Гітхорн – нідерландське село з венеціанським шармом (6 фото)

395

Відомо, що американський письменник Трумен Капоте порівнював Венецію з коробкою шоколадних цукерок з лікером, з’їдених за один присід. Мабуть, якби йому довелося побувати в селі Гітхорн (Giethoorn) , більше відомого як Нідерландська Венеція , то однієї коробки ласощів було б явно недостатньо. Мальовничі канали, півсотні дерев’яних мостів, затишні човни і химерні будинки – все це підкорить серце найдосвідченішого мандрівника!

Історія виникнення цього незвичайного села дуже цікава. У 1230 році група переселенців-втікачів зі Середземномор’я організувала тут поселення. Назва Geytenhorn, що означає «козиний ріг», було дано цій місцевості не випадково: раніше на цій території жили скотарі, але повінь 1170 спустошило ці землі, так що переселенцям, що влаштувалися тут, про минуле нагадало лише велика кількість козячих рогів. З часом назва села придбало сучасне звучання – Giethoorn.

А ось «родзинка» села Гітхорн – численні озера – це теж не природний феномен, а результат людської діяльності. На цій території довгий час добували торф (свердловини в землі з часом перетворилися на озера), а канали були побудовані для його транспортування. Сьогодні ж село, багата водоймами, стала однією з головних нідерландських пам’яток.

Про село Гітхорн світ дізнався в 1958 році, коли нідерландський режисер Берт Ханстра зняв тут свою знамениту комедію Fanfare. Туристи стали з’їжджатися сюди, щоб помилуватися класичною голландською архітектурою (тут можна побачити будинки, криті солом’яними дахами, що збереглися з 18-19 ст.), Поринути в атмосферу спокою і тиші, а також покататися на знаменитих безшумних моторних човнах, які не порушують пануючої гармонії . Довгий час канали залишалися єдиним засобом сполучення в селі, але не так давно тут було збудовано кілька велосипедних доріжок.

Гітхорн - нідерландське село з венеціанським шармом (1)

Гітхорн - нідерландське село з венеціанським шармом (2)

Гітхорн - нідерландське село з венеціанським шармом (3)

Гітхорн - нідерландське село з венеціанським шармом (4)

Гітхорн - нідерландське село з венеціанським шармом (5)

Гітхорн - нідерландське село з венеціанським шармом (6)• новини партнерів