство із секретами приготування. До цього варто додати ковбаси, куліш, вареники та традиційний український борщ. Звичайно ж, Петриківку не дарма обирали місцем проведення свята. Адже тут можна ближче познайомитися зі знаменитим розписом та пройти майстер-клас. Розважальна програма гарантована!

Джерело фото: acidmit.livejournal.com.
Джерело фото: acidmit.livejournal.com.

Коли: 3 вересня.

В Коростені чекають їдоків дерунів

Одне з найбільш видовищних свят стародавнього Коростеня – фестиваль дерунів. Це дуже людний захід: якось на нього зібралося 25 тисяч гостей! У цьому році деруни будуть особливі. І українські, і закордонні, і депутатські, і навіть «з викрутасами». Дочекається публіка і «халявних» дерунів. Доповнять меню поліські страви і захоплюючі кулінарні майстер-класи. А ще всіх чекають веселі конкурси на швидкісне поїдання дерунів і краще селфі з цією стравою.

Джерело фото: 2000.ua.
Джерело фото: 2000.ua.

Коли: 10 вересня.

До Дніпра за джазом

Після 15-річної перерви до Дніпра повертається фестиваль Jazz on the Dnieper, який колись був візитівкою міста. Любителі джазу зберуться на трьох майданчиках: на Монастирському острові, у парку Глоби і культурно-діловому центрі «Менора». Гостей чекає 5-годинний опен-ейр і майстер-класи від відомих музикантів. Серед хедлайнерів – виконавці з США і країн Європи.

Джерело фото: dnpr.com.ua.
Джерело фото: dnpr.com.ua.

Коли: 10–11 вересня.

«Його величність Ніжинський огірок» збирає гостей

Традиційно у вересні в Ніжині вшановують місцевий огірок. І цього разу учасники фестивалю представлять для дегустації свої кулінарні шедеври. Крім страв, до складу яких входить «його величність ніжинський огірок», гостей чекають конкурси та різноманітна концертна програма.

Джерело фото: crealib.org.ua.
Джерело фото: crealib.org.ua.

Коли: 4–15 вересня.

До Мукачева на пивний фестиваль

Поки ви роздумуєте, куди поїхати відпочивати у вересні, пивовари Закарпаття вже вирішили, що зберуться за кухлем пива в Мукачеві. Келихи будуть дзвеніти 4 дні! Поки що деталі заходу організатори тримають у таємниці, але відомо, що в рамках фестивалю пройде велогонка «Grand Prix Mukachevo 2016».

Джерело фото: lime.apostrophe.com.ua.
Джерело фото: lime.apostrophe.com.ua.

Коли: 15–18 вересня.
Місце проведення: парк Перемоги.

«Октоберфест-2016»: до Києва замість Мюнхена

Завжди мріяли потрапити на «Октоберфест», але так і не склалося доїхати до Мюнхена? Тоді прийдешнє свято, яке намічається в Києві, як раз для вас. Воно теж має назву «Октоберфест», і там теж достатньо свіжого пива. І п’ють його виключно з літрових кухлів. Елітні сорти пінистого напою обіцяють привезти прямо з Мюнхена! Не обійдеться і без німецької кухні: апетитні баварські сосиски на грилі і свинячі реберця, копчена скумбрія і знамениті «півкурки». А доповнять мюнхенську атмосферу драйвові музиканти. Хедлайнер «Октоберфесту» – Сергій Міхалок і хлопці з «BRUTTO».

Джерело фото: група «Октоберфест Київ» у соцмережі ВКонтакте.
Джерело фото: група «Октоберфест Київ» у соцмережі ВКонтакті.

Коли: 9–11 вересня.
Ціна: квиток 70 грн.
Місце проведення: арт-завод «Платформа» (вул. Біломорська, 1), район станції метро «Лісова».

