Мегапопулярний Юрко Юрченко, забута Аква Віта і юний Кузьма: улюблені українські хіти 90-х

2950

Радіо МАКСИМУМ продовжує рубрику про українську музику, де ви почуєте улюблені пісні різних періодів. До вашої уваги перша добірка треків 90-х, які чи не кожен з нас знає напам’ять.

Дев’яності ознаменувалися справжнім бумом нових імен в українській музиці. Хтось з них став яскравою та довговічною зіркою, комусь пощастило менше. Пропонуємо вам згадати ті часи, коли ми кидали всі справи, щоб подивитися “Територію-А” або “Хмарочос”.

Ловіть потужну порцію ностальгії та співайте улюблені хіти!

Брати Гадюкіни – Ми хлопці з Бандерштату

Одна з найпопулярніших пісень українського року. Львівський гурт “Брати Гадюкіни” підкорив Україну, яка щойно здобула Незалежність, цим шалено популярним хітом, а з легкої руки вокаліста Сергія Кузьмінського Львів отримав другу назву – Бандерштат.

Юрко Юрченко – Я йду

Справжній секс-символ українок Юрко Юрченко був незмінним лідером хіт-параду “Територія-А” у 90-х, даючи по кілька концертів на день. Його хіти “Я йду”, “В пустелі диких снів”, “Анжеліка” знав кожен з нас. Після довгих років забуття тільки зараз співак повернувся на сцену та взяв участь в “Х-факторі” разом зі своєю оновленою групою Yurcash.

Аква Віта – А тепер усе інакше

Піонери українського євроденсу. Саме пісня “А тепер усе інакше” зробила гурт “Аква Віта” надзвичайно популярним в Україні. Однак на музичному Олімпі дует з Кропивницького довго не протримався, і зараз про нього ні слуху, ні духу.

Іво Бобул – Якщо любиш, кохай

Легенда української естради Іво Бобул був мегапопулярним завдяки хітам “Душі криниця”, “Місячне колесо”, “Якщо любиш, кохай”, “На Україну повернусь”, “Скрипаль”, “Одна-єдина” та іншими. У 90-ті Іво Бобула називали секс-символом жінок “бальзаківського віку”. Співак і зараз веде активну концертну діяльність, нагадуючи про себе різними курйозами.

Скрябін – Танець пінгвіна

Саме цей хіт зробив гурт “Скрябін” популярним. Пісня “Танець пінгвіна” розгорнула нову сторінку українського шоу-бізу та буквально “підірвала” чарти радіостанцій. Автором слів і музики виступив наш улюблений Кузьма. У 1998-му вийшов однойменний альбом “Скрябіна”, тоді ж і відзняли “страшно веселий” відеокліп.

Ірина Білик – Божевільна

Вперше молода співачка Ірина Білик заявила про себе під час фестивалю “Червона Рута-89”. Однак популярність до майбутньої зірки прийшла на початку 90-х. Саме Ірина Білик була однією з перших артистів, що перейшли на українську. “Божевільна”, “Так просто”, “А я пливу”, “Країна”, “Просто літо”, “Одинокая”, “Ти мій” – ці пісні стали справжніми хітами 90-х. Зараз співачка перейшла на російську, та й хітів у неї значно поменшало, тож, залишається згадувати минулі.

Фантом 2 – Двоє

Івано-Франківський дует Романа Матіяша та Ольги Гречко стрімко увірвався у тогочасний шоу-біз. У свої кращі роки “фантоми” давали по 30 концертів на місяць та збирали стадіони. Утім, закінчилося все доволі прозаїчно – закохані розійшлись, а дует розпався.

Плач Єремії – Вона

Без цієї пісні не обходиться жодне застілля чи просто гарний відпочинок у компанії друзів. “Вона” від гурту “Плач Єремії” вийшла в альбомі “Най буде все як є…” 1995 року, і досі не втрачає своєї популярності. Автором слів, до речі, став поет Кость Москальць.

ВВ  Країна мрій

Учасники гурту “Воплі Відоплясова” випустили цю пісню в Австрії. Композиція із закликом шукати свою країну мрій стала візитівкою українських рокерів, а в 2004 році Олег Скрипка започаткував однойменний фестиваль етнічної культури, який відтоді проходить щороку.

Павло Зібров – Марина

Головний серцеїд України, який підкорив мільйони сердець своїми вусами, має в репертуарі не один народний хіт. Його шлягери “Марина”, “Женщина любимая” досі в ротації деяких радіостанцій. Саме в 1992 році Павло Зібров познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мариною, та написав для неї цей хіт. Зібров і досі активно гастролює та випускає нові, доволі несподівані, пісні. Скоро “Польська Залізниця Лова-Лова” перевершить усі попередні шлягери ;)

Сестричка Віка – То моє море

“Знахідка” фестивалю “Червона Рута” – епатажна та неординарна Віка Врадій. Вона сама писала тексти до своїх пісень і була “Сестричкою Вікою” для Братів Гадюкіних, поки не вирушила в музичне плавання самостійно. Записавши три альбоми у 1993 році, співачка поїхала з концертами до США, де й проживає досі.

The ВЙО – Зорі

Творчість дуету Мирослава Кувалдіна і Сергія Підкаури започаткувала стиль реґґі в Україні, і саме пісня “Зорі” стала маніфестом українських растафарі. При цьому The ВЙО залишається чи не єдиним адекватним реґґі-гуртом України й зараз. Респект!

Ольга Юнакова – Тель-Авів

Ще одна забута зірка 90-х. Ольга Юнакова родом зі Львова, і в ті часи вона була однією із найяскравіших співачок української естради. Щоправда, втриматися на музичному Олімпі їй так і не вдалося. Потім були не надто вдалі спроби заспівати російською та видати себе за юний талант. Урешті-решт – Юнакова загубилася серед інших попсових виконавиць.

Андрій Миколайчук – Піду втоплюся

Веселий босоногий хуліган Андрій Миколайчук був справжнім народним улюбленцем 90-х. Його пісні “Піду втоплюся”, “Підпільник Кіндрат”, “Гори Карпати” чув кожен українець. Зараз Андрій Миколайчук живе в Києві, виховує онуків та іноді з’являється на публіці зі старими хітами. І хоча з моменту слави артиста пройшло понад 20 років, його досі впізнають на вулицях і просять автограф.

На цій “оптимістичній” пісні ми завершуємо першу добірку українських пісень 90-х, але це ще не все! Наступного тижня чекайте наступну порцію ностальгії, а тим часом діліться своїми улюбленими хітами 90-х у коментарях.



• не пропусти