Живи сміливіше! – 5 книг про те, як покращити своє життя

451

Кожен з нас вільний досягти успіху за своїм власним рецептом, якщо він справді дієвий і не шкодить іншим. Натомість автори цих книжок пропонують скористатися тим, що має кожен з нас, але не завжди це використовує. Від власних емоцій до власного тіла – ось що радять нам використати в якості важелів для досягнення бажаного від життя.

Ненсі Еткофф. Виживання найгарніших. Наука краси. – К.: Yakaboo Publishing, 2019

Авторка цієї книжки – доктор психології, дослідниця і викладачка Гарвардської школи медицини, практикуюча психологиня – стверджує, що зацікавлення мовою, трендами чи просто власним іміджем не є виявами зіпсутості, матеріалізму, бездуховності, марнославства чи поверхневості. Спираючись на десятки наукових праць та результати сотень авторитетних досліджень на перетині соціальної психології, соціометрії, біології та фізіології, вона пояснює чіткі взаємозв’язки між тим, що люди зазвичай вважають красивим, та еволюційними потребами нашого виду. Простежуючи відмінності сприйняття вроди, моди та сексуальності в різних країнах, культурах, епохах, суспільних прошарках, авторка відзначає, як на вподобання впливають вік, стать, орієнтація і суспільні норми і пояснює причини цих відмінностей. Вона розглядає практично кожен елемент людської зовнішності та детально пояснює, що ми незмінно намагаємося розгледіти та підкреслити в собі самих, і що бачать наші потенційні сексуальні партнери, суспільство та навіть роботодавці.

Павло Денищук. Жіночі груди: пристрасть та біль. – К.: Саміт-Книга, 2019

Ця книжка – фахова відповідь на одне з найбільш розповсюджених «про вокативних» питань сучасності, а саме – про «розмір» і «призначення» у відповідній темі, яка зазичай «не розкрита». Насправді це унікальне видання про делікатний предмет розмови, яке має для українського та міжнародного ринку величезне значення. У «жанровому» сенсі це не лише праця визнаного у всьому світі пластичного хірурга, який присвятив свою книжку жінкам, але й докладна історія питання. Медицина та езотерика, мода і культура, психологія та родинне життя – саме у цьому контексті розглянута тема жіночих грудей, які за всі часи збуджували пристрасть, натомість для жінок були найвразливішим органом, і то не лише в сексуальному сенсі. Отже, як зберегти молодість, красу, пружність та здоров’я грудей, як доглядати за грудьми в домашніх умовах, чи існують вітаміни для краси та молодості грудей – ці та інші поради (а також відповіді на питання, як характер жінки пов’язаний з формою грудей, або як лише дотиками до сосків чоловік може довести жінку до найвищої точки насолоди) можна знайти у цій першій в Україні енциклопедії про жіночі груди. Методичні, практичні та теоретичні розділи на зразок «Жіночих грудей у традиційних уявленнях українців» Ірини Ігнатенко у цій незвичайній книжці «проілюстровані» оповіданнями українських авторів, серед яких Олександр Козинець («Галерея одкровень»), Ілона Скала («Сиськи»), Євгенка Чугуй («Тонка межа»), Анастасія Нікуліна («Справжня»), Олена Скачко («Пятый размер»), Олена та Юлія Чернінькі («Розмір має значення»), Оксана Щирба («Її небо, що стало нашим»), Олена Карпенко («Кров з молоком»), Ірина Говоруха («Укусы пчел»), Ірина Клекіт («Недожінка»).

