Геотекстиль: його застосування в сфері будівництва

723

Спочатку призначення геотекстильних матеріалів полягало в поділі різних будівельних матеріалів і грунту з метою попередження їх змішування і розриву. Але полотно, отримане різними способами з синтетичної сировини, виявилося настільки корисним і універсальним, що використовуватися воно стало повсюдно, і в самих різних сферах. Особливо широко геотекстиль застосовується в будівництві будівель, доріг, тунелів і злітних смуг, мостів і шляхопроводів.

Головні функції, за які цінуються геотканина для будівництва – це поділ шарів грунту різного складу і фільтрація води. Так, геотекстиль «РУНО» на сайті https://aquaizol.ua/ua/geotekstil-runo незамінний при облаштуванні дренажних систем і грунтозакріпляючих споруд.

основні переваги

Характерна особливість геотекстилю полягає в тому, що вода через нього фільтрується вільно, а тверді частинки, навіть найдрібніші, затримуються. Матеріал міцний, але еластичний, не гниє і не піддається агресивним хімічним впливам. Він інертний біологічно і не вбирає вологу, що дозволяє укладати його в різному несприятливому середовищі.

Різні комбінації полімерних волокон дозволяють отримувати «спеціалізовані» матеріали, найкращим чином пристосовані до експлуатації в певних умовах.

Як геотекстиль використовується в будівництві?

Потреба в геотекстильних матеріалах виникає на будь-якому етапі будівництва будівель, починаючи з нульового циклу.

При проведенні земляних робіт геосинтетичним матеріалом поділяють шари грунту, щебеню і піску при зведенні фундаментів, стін підвальних приміщень або підпірних конструкцій. Завдяки таким прошаркам запобігають провали грунту і замулювання конструкцій, відбувається перерозподіл навантаження, що збільшує несучу здатність фундаменту. Також геотекстиль не дає просочуватися «цементному молочку», що позитивно позначається на міцності і стійкості фундаменту.

Геотекстильное полотно активно використовується при будівництві інверсійної («зеленої») покрівлі, на якій розміщують тенісні корти, газони або літні майданчики. Полотно укладається на гідроізоляцію і утеплювач, і коли зверху насипають родючий грунт, то воно буде одночасно захищати гідроізоляцію від пошкоджень, а родючий шар від вимивання. Аналогічно використовують полотно при створенні зелених зон на худих грунтах в ландшафтних роботах. Воно буде пропускати воду знизу до родючому шару, але не дасть йому змішатися з бідним грунтом.

Затребувана і дренажна функція геотекстильних полотен. Якщо відокремити шари щебеневої або гравійної підсипки від решти грунту, то щебінь не буде засмічуватися і замулюватися, а значить, надлишки води будуть безперешкодно йти по системі. При використанні перфорованих труб в дренажних системах їх обертають геотекстильні полотном. Якщо при прокладанні труб в слабкому грунті відокремлювати їх від гравійної подушки геотекстилем, то усадка конструкції буде мінімальною.

Технологія укладання тротуарної плитки включає відсипання поверх грунту подушки з щебеню і піску. Якщо всі шари прокласти геотекстилем, він буде перешкоджати вимиванню піску, і щебінь залишиться чистим. Завдяки цьому прийому піщана подушка завжди залишатиметься сухою і рівною. За цим принципом захищають від руйнувань і дорожнє покриття; геосинтетика служить жорсткою підкладкою при армуванні і ремонті доріг на слабонесущих грунтах.

Починаючи будівництво штучного водоймища, теж варто передбачити укладання полотна з геотекстилю поверх гравійно-піщаного відсипання і гідроізоляції. Тоді дно водойми буде під надійним захистом від будь-яких впливів.

Головна умова правильної покупки – визначитися з параметрами матеріалу по щільності, міцності і способу виробництва.
• не пропусти• магазин

• новини партнерів