На фестиваль борщу і вишиванок

А ви знаєте, що в Україні є місто, яке пишається тим, що на його честь названа головна національна страва? Щорічно у Борщеві на фестивалі «Борщ-їв» місцеві господині влаштовують кулінарну битву! Але цього разу жителі міста здивують ще й своїми вишиванками. Адже у Борщеві вони особливі: чорні нитки на білому домотканому полотні. Краще поїхати і побачити на власні очі!

Джерело фото: zz.te.ua.
Джерело фото: zz.te.ua.

Коли: 18 вересня.
Вартість: квиток коштує близько 60 грн.

На філіжанку кави до Львова

У вас є улюблена кав’ярня у Львові? Хочете допомогти їй отримати почесне звання кращої в місті? Тоді не баріться і плануйте поїздку до міста Лева! Адже з настанням осені жителі традиційно збираються «На каву до Львова». Разом з Королем і Королевою свята ви зможете пройти закладами-учасниками фестивалю і скуштувати ароматний напій, визначивши найкращий. А затишні львівські кав’ярні запропонують безліч сортів кави і пригостять оригінальними солодощами. І, звичайно, не обійдеться без львівських сувенірів! Відпочинок у вересні буде чудовим!

Джерело фото: victoria-tur.vn.ua.
Джерело фото: victoria-tur.vn.ua.

Коли: 22–25 вересня.
Де: проспект Свободи, Музейна площа.

За варениками до Луцька

Гурмани, готуйтеся! Господині з Луцька вчетверте здивують різноманітністю національної кухні. Вони вже кличуть усіх на фестиваль вареників. А їх на цьому колоритному святі за день з’їдають 5-6 тисяч штук! Але це зовсім не означає, що більше поласувати буде нічим. Вас чекають копченості, різноманітні м’ясні та рибні страви, ароматна кондитерська випічка. А ось любителів пропустити «чарку-другу» доведеться розчарувати – свято буде безалкогольним. Замість пива – змагання силачів і марш тверезості.

Джерело фото: avestravel.com.ua.
Джерело фото: avestravel.com.ua.

Коли: 25 вересня.

Яскраве свято – День міста Хмельницького

Жителі Хмельницького у цьому році відзначають круглу дату. Їхньому місту офіційно виповниться 585 років. Програму заходу поки що не оголосили, але зазвичай Хмельницький радує театралізованим шоу, фестивалями та ярмарками. А якось цього дня в небо одночасно запустили 18 тисяч небесних ліхтариків, встановивши рекорд України! Чому б не здійснити таку подорож?

Джерело фото: rekord.ua.
Джерело фото: rekord.ua.

Коли: 24–25 вересня.

Потоптатися по винограду – до Бессарабії!

Літо пролетіло, змусивши багатьох сумувати за його яскравим сонцем. Але як весело можна зустріти цю осінь! Куди поїхати у вересні? Вирушити до винного господарства і власноруч зайнятися приготуванням благородного напою. Таку можливість надає, наприклад, виноробня «Колоніст», що в глибинці Одеської області. Взяти участь у зборі врожаю, потоптати виноград власними ніжками, спробувати виноградний сік і молоде вино – чим не чудовий вікенд? А ще скуштувати страви, приготовані за старовинними рецептами Придунайської Бессарабії.

Джерело фото: nakonu.com.
Джерело фото: nakonu.com.

Ціна: взяти участь у зборі винограду і дегустації – 800 грн.

За вином і рибою до Вилкова

На всю Бессарабію славляться домашні вина з Вилкова. Якщо заїхати на будь-який морський курорт Одеської області і запитати на ринку, звідки родом різне вино, точно почуєте про «Українську Венецію». Адже це край знатних виноградників! То як же не вирушити у вересні до Вилкова на дегустацію вина? Тим більше, що її можна поєднати з пізнавальною прогулянкою на човні місцевими каналами і дельтою Дунаю. Або з’їздити на так зване узмор’я і «Нульовий кілометр» до пеліканів. До речі, неподалік є курорт Приморське – на додачу можна поїхати у вересні на море.

Джерело фото: pizzatravel.com.ua.
Джерело фото: pizzatravel.com.ua.

