Неподалік села Вишенне, в Білогірському районі Криму, археологи виявили залишки стародавнього поселення пізньоскіфської періоду, датованого IV століттям до нашої ери – I століттям нашої ери. Вчені припускають, що городище було столицею пізньоскіфської держави.
За словами учасника експедиції, наукового співробітника Віталія Тихомирова, знайдене городище було столицею до Неаполя Скіфського . На поточний момент група з десяти археологів розкопує середньовічний шар (вдома і стіни), під яким знаходиться скіфська фортеця і царські скіфські кургани.
Віталій Тихомиров повідомив, що місто мало потужну оборонну систему. Він є ключовою ланкою проміжної скіфської цивілізації, яка існувала між ранніми кочівниками і пізніми осілими скіфами. Давнє поселення демонструє віхи еволюції народу скіфів та їх культури.
Площа городища становить 10 га. Археологи присвоїли йому умовну назву «Ак-Кая – Вишенне» . У VIII-IX століттях на місці стоянки скіфів була зведена середньовічна фортеця.
Археологи планують працювати на даній ділянці весь залишок літа і осені. Нагадаємо, що раніше у Вишгородському заповіднику були знайдені залишки саркофага, які можливо належали святим Борису і Глібу .