Національний парк Чжанцзяцзе та мальовничі гори Улін’юань. Пандора на Землі (36 фото)

8083

Чи знаєте Ви, що плаваючі гори-острови на планеті Пандора зі знаменитого фільму Аватар були створені за образом реального місця на Землі. Це диво називається гори Улін’юань (Wulingyuan), що знаходиться в Національному парку Чжанцзяцзе в Китаї. Про подібність можна судити лише поглянувши на фотографії парку Чжанцзяцзе

Гори Улін’юань Національного парку Чжанцзяцзе – видовище незабутнє. Кам’яні стовпи, що здіймаються вгору над тропічними джунглями на сотні метрів, покриті зеленими шапками заростей. Деякі особливо примітні скелясті піки Улін’юань мають свої назви, але з недавніх пір у цій мальовничій місцевості з’явилося і інше найменування – ширяючі гори планети Пандори, а одній горі, піку Цзянькуньчжу, навіть дали друге ім’я – «Алілуя, Аватар».

Планета Пандора, про захоплюючі пригоди на якій розповів фільм Джеймса Кемерона «Аватар», запам’яталася глядачам своїми дивно прекрасними ландшафтами, серед яких виділялися Ширяючі гори. Саме гори Улін’юань і стали прототипами казково красивих пейзажів далекої планети.

Що абсолютно не випадково – Національний парк Чжанцзяцзе на кожного, хто відвідує його, справляє незабутнє враження. Високі, що досягають деколи висоти в 3000 метрів над рівнем моря, кварцитові скелі, водоспади, річки, незліченна безліч печер – візит до гір Улін’юань часом порівнюють з прогулянкою по художній галереї. Тільки види, що відкриваються гостям цього унікального природного заповідника, справжнісінькі, незмірно більш хвилюючі і прекрасні.

Можна сказати, що Улін’юань, про який раніше нічого не було відомо, несподівано вразив всіх одного разу. До 70-х років XX в. мало хто знав про нього. Потім тут побували деякі художники, фотокореспонденти; вони й розтрубили всюди, що глибоко в горах загубилася яскрава перлина.

У 1992 р. Улін’юань був внесений ЮНЕСКО в Каталог світової природної спадщини. Фахівці Комітету з світової спадщини ЮНЕСКО в доповіді написали так: “Ландшафти Улінь’юаня дивовижно мальовничі й величні. Вони знаходиться на території провінції Хунань в центральній частині Китаю і займають 260 з гаком кв. км; найунікальнішими в цьому мальовничому районі є більше 3000 гострих вершин, що за формою нагадують колони і піки; більшість з них – це брили пісковику висотою в 200 метрів; між ними пролягають гірські долини й ущелини, течуть струмки, виблискують дзеркала водойм та стрічки водоспадів. У цьому мальовничому районі знаходиться більше 40 карстових печер і два величезних кам’яних моста, створених самою природою. Крім чарівних природних ландшафтів в даному районі під охороною держави перебуває величезна кількість тварин і рослин, що опинилися на межі вимирання, і тому викликають пильну увагу і турботу“.

мальовничі гори Улін'юань

мальовничі гори Улін'юань

мальовничі гори Улін'юань

мальовничі гори Улін'юань

мальовничі гори Улін'юань

мальовничі гори Улін'юань

мальовничі гори Улін'юань

Національний парк Чжанцзяцзе (1)

Національний парк Чжанцзяцзе (2)

Національний парк Чжанцзяцзе (3)

Національний парк Чжанцзяцзе (4)

Національний парк Чжанцзяцзе (5)

Національний парк Чжанцзяцзе (6)

Національний парк Чжанцзяцзе (7)

Національний парк Чжанцзяцзе (8)

Національний парк Чжанцзяцзе (9)

Національний парк Чжанцзяцзе (10)

Національний парк Чжанцзяцзе (11)

Національний парк Чжанцзяцзе (12)

Національний парк Чжанцзяцзе (13)

Національний парк Чжанцзяцзе (14)

Національний парк Чжанцзяцзе (15)

Національний парк Чжанцзяцзе (16)

Національний парк Чжанцзяцзе (17)

Національний парк Чжанцзяцзе (18)

Національний парк Чжанцзяцзе (19)

Національний парк Чжанцзяцзе (20)

Національний парк Чжанцзяцзе (21)

Національний парк Чжанцзяцзе (22)

Національний парк Чжанцзяцзе (23)

Національний парк Чжанцзяцзе (24)

Національний парк Чжанцзяцзе (25)

Національний парк Чжанцзяцзе (26)

Національний парк Чжанцзяцзе (27)

Національний парк Чжанцзяцзе (28)

Національний парк Чжанцзяцзе (29)