Міжнародна група вчених з Єврейського університету в Єрусалимі та Національній академії наук Таджикистану знайшла багатошарову археологічну пам’ятку в долині річки Зерашван у центральній частині Таджикистану. Дослідження опубліковане у науковому журналі Antiquity.
За словами археологів, знахідки в місці, відомому як Сої Хавзак, є важливими доказами того, що тут пролягав важливий маршрут міграції та розвитку людини.
Команда виявила багатий набір кам’яних знарядь, кісток тварин та стародавньої рослинності, які датуються різними періодами в діапазоні від 20 до 150 тис. років тому.
Вчені зазначили, що долина Зеравшана була відома історикам як маршрут Шовкового шляху. Однак за десятки і сотні тисяч років до цього тут розташовувався ключовий напрямок людської експансії.
«Регіон міг служити міграційним маршрутом для кількох видів людей, таких як сучасний Homo sapiens, неандертальці чи денисівці, які могли співіснувати в цій області, і наше дослідження спрямоване на те, щоб з’ясувати, хто були люди, які населяли ці частини Центральної Азії, та характер їхньої взаємодії», — уточнили автори дослідження.