Як почати: правило 5-ти секунд

2355

Наше життя складається з безлічі ситуацій, коли нам дуже важко почати щось робити, бо не хочеться: не хочеться починати бігати зранку, не хочеться робити телефонний дзвінок, не хочеться прибирати в оселі. Не хочеться, але треба! Важко іноді змусити себе переступити через свою лінь та почати виконувати необхідне завдання. Але насправді, виявляється, з таким станом речей дуже легко впоратись.

Головним винуватцем такої поведінки є наш мозок. Саме він діє так, аби ми якомога більше зберігали енергії. Якщо після моменту, коли ви відчуваєте бажання діяти не буде жодного фізичного руху у цьому напрямку, то мозок його просто «вб’є».

Аби цього не сталося можна використати «Правило 5 секунд». І це не правило про  підняту їжу з підлоги, а реальний спосіб перестати сумніватися і почати діяти. Його розробила Мел Роббінс – американська телеведуча, авторка книг та мотиваційний спікер. Вона запевняє, що у момент вагання перед якоюсь дією необхідно порахувати 5-4-3-2-1-Вперед! і почати це робити. Це працює як певний механізм запуску. Такий самий відлік роблять перед стартом у спортивних змаганнях, тестуванням техніки, початком гри і т.п. Вікно у 5 секунд існує для всіх і використовувати його може кожен. Саме в цей час, під час рахунку, ви позбавитесь від зайвих думок та турбот, що можуть зупинити вас виконувати дію.

«Правило 5 секунд» складається з 5 елементів і кожен має своє важливе значення.

«Елемент виникнення інстинкту»

Ваші інстинкти – це поклики до дій, що продиктовані нашим досвідом, інтуїцією та ДНК. За словами Мел Роббінс, у ці маленькі 5-ти секундні моменти уся мудрість вибухає всередині нас і підказує, що ми повинні щось робити, навіть коли ми не знаємо як це почати.

«Елемент дії відповідно до цілі»

Інстинкт, який виникає всередині, пов’язаний з нашими життєвим цілями. Таких цілей може бути безліч: чудова робота, фінансова незалежність, бажання бути здоровим. Відповідно до них і виникає необхідність виконати дію. Наприклад, ви знаєте на скільки цінуєте своїх друзів, тому коли виникає думка-інстинкт подзвонити одному з них, все що вам потрібно – це хоча б взяти слухавку.

«Елемент примусу самого себе»

Для того, щоб правило спрацювало, вам потрібно зробити зусилля аби примусити себе до виконання певної дії. Настає момент. Ви відчуваєте інстинкт. Ви знаєте, що дієте відповідно до мети. Змусьте себе це зробити. Почніть рахувати 5-4-3-2-1-Вперед! Так ви налаштовуєте себе на дії.

«Елемент руху протягом»

Фізичний рух є ключовим у цій ланці. Це не означає, що ви повинні підстрибувати або бігти кудись. Все, що вам потрібно зробити,- це рухатись у напрямку свого інстинкту. Якщо ви не будете цього робити протягом 5 секунд, то ваш мозок просто «вб’є»  інстинкт.

Ви можете подумати: «Чому 5 секунд? Чому б не 3 чи 7 чи 17? ” Справа в тому, що 5 секунд – це найоптимальніший варіант. Чим довше ви чекаєте  між початковим інстинктом і фізичним рухом, тим більша вірогідність того, що ви цього ніколи не зробите. Якщо ви можете скоротити цей час до 3 секунд, то зробіть це. Нехай у вас буде ваше персональне правило.

«Елемент «або ваш мозок вб’є це»»

Мозок намагається захистити вас від перевтоми. Він діє як дуже хороший опікун – занадто турбується про вас, що заважає іноді насолоджуватися повнотою життя, рости як особистість.

«Правило 5 секунд» – це спосіб перехитрити свій мозок, змінивши вагання на дію.

Кожного разу, коли ви відчуваєте, як інстинкт до дії, або в момент, коли ви відчуваєте вагання використайте це правило. Врешті решт цей інструмент дозволить вам:

  • стати більш впевненим;
  • забути про звичку відкладати все на потім та гаяти час;
  • побороти страх перед новим;
  • перестати хвилюватися і відчувати себе щасливішим;
  • діліться своїми ідеями сміливо.

Авторка самого правила говорить: «Різниця між людьми. Які втілюють свої мрії у реальність і тими, хто не здатен наважитись на крок полягає у сміливості почати щось робити і дисципліні продовжувати свою діяльність»

Коли можна використовувати це правило?

Використовувати «Правило 5 секунд» можна постійно. Вас турбує, що ви злитесь та кричите на своїх дітей, порахуйте 5-4-3-2-1 і  реагуйте спокійно.

Не хочете виконувати роботу 5-4-3-2-1 – і починайте робити.

Не хочете робити непростий телефонний дзвінок комусь, з ким непросто розмовляти – 5-4-3-2-1, і я набирайте номер.

Це не повинно бути чимось складним; виберіть за мету якийсь маленький крок. Ненавидите зубну нитку? Просто 5-4-3-2-1 і почистіть один зуб. Тільки один. І зупиніться. Звучить дивно, але найважча частина будь-якого завдання – це початок. Ви просто будуєте режим виконання завдання і формуєте особистість тієї людини, якій ця задача буде до снаги.

Тож коли починати?

Мел Роббінс запевняє: «Немає потрібного часу. Є лише зараз. Ви отримуєте одне життя. Це воно.”

автор Альона Гук спеціально для vsviti.com.ua

Поділись• не пропусти• магазин

• новини партнерів