Храм Пура Бесакіх, головна святиня острова Балі (14 фото)

451

Храм Пура Бесакіх на Балі (11)

Найголовнішою культовою архітектурною спорудою острова Балі є храм Пура Бесакіх. Він розташований на найвищій точці острова – вершині гори Агунг.

На мальовничій височині розкинулось цілий комплекс споруд, які звернені до центру – храму Пура Бесакіх. Вважається, що храм зведено на честь Бетар Вішну – головного бога. Доля цього архітектурного ансамблю досить трагічна – в 1917 році він був практично повністю знищений землетрусом і по крупицях відновлювався протягом усього двадцятого століття.

Двадцять два храми не випадково розташовані поруч один з одним. Проходячи повз них, можна простежити всі зміни середньовічного індонезійського суспільства. Тут є спеціальні храми для кланів і каст. Не весь комплекс відкритий для туристів, всередину храмів невіруючим заходити не можна, але і зовні можна побачити багато цікавого. Дивовижна атмосфера панує в цьому унікальному місці, яке і зараз є центром тяжіння для всіх релігійних балійців і тисяч туристів з усіх куточків світу.

Найпершим, в одинадцятому столітті, було зведено храм Пура Пенатаран Агунг, який відразу ж впадає в очі, завдяки вишуканому прикрасі – статуї жінки-птиці Гаруди. У цьому храмі проводять всі значущі культові заходи. Незважаючи на те, що всередину храму потрапити неможливо, туристи можуть постежити за прочанами, які барвисто одягнені під час релігійних свят і ходів. Найважливішим святом є Піодалалан, який відзначається в повний місяць в жовтні щорічно.

Так як Пура Бесакіх є великим туристичним центром, то там завжди не проти підзаробити не чисті на руку представники корінного населення. В принципі, гід не так вже необхідний, цілком можна самостійно побродити навколо храмів, тому не поспішайте брати першу-ліпшу екскурсію на місці.

Храм Пура Бесакіх на Балі (1)

Храм Пура Бесакіх на Балі (2)

Храм Пура Бесакіх на Балі (3)

Храм Пура Бесакіх на Балі (4)

Храм Пура Бесакіх на Балі (5)

Храм Пура Бесакіх на Балі (6)

Храм Пура Бесакіх на Балі (7)

Храм Пура Бесакіх на Балі (8)

Храм Пура Бесакіх на Балі (9)

Храм Пура Бесакіх на Балі (10)

Храм Пура Бесакіх на Балі (12)

Храм Пура Бесакіх на Балі (13)

Храм Пура Бесакіх на Балі (14)