Вражаючі знімки з конкурсу астрономічної фотографії

349

Цьогоріч на конкурс астрономічних фотографій Insight Astronomy Photographer of the Year було надіслано понад 4500 знімків від любителів і професіоналів з 80 країн світу.

Учасники не обмежилися лише фотографіями зоряного неба, а зуміли заглянути навіть у найвіддаленіші куточки нашої галактики.

Переможців конкурсу в 9 номінаціях оголосять 15 вересня, а поки пропонуємо поглянути на
найяскравіші роботи конкурсантів.

1. Персеїди

персеїди

Метеорний потік Персеїди, який можна спостерігати кожен серпень, утворюється в момент проходження Землі через хмару пилу, залишеного кометою Свіфта-Таттла.

2. Зоряні треки над національним парком Маунт-Кук в Новій Зеландії

зоряні треки

Через обертання Землі навколо своєї осі ми бачимо, як зірки переміщуються по небу. Фотографії їх траєкторій, іменованих зоряними треками, виходять при тривалій витримці.

3. Туманність Лагуна

туманність Лагуна

Ця гігантська міжзоряна хмара розташовується в сузір’ї Стрільця і віддалена від Землі на п’ять тисяч світлових років. Туманність, де відбуваються процеси зореутворення, можна розрізнити неозброєним оком.

4. Скульптура Seven Magic Points

Скульптура Seven Magic Points

Скульптура фінського художника Марті Айхан, що представляє собою п’ятиметровий залізний диск з вибагливою об’ємної внутрішньою структурою, встановлена в Норвегії на мисі невеликого півострова. На знімку також відображене полярне сяйво.

5. Гало

Гало

Зачаровує місячне гало в нічному небі над Норвегією. Це явище виникає в результаті переломлення місячного світла через численні крихітних кристалів льоду в атмосфері.

6. Антарктична станція Халлі

Антарктична станція Халлі

Науково-дослідна станція Халлі-6 на шельфовому льодовику Бранта в Антарктиді. Тут фахівці займаються вивченням атмосфери. Станція стоїть на опорах, в основі яких – санчата, що дозволяють її пересувати.

7. Хромосфера

хромосфера

Утворення в зовнішній оболонці Сонця – хромосфері – представлені кількома типами структур. Наприклад, волокна і фібрили виглядають як темні лінії різної ширини і довжини. З хромосфери постійно відбуваються викиди речовини, що звуться спікулами.

8. Галактика Сигара

галактика Сигара

До цієї спіральної галактики від Землі – 12 мільйонів світлових років. В її червоній перемичці активно відбуваються процеси зореутворення. У центрі галактики знаходиться надмасивна чорна діра з масою в десятки мільйонів Сонць.

9. Чумацький шлях над Пейнтед-Хіллз

чумацький шлях

Пейнтед-Хіллз в Орегоні – частина американського національного заповідника John Day Fossil Beds National Monument. Гори порізані безліччю різнокольорових геологічних шарів, утворених бурим вугіллям, глинистими сланцями і залізистими породами. На панорамній фотографії також видно Чумацький Шлях – галактика, у якій знаходиться Земля.

10. Місяць над затокою Параті

місяць

Місячна доріжка в затоці Параті, Бразилія. Це курортне місце з піщаними пляжами приваблює багатьох туристів.

11. Стіна плазми

Стіна плазми

Протуберанці являють собою потоки речовини, що викидається на багато тисяч кілометрів над поверхнею Сонця і утримуваної магнітним полем. Висота відображеної на фотографії стіни плазми – більше трьох діаметрів Землі.

12. Трикутник Пікерінг

Трикутник Пікерінг

Світловий клубок ниток належить трикутнику Пікерінг – туманності в сузір’ї Лебедя. Ця хмара міжзоряного газу є емісійною, так як складається з плазми, яка випромінює видиме світло. Трикутник входить у велику туманність Вуаль і являє собою залишки наднової, що спалахнула вісім тисяч років тому.

13. Діамантове кільце

Діамантове кільце

Повне сонячне затемнення 9 березня 2016 року в Індонезії. Фотографу вдалося зазняти ефект діамантового кільця, який спостерігається за мить до початку повної фази сонячного затемнення або відразу після її закінчення. Явище, що виникає через те, що сонячні промені проходять через нерівності краю місячного диска, триває всього кілька секунд.

14. Схід Місяця

Схід Місяця

Через астрономічну рефракцію в атмосфері, коли відбувається заломлення сонячних або місячних променів, диски небесних світил сплющуються, а також змінюється їх видиме положення на небі. Місяць на фотографії насправді знаходиться нижче, ніж здається.

15. Мауна-Кеа

Мауна-Кеа

Мауна-Кеа – щитовий вулкан на Гаваях. Велика його частина знаходиться під водою, а висота від основи на дні океану перевищує десять кілометрів. На фотографії видно, як через схід Сонця гора відкидає тінь на хмари.

16. Комета Лавджоя

Комета Лавджоя

Комету Лавджоя можна було спостерігати неозброєним оком в кінці 2014 року. Пізніше астрономи повідомили, що їм вдалося виявити 21 складну органічну молекулу в газовому хвості комети, включаючи етиловий спирт і найпростіші цукри.

17. Полярне сяйво над Ісландією

полярне сяйво

На фотографії зображено полярне сяйво над Йокюльсарлон, льодовиковою лагуною в Ісландії. Розмір озера з кожним роком збільшується через активне танення льодів. Вчені вважають, що в майбутньому тут утвориться фьорд.

• магазин

• новини партнерів