Джейк Кнапп, Джон Зерацкі, Брейден Ковіц. Спринт. Вирішуйте складні завдання і тестуйте нові ідеї за 5 днів. – К.: Yakaboo Publishing, 2019

Технологію спринту, про яку мова у цій книжці, створив дизайнер компанії Google Джейк Кнапп, і спочатку її використовували його колеги, творці відомих продуктів, як-от Gmail i Chrome. Оскільки існує безліч методів розробки нових продуктів, але всі вони вимагають, то часу, то в Google розробили саме «спринт» – методику, яка дозволяє протестувати будь-яку ідею всього за п’ять днів. Її автори допомогли сотням стартапів навчитися швидко вирішувати найважливіші завдання. Тобто з’ясувати, як продукт має виглядати, хто буде його купувати, які функції варто додати, а які – прибрати. Технологію перевірили на сотні компаній, тому автори не тільки до деталей розписують майже кожну годину з п’яти днів спринту, але й пояснюють, чому не працює брейнстормінг, як уникнути пасток у звичних процесах прийняття рішень, а також як адаптувати технологію спринту для будь-якої компанії, неприбуткової організації і навіть університетської аудиторії.

Томас Еріксон. В оточенні психопатів, або Як уникнути маніпуляцій з боку інших. – Х.: Фоліо, 2019

Автор цієї книжки став усесвітньо відомим після виходу попередньої, а саме – «В оточенні ідіотів». У ній він винайшов свою модель поділу людей на психологічні типи,  на чотири кольори за логікою поведінки і темпераментом. Проте є люди, яких не можна віднести до жодного типу. «Я би сказав, що це радше людина взагалі без кольору, тому що той, хто не має особистості, хто завжди грає роль, не є по-справжньому повноцінною особистістю, – переконаний автор. – Така людина — це скоріше тінь, віддзеркалення реальності, але сама — нереальна. Це свого роду афера на двох ногах». Отже, йдеться про психопатів, з якими потрібно поводитися вкрай обережно. Тож нова книжка Томаса Еріксона дає відповіді на питання: що твориться в голові психопата і чим він відрізняється від інших людей; як «вирахувати» психопата; як захиститися від його маніпуляцій? Звичайно, не кожен психопат є божевільним серійним убивцею. Але більшість з них – серед нас: у вашому районі, на роботі або навіть у вашій родині. Настав час раз і назавжди дізнатися, як вони маніпулюють вами, – поки не стало надто пізно!

Решма Саджані. Нeдocкoнaлa, пpoтe cмiливa. Мeншe cтepeжиcя, бiльшe лaжaй. Живи cмiливiшe! – К.: BookChef, 2019

У цій книжці у черговий раз нагадують про те, що багато aтo з нac пoчувaютьcя poзчaвлeними пiд тягapeм cвoїx oчiкувaнь. Ми пocтiйнo нaмaгaємocя дoгoдити вciм i в уcьoму. Нac мучить бeзcoння, poздуми пpo тe, чи ми чacoм кoгocь нe oбpaзили, й цe cпpичинює нaм диcкoмфopт. Зpeштoю ми виpocли жiнкaми, якi бoятьcя нeвдaч. Нacтaв чac poзпpaвитиcя зi cтpaxaми, якi глушaть нaшi мpiї i звужують нaш cвiт, a тaкoж знижують нaш шaнc нa щacтя. Вибpaвши cмiливicть, a нe дocкoнaлicть, ми вiдcтoювaтимeмo cвoю пoзицiю, зaлишивши пoзaду тe, щo poбить нac нeщacними, i вiдвaжимocя дocягнути тoгo, чoгo щиpo i пpиcтpacнo xoчeмo. Дocкoнaлicть нaпpaвить нac нa бeзпeчний шляx, пpoтe cмiливicть дacть дocягнути бaжaнoгo. Тож автор цієї книжки дiлитьcя мipкувaннями i пpaктикaми, як вiдмoвитиcя вiд пoтpeби в дocкoнaлocтi й cтaти cмiливими. Будучи cмiливoю, xoчa й нeдocкoнaлoю, кoжнa з нac мoжe cтaти твopцeм cвoгo нaйпoвнiшoгo, нaйcмiливiшoгo i нaйpaдicнiшoгo життя.

автор Ігор Бондар-Терещенко, спеціально для ВСВІТІ• не пропусти• магазин

• новини партнерів