Сир, вино, гриби – вересневий відпочинок у Закарпатті

Осінь – час для дегустації свіжого сиру і молодого вина. І Закарпатський край щедрий на гастрономічні витребеньки. Варто вирушити в такий «смачний тур» і спробувати бойківську, угорську, лемківську кухні. І, безумовно, поєднати дегустацію страв з відвідуванням шедеврів архітектури і природних пам’яток гостинного краю. Це чудова поїздка у вересні – не забудьте назбирати побільше грибів!

Джерело фото: grigoryev.net.
Джерело фото: grigoryev.net.

До Полісся за білими грибами

Грибники давно чекали цього моменту. І ось, нарешті, настав осінній сезон. А отже, можна діставати свої кошики! Шукаєте місце, де можна наповнити їх до країв? Та ще й білими грибами? Маленька підказка – у Поліському заповіднику. Тут можна відпочити недорого, а туристи їдуть з відрами, повними «врожаю», і гарним настроєм.

Джерело фото polesye-reserve.org.ua, автор – Сергій Жила.
Джерело фото polesye-reserve.org.ua, автор – Сергій Жила.

До Чорноморська на пляж з «Блакитним прапором»

Колишній Іллічівськ, який тепер носить назву Чорноморськ, – єдине місто країни, де комунальний пляж удостоївся престижної нагороди «Блакитний прапор». Щоб її отримати, він повинен відрізнятися не тільки чистою водою, а також мати розвинену інфраструктуру і відповідати 32 параметрам! Міському пляжу Чорноморська в цьому році вдалося підняти «Блакитний прапор» вшосте. Але це не єдиний привід сюди зазирнути. Адже це місто троянд! Так що тут добре відпочити з дітьми.

Джерело фото: zn.ua.
Джерело фото: zn.ua.

Білосарайська коса: тихий куточок на Азовському морі

Коли заходить мова про відпочинок на Азовському морі, зазвичай згадується Генічеськ, Арабатська стрілка, Кирилівка, Бердянськ. Часто можна почути про Федотову або про Бердянську косу. Але ось про Білосарайську знають далеко не всі. А це дуже тихе місце з чистим морем, зграями птахів і мальовничим маяком. Навіть у сезон тут небагато людей і прийнятні ціни, можна відпочити з дитиною. І найприємніше, якщо не полінуватися прогулятися морем, опинитеся в заповіднику з рідкісними рослинами.

Джерело фото: panaramio.com.
Джерело фото: panaramio.com.

Відпочинок на Білому озері і поїздка трамваєм

Знаєте, де знайти чудове озеро з кришталево чистою водою і білосніжним піском? У Рівненській області. Біле озеро – це один із наймальовничіших куточків цього краю. Воно знаходиться на території заповідника, а його вода вважається цілющою – нею лікують деякі шкірні захворювання. Озеро має велику популярність серед відпочиваючих. А урізноманітнити поїздку допоможе прогулянка екостежкою «Білозерські бори» і тригодинна поїздка Поліським трамваєм.

Джерело фото: uu-travel.com.
Джерело фото: uu-travel.com.

До Миргорода на водолікування

Тихе, спокійне місце, немов створене для неспішних прогулянок і милування зеленими берегами звивистої річки. До Миргорода їдуть поправити здоров’я, відпочити від життєвих проблем і шуму великих міст. Це чарівне місце славиться своїми санаторіями, лікувальними мінеральними водами і оригінальними скульптурами.

Джерело фото: ltclub.com.ua.
Джерело фото: ltclub.com.ua.

Поваритись у чані

А ви пробували карпатське джакузі? Ні? Можливо, настав час виправити це непорозуміння. І вирушити до Лумшорів – до селища, знаменитого своїми чанами. Тут практично «варять» туристів! Звичайно, жартома і тільки з метою оздоровлення. У Лумшорах є джерело з мінеральною сірководневою водою, яку здавна застосовували для оздоровчих процедур. А також своя пам’ятка – старий чан 17 століття!

Джерело фото: zak.depo.ua.
Джерело фото: zak.depo.ua.

