Міжнародна група мікробіологів з Німеччини та США виявила два невідомі види бактерій у глибоководних коралах Мексиканської затоки. Відкриті мікроорганізми мали вкрай редукований геном і не могли отримувати енергію з вуглеводів. Дослідження опубліковане у науковому журналі Nature Communications (NatComms).
Фахівці вивчили кілька колоній двох видів м’яких коралів, Callogorgia delta та Callogorgia Americana, які зустрічаються у Мексиканській затоці на глибині від 300 до 900 метрів.
Дослідники виявили та описали близькі споріднені види бактерій, що належать до класу молікути. На основі генетичного аналізу вчені запропонували віднести мікроорганізми до нової родини під назвою Oceanoplasmataceae.
Подальше вивчення показало, що бактерії виступають домінуючими симбіонтами коралів і живуть у драглистому шарі тканини, який служить частиною імунної системи коралів, а також транспортує поживні речовини.
Один із видів (Oceanoplasma callogorgiae) містить всього 359 генів, які кодують білки для різних метаболічних функцій. Інший (Thalassoplasma callogorgiae) має 385 генів, що кодують білки. Для порівняння, кишкова паличка Escherichia coli містить понад 4000 таких генів, тоді як у людей їх близько 21 тис.
Питання, як метаболізм двох недавно відкритих мікробів може функціонувати при настільки короткому геномі, залишається загадкою для дослідників.
Також неясно, чи є мікроби чистими паразитами, чи корали отримують якусь вигоду від співжиття з ними. Відповідно до генетичного аналізу вчених, два види бактерій використовують різні захисні механізми, які називаються системами CRISPR/Cas, для видалення чужорідної ДНК.
Вчені припускають, що ці механізми можуть бути корисні для коралів-господарів, допомагаючи їм відбиватися від патогенів. Інша можливість полягає в тому, що бактерії забезпечують свого господаря азотом, коли вони розщеплюють важливу амінокислоту аргінін.