Ціна: 250–400 грн за годину (з компанії).

За водними процедурами до Облоїв, на «Гарячий ключ»

Одна з найпопулярніших визначних пам’яток Херсонської області – гейзер «Гарячий ключ». Цілющі властивості його солоних вод, насичених йодом, приваблюють туристів з усіх куточків країни!

Джерело фото: visti.ks.ua.
Джерело фото: visti.ks.ua.

Відпочинок у Куяльнику у вересні

Вересень принесе трохи прохолоди, а це означає, що приймати ванни в Куяльницькому лимані стане легше. Адже його відрізняє висока щільність і солоність води, а перебувати на сонці у гарячій ропі важко. Також осінь підійде для прийняття різних оздоровчих процедур на курорті.

Джерело фото: fotokto.ru.
Джерело фото: fotokto.ru.

До озера Сиваш за цілющими грязями

Із західного боку Азовського моря є цікаве водоймище, відокремлене знаменитою Арабатською стрілкою. Іноді його називають… Гнилим морем. А все тому, що води Сиваша містять велику кількість водоростей, через які в спеку з’являється специфічний запах. Але важливо те, що грязі Сиваша – цілющі. Можливо, саме час відкласти всі справи і поправити здоров’я?

Джерело фото: camps.co.ua.
Джерело фото: camps.co.ua.

Спуститися в «Чортове горло»

Хочеться екстриму і нових відчуттів? А вам доводилося бувати глибоко-глибоко під землею? У надрах, які не осяяв жоден промінь сонця? Спустіться в печеру Млинки. І вам відкриється дивовижна краса підземних кристалів. А «Чортове горло» – одне з найвужчих місць печери, допоможе перевірити свої нерви на міцність.

Джерело фото: nice-places.com, автор – Олег Григор'єв.
Джерело фото: nice-places.com, автор – Олег Григор’єв.

За гострими відчуттями в «Долину диявола»

Трохи пригод в останні теплі дні – похід по одному з найстаріших каньйонів країни. Стрімка річка, високі скелі, магічні валуни – за це Арбузинський каньйон називають «Долиною диявола». А слідом за ним можна перенестися до грандіозного Актівського каньйону і його пейзажів, що нагадують знамениті каньйони Північної Америки.

Джерело фото: krasivye-mesta.com.
Джерело фото: krasivye-mesta.com.

Політ по Дніпру до Межигір’я

Колись подорожі по Дніпру були абсолютно буденною справою. Багато хто обожнював кататися на «метеорах» у радянський період. Довгий час українці були позбавлені цього задоволення, але зараз знову з’явилася можливість здійснити водну прогулянку з Києва. І вирушити до Межигір’я, у Музей корупції. При цьому по воді ви просто летите – «метеор» розвиває швидкість до 70 км/год! А ще в програмі – шлюз Київської Гідроелектростанції з перепадом висоти 12 метрів.
Ціна: одноденна екскурсія з Києва коштує близько 500 грн.

Похід у Закарпатські печери

Є в Україні прекрасні місця, які залишаються недооціненими туристами. Можливо, вони просто не так розрекламовані, як інші пам’ятки. Серед них – мальовничі печери в Закарпатській області, в селах Мала і Велика Уголька. Одне з найцікавіших місць – Молочний камінь. Але в цих краях багато таємничих печер, про які знають тільки місцеві провідники.

Джерело фото: lyonl.com.
Джерело фото: lyonl.com.

Оксамитова полонина Боржава

Красу полонини Боржави часто рекомендують споглядати навесні або влітку, коли вона сповнена соковитих зелених барв. Але і восени тут захоплює дух. Відтінки червоного і жовтого поєднуються, створюючи дивовижний краєвид. Це видовище варте того, щоб піднятися на найвищу точку цього хребта – гору Стій. Поїхати недорого в ці краї можна самостійно.

Джерело фото: karpaty.travel.
Джерело фото: karpaty.travel.

Джерело: ua.igotoworld.com



• не